می 20, 2024


ایسنا/خراسان جنوبی رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی از کشف و توقیف ۱۰ تن مواد اولیه (افزودنی) خوراک دام و طیور فاقد هویت در این استان خبر داد.

فاطمه صباغ‌زاده، امروز یکشنبه 10 اردیبهشت به رسانه‌ها اعلام کرد: کارشناسان اداره کل دامپزشکی از کارخانه‌های تولید خوراک دام و طیور استان بازدید کردند و تمامی مواد اولیه دارویی از قبیل مکمل‌ها، بافرها و ویتامین‌ها بررسی شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: این مواد از نظر مشخصات شماره پروانه ساخت، شماره سری ساخت، لوگو سازمان دامپزشکی، تاریخ تولید و انقضا همچنین وضعیت ساماندهی انبارها، نحوه نگهداری از مواد اولیه دارویی و مکمل‌ها مورد بازدید و بازرسی قرار گرفت.

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: در بازرسی صورت گرفته، مقدار ۱۰ هزار کیلوگرم افزودنی خوراک دام و طیور کشف و تا تعیین تکلیف نهایی، ضبط موقت شد.

وی تصریح کرد: همه تولیدکنندگان خوراک دام و طیور برای استفاده از انواع افزودنی‌ها و مکمل‌هایی دارویی و غذایی باید از داشتن پروانه ساخت محصولات خریداری شده مطئمن شوند و پس از اخذ مجوزهای لازم نسبت به حمل و نقل آن اقدام کنند.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *