آوریل 22, 2024
۱۱۲۹ پایگاه؛ آماده جمع آوری کمک‌های مردم خراسان جنوبی


ایسنا/خراسان جنوبی مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی اظهار کرد: جشن نیکوکاری در استان در آستانه فرا رسیدن سال نو با شعار «هر روز عیدی دیگر است» از ۱۴ اسفند ماه با ایجاد ۱۱۲۹ پایگاه ثابت و سیار برگزار می‌شود.

محمد عرب، امروز شنبه ۱۳ اسفند به رسانه‌های گروهی گفت: هر ساله در آستانه عید نوروز کمیته امداد برای کمک به مایحتاج ضروری خانوارها اقدام به برگزاری جشن نیکوکاری می‌کند.

به گزارش ایسنا، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی تصریح کرد: این جشن همزمان با سراسر کشور و باهدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی و تأمین پوشاک و ملزومات خانوارهای نیازمند بخصوص دانش آموزان با شعار «هر روز عیدی دیگر است» برگزار می‌شود.

عرب به زمان و مکان برگزاری جشن نیکوکاری در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: زنگ احسان و نیکوکاری روز دوشنبه ۱۵ اسفند در مدارس استان نواخته می‌شود و روز پنج شنبه ۱۸ اسفند در میادین اصلی و معابر شهرها و جمعه ۱۹ اسفند در مصلی های نماز جمعه غرفه‌های نیکوکاری برپا خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه برای برگزاری جشن نیکوکاری یک هزار و ۱۲۹ پایگاه ثابت و سیار در خراسان جنوبی پیش‌بینی شده است، افزود: ۱۰۵ پایگاه در امداد، ۱۲۳ پایگاه مراکز، ۶۷۵ پایگاه مدارس، ۱۱۴ پایگاه مساجد و مصلی‌ها و ۱۱۲ پایگاه بسیج برای جمع آوری کمک های مردمی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی بیان کرد: مراکز نیکوکاری و ادارات کمیته امداد در سراسر استان آمادگی دریافت کمک‌ها و نذورات هم استانی را دارند و خیران و نیکوکاران می‌توانند کمک‌های کالایی خود را به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکار در سراسر استان بسپارند تا در آستانه سال نو در اختیار نیازمندان هم استانی قرار گیرد.

عرب به روش‌های جمع آوری کمک‌های مردمی اشاره کرد و گفت: مردم نیکوکار هم استانی برای پرداخت کمک‌های خود می‌توانند از طریق کد دستوری #۱*۰۵۶*۸۸۷۷* وجه مورد نظر خود را پرداخت کنند و یا اینکه از طریق پرداخت به شماره کارت کمیته امداد امام خمینی (ره) ۸۸۹۰_۹۹۹۵_۹۹۱۸_۶۰۳۷ در این جشن مشارکت کنند.

وی اظهار کرد: در سال گذشته مردم خیر و نیکوکار هم استانی با اهدای ۱۴ میلیارد و ۲۴۲ میلیون تومان در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود در جشن نیکوکاری مشارکت کرده اند و پیش بینی می‌شود با همت مردم نوع دوست و نیکوکار استان این رقم افزایش چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته باشد.

عرب خاطرنشان کرد: هم اکنون ۴۰ هزار و۹۷۷ خانوار با جمعیت ۹۲ هزار و ۷۳۸ نفر در خراسان جنوبی معیشت بگیر کمیته امداد هستند که در طول سال از خدمات متنوع این نهاد و همچنین کمک‌های خیران و نیکوکاران بهره مند می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی از آمادگی پایگاه‌های مستقر این نهاد در آرامستان‌ها برای جمع‌آوری صدقه برای سلامتی و ظهور امام زمان(عج) و خیرات برای اموات به منظور هدفمندسازی کمک‌های مردمی در روز برات خبر داد.

عرب گفت: با توجه به تقارن ۱۴ شعبان روز برات و سنت حسنه قدیمی همشهریان این خطه با هفته احسان و نیکوکاری به منظور جلوگیری از اسراف و توزیع نذورات و خیرات مردم به نیازمندان واقعی، همه دفاتر کمیته امداد در سطح استان، مراکز نیکوکاری و پایگاه‌های مستقر در آرامستان‌ها، آماده جمع‌آوری صدقه برای سلامتی و ظهور امام زمان(عج) و خیرات برای اموات به مناسبت این روز هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان جنوبی ادامه داد: در این خصوص تعداد 200 پایگاه‌ها به منظور هدفمندسازی کمک‌های مردمی، اهدای کمک‌های مردمی به نیازمندان واقعی و فرهنگ سازی صحیح و پرهیز از اسراف در این روز  برپا می‌شود.

وی با اشاره به جمع آوری مبلغ قابل توجه کمک‌های مردمی در روز برات سال گذشته افزود:  این نهاد همه ساله با همکاری مردم نوع‌دوست استان، نذورات و هدایای جمع‌آوری شده را با اولویت سالمندان، زنان سرپرست خانوار، ایتام، کودکان بد سرپرست و خانوارهای دارای بیمار صعب‌العلاج به نیازمندان اهدا می‌کند.
 

عرب از مردم نیکوکار استان خواست: با توجه به شرایط اقتصادی فعلی و کاهش قدرت خرید همچون سال‌های گذشته با کمک‌های بی‌دریغ خود شادی را در روز عید مهمان سفره نیازمندان کنند.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *