جولای 14, 2024

خواص ترنجبین برای یبوست

خواص ترنجبین

خواص ترنجبین به قدری فراوان است که همواره پس از سالها در دست بررسی قرار داشته و بسیاری از محققان به دنبال تاثیرات شگفت انگیز این ماده جادویی بر روی انواع بیماری ها هستند. ترنجبین صمغی شبنم مانند بر روی گیاهان خاردار نظیر خاربز، خارشتر و حاج تراوش نموده و دارای طبعی گرم و تر می باشد. ترنجبین منبع غنی از تری ساکارید، فروکتوز، گلوکز و ساکاروز است که در آب حل شده و خواص دارویی بسیاری دارد.

زنبورهای عسل نیز از ترنجبین استقبال زیادی نموده و در صورت استفاده از آن عسلک ترنجبین تولید می نمایند که نمونه ای نادر از انواع عسل است که بسیار پرخاصیت می باشد. در این مطلب از آلامتو به بررسی خواص ترنجبین برای بهبود و درمان بسیاری از بیماری ها از جمله رحم، معده، کلیه، پوست، کبد، سرفه و همچنین برای نوزادان و کودکان خواهیم پرداخت. امیدواریم مورد توجه و نظر شما عزیزان قرار گرفته و مفید و موثر واقع گردد.

خواص ترنجبین برای یبوست

خواص ترنجبین برای یبوست مورد توجه بسیاری از متخصصین طب سنتی قرار گرفته و آن را به عنوان یک داروی مسهل و ملین معرفی نموده اند. مصرف مقدار متعادل از ترنجبین همراه با آب جوشیده در درمان یبوست بزرگسالان و کودکان مفید بوده و موثر واقع شده است. شایان ذکر است مصرف مداوم و مکرر ترنجبین موجب بروز اسهال خواهد شد.

خواص ترنجبین برای پوست

مصرف ترنجبین برای روشن شدن پوست و بهبود جوش های صورت در دستور کار افراد بسیاری قرار داشته و از دمنوش ترنجبین برای رفع اگزما، التهابات پوستی و کهیر استفاده می نمایند. ترنجبین خون را تصفیه نموده و با پاکسازی خون پوستی شفاف درخشنده و بدون لک حاصل می گردد. بنابراین یک قاشق ترنجبین و یک قاشق خاک شیر را در آب ریخته و اجازه دهید به مدت 5 ساعت کاملا خیسانده شود. مصرف این معجون صبح به صورت ناشتا موجب پاکسازی بدن شده و در نتیجه پوستی عالی و صاف خواهید داشت.

همچنین بخوانید: خواص بهار نارنج برای پوست، لاغری، دیابت

خواص ترنجبین برای پوست

خواص ترنجبین برای کبد

خواص ترنجبین برای کبد به ویژه کبد چرب به دلیل خاصیت مدر بودن آن است که به سم زدایی و پاکسازی کبد از طریق مجرای ادراری پرداخته و گزینه موثری برای بهبود و درمان کبد چرب می باشد. مصرف منظم دمنوش ترنجبین و خاک شیر مورد تاکید بسیاری از متخصصین طب سنتی برای افرادی است که مبتلا به بیماری کبد چرب بوده و در پی رهایی از این بیماری می باشند.

خواص ترنجبین برای کودکان

مصرف ترنجبین برای درمان یبوست کودکان بسیار موثر بوده و گزینه مفیدی برای پاکسازی دستگاه گوارش است. همچنین مصرف ترنجبین در نوزادان موجب بهبود و از بین رفتن زردی آنها شده و مواد عفونی و خونابه های دستگاه گوارش نوزادان را خارج نموده و همچنین بدن نوزادان را نسبت به عفونت و ابتلا به بیماری های ویروسی و عفونی ایمن ساخته و سیستم ایمنی بدن را تقویت می نماید. علاوه بر آن ترنجبینن اشتها آور بوده و مصرف آن به قدری که معده کودکان و نوزادان اذیت نشود توصیه شده است.

خواص ترنجبین برای لاغری

نوشیدن دمنوش ترنجبین برای لاغری و کاهش وزن یکی از راه های کم کردن وزن از راه پاکسازی روده ها خواهد بود. به خصوص نوشیدن ترکیب ترنجبین و خاکشیر که با آب جوشیده دم کشیده باشد؛ به صورت ناشتا، بهترین گزینه برای پاکسازی معده و روده ها بوده و بسیار موثر واقع شده است.

همچنین بخوانید: خواص آب کرفس برای لاغری و چربی سوزی، کبد چرب

خواص ترنجبین برای لاغری

خواص ترنجبین برای مو

یکی دیگر از خواص ترنجبین برای مو بوده و مصرف منظم آن التهابات کف سر را کاهش داده و خارش و شوره سر را از بین می برد. برای این منظور نوشیدن شربت ترنجبین و خاکشیر به صورت روزانه بسیار کمک کننده خواهد بود.

خواص ترنجبین برای سرماخوردگی

به عقیده برخی از متخصصین طب سنتی ترنجبین برای سرماخوردگی و از بین بردن تب و عفونت مفید بوده و درمانی موثر برای سرفه و تسکین سینه می باشد. همچنین ترنجبین موجب تقویت سیستم ایمنی بدن شده و از ابتلا به سرماخوردگی پیشگیری می نماید.

خواص ترنجبین برای معده

از آنجا که ترنجبین به پاکسازی معده و روده می پردازد؛ می توان گفت ترنجبین برای معده و جلوگیری از یبوست و عوارض پس از آن مفید خواهد بود. همچنین ترنجبین قادر به از بین بردن میکروب های مضر معده بوده و اینگونه آن را پاکسازی می نماید.

همچنین بخوانید: خواص سماق برای کبد و لاغری

خواص ترنجبین برای معده

خواص ترنجبین برای سرفه

طب سنتی مصرف دمنوش ترنجبین را درمانی موثر برای تسکین سینه دانسته و مصرف آن را برای بهبود و درمان سرفه توصیه نموده است.

خواص ترنجبین برای کلیه

خواص ترنجبین برای کلیه به خاطر خاصیت ادرار آوری آن است که به پاکسازی کلیه پرداخته و قادر است سنگ کلیه و مثانه را از راه مجاری ادراری از بین برده و بهتر است بدانید که مصرف ترنجبین و خاکشیر دارای اثربخشی بیشتری برای این منظور خواهد بود.

خواص ترنجبین برای مردان

از نظر طب سنتی ترنجبین مصرف مداوم دمنوش ترنجبین در مردان موجب تقویت اسپرم شده و ناباروری را درمان می نماید. همچنین ترنجبین ضعف قوای جنسی را نیز برطرف می نماید.

همچنین بخوانید: خواص روغن کنجد برای اسپرم و نعوظ در مردان

خواص ترنجبین برای مردان

خواص ترنجبین و خاکشیر ناشتا

توصیه می شود ترنجبین و خاکشیر را ناشتا میل نموده و اثربخشی آن را افزایش دهید. دمنوش ترنجبین و خاکشیر به صورت ناشتا زمانی که معده خالی است موجب تسریع در خالی شدن روده ها و پاکسازی معده می گردد که علاوه بر مزیت های بسیار آن که در بالا ذکر شد؛ باعث لاغری و کاهش وزن نیز می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *