جولای 20, 2024


ایسنا/مازندران معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت: ارتقای سطح خدمات رفاهی و بهداشتی به سالمندان با هدف افزایش امید به زندگی آنان در دستور کار دولت سیزدهم قرار دارد.

روح الله سلگی ۱۹ مهرماه در جلسه کارگروه رسیدگی به جامعه سالمندان مازندران با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی و خدماتی افزود: رشد ۱۵ درصدی جمعیت سالمندان در مازندران نیازمند برنامه ریزی برای تدارک خدمات رفاهی ، درمانی و معیشتی است.

این مسئول با اشاره به جمعیت ۴۵۰ هزار نفری سالمندان بالای ۷۰سال در مازندران یادآورشد: با عملیاتی شدن سند ملی سالمندی به‌عنوان سند بالادستی سطح رفاه و معیشت این افراد ارتقا خواهد یافت.

سلگی اظهار کرد: متناسب با رشد جمعیت سالمندی در مازندران دستگاه‌های خدمات رسان در این حوزه باید برای تامین نیازهای سالمندان در سال‌های آتی بکوشند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به سالمندان محروم خواستار تقویت برنامه‌های کمیته امداد و بهزیستی در این زمینه شد و افزود: هم اکنون ۸۰ درصد سالمندان مازندران از خدمات سلامتی دانشگاه علوم پزشکی استان برخوردارند.

معاون استاندار مازندران اضافه کرد: با هدف دسترسی آسان سالمندان به خدمات دولتی سامانه تخصصی خدمات بهداشتی و پزشکی از سوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران راه‌اندازی شده است.

وی گفت: دستگاه‌های اجرایی باید از تجربیات سالمندان در عرصه‌های پیشرفت استفاده کنند.

سلگی خاطرنشان کرد: مازندران بعد از گیلان مقام دوم را از حیث تعداد سالمندان در کشور دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *