جولای 21, 2024

ایسنا/گیلان ۶۰ پزشک فعال در بخش دولتی نظام سلامت شهرستان مرزی بندر آستارا طی آیینی به مناسبت روز پزشک تجلیل شدند.

سرپرست فرمانداری آستارا امروز در آیین تجلیل از ۶۰ پزشک فعال در بخش دولتی نظام سلامت شهرستان مرزی بندر آستارا که با حضور امام جمعه آستارا و مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان در محل بیمارستان شهید دکتر بهشتی برگزار شد، با بیان اینکه روز پزشک فرصت ارزشمندی است تا بتوانیم از زحمات تلاشگران عرصه تامین سلامت در جامعه تقدیر کنیم، اظهار کرد: خدمات رسانی به مردم توفیق بزرگی است که این توفیق نصیب پزشکان شده است.

محمدرضا شهاب زاده با اشاره به اینکه اهمیت و جایگاه حرفه مقدس پزشکی به عنوان امین و محرم اسرار بیماران شناخته شده است افزود: در مواقع بروز سختی ها، بیماری ها و بحران ها این پزشکان هستند که خالصانه وارد عمل می شوند.

وی عنوان کرد: تلاش‌ پزشکان برای درمان بیماران قابل ستایش است و رفتارهای انسان دوستانه آنها، سرمایه اجتماعی جامعه پزشکی است.

سرپرست فرمانداری آستارا گفت: شهرستان مرزی بندر آستارا پزشکان خوش نامی دارد و مردم همواره از آنها به نیکی یاد می کنند.

وی ادامه داد: ارتقای عادلانه سطح سلامت در جامعه با همدلی ملت و دولت تحقق پیدا می کند و همه باید در این راستا در خدمت نظام سلامت و کمک به توسعه آن باشیم.

شهاب زاده با تاکید بر اینکه کاستی‌های بیمارستان شهید بهشتی آستارا باید برطرف شود اظهار کرد: دولت کار و کرامت از زمان روی کار آمدن نسبت به ارتقای خدمات و تجهیزات در حوزه بهداشت و درمان در این شهرستان مرزی کشور اقدام کرده است و ادامه دارد.

سرپرست فرمانداری آستارا با اشاره به گردشگر پذیر بودن این شهرستان افزود: کادر درمان در آستارا با دستان خالی به مقابله با بیماری‌ها می‌روند که بر همین اساس کاستی های بهداشت و درمان این شهرستان مرزی باید برطرف شود.

وی تصریح کرد: تجهیزات و امکانات قابل توجهی در چند سال گذشته برای این بیمارستان با پیگیری‌های مداوم دریافت شده است اما کافی نیست و باید به طور ویژه این شهرستان مرزنشین استان گیلان در بحث به بهداشت و درمان مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، شهرستان مرزی بندر آستارا با جمعیت حدود ۹۶ هزار نفر در شمال غربی گیلان، در فاصله ۲۰۰ کیلومتری رشت مرکز استان و همجوار با کشور جمهوری آذربایجان واقع شده است.

مجموعه بهداشت و درمان شهرستان آستارا با هشت مرکز بهداشتی، یک بیمارستان ۱۰۴ تختخوابی به نام شهید دکتر بهشتی، یک مرکز شبانه روزی در شهر لوندویل و ۲۳ خانه بهداشت با بیش از ۵۰۰ نفر پرسنل به مردم این شهرستان مرزی استان گیلان خدمات ارائه می دهند.

۶۰ پزشک فعال در بخش دولتی نظام سلامت شهرستان مرزی آستارا تجلیل شدند

۶۰ پزشک فعال در بخش دولتی نظام سلامت شهرستان مرزی آستارا تجلیل شدند

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *