ژوئن 20, 2024


مجموعه‌ای از نوشته‌های «هیلاری منتل» قرار است ماه آینده، یعنی کمی بیش از یک سال پس از درگذشت این نویسنده منتشر شود.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، این کتاب جدید با عنوان «خاطراتی از خود سابق من: زندگی در نوشتن» شامل چهار دهه از نوشته‌های «هیلاری منتل» درباره طیف وسیعی از موضوعات از مبارزات سلامتی او به عنوان یک زن جوان و دوران زندگی‌اش در عربستان سعودی گرفته تا موضوعاتی که دستمایه خلق رمان‌هایش شد، می‌شود.

این مجموعه، که به گفته ناشر آن «جان موری»، «آخرین کتاب» از «هیلاری منتل»  است طبق برنامه در تاریخ ۱۹ اکتبر منتشر خواهد شد.

«هیلاری منتل» در دوران فعالیت خود در مجموع ۱۷ کتاب نوشت و بیشتر به خاطر سه‌گانه «تالار گرگ»، «اجساد را بالا بیاورید» و «آینه و نور» که درباره زندگی «‌توماس کرامول»‌ صدر اعظم هنری هشتم بود معروف بود. دو عنوان اول این سه‌گانه برنده جایزه بوکر شدند تا او نخستین زن برنده دو جایزه بوکر نام بگیرد. این مجموعه بیش از پنج میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته و به ۴۱ زبان ترجمه شده است.

بیشتر بخوانید:

«هیلاری منتل، ملکه ادبیات بود»

از دیگر آثار این نویسنده مشهور می‌توان به «مکانی با امنیت بیشتر»، «تسلیم روح» و «ترور مارگارت تاچر» اشاره کرد. او همچنین برای نشریات مختلف از جمله گاردین، نیویورک ریویو آو بوکز و لندن ریویو آو بوکز می‌نوشت.

«هیلاری منتل» در ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۲ پس از سکته مغزی در سن ۷۰ سالگی درگذشت. او هنگام مرگ مشغول کار بر روی رمان ترکیبی از آثار «جین آستن» بود.

«نیکلاس پیرسون» مدیر انتشارات «جان موری» گفت: «این مجموعه جدید کاملا سرگرم‌کننده و روشنگر است و با این کتاب الگویی کامل از زندگی او و علایق فراوانش در نثر ظاهر می‌شود که بی‌اندازه چشمگیر است».

«هیلاری منتل» از سال ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۱ منتقد سینما در نشریه اسپکتیتور بود و کتاب جدید گزیده‌ای از نقدهای او را نیز دربرمی‌گیرد. از دیگر موضوعات این مجموعه می‌توان به پدر منتل، ناسیونالیسم و احساس تعلق منتل، میراث پرنسس دایانا و جین آستین اشاره کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *