جولای 21, 2024

به گزارش سرویس اجتماعی و فرهنگی جهان صنعت نیوز، سامانه نوبت‌گیری برنامه ملی سنجش بدو ورود به دبستان و کودکستان در سال ۱۴۰۳ باز شده است. والدین می‌توانند با مراجعه به سایت my.medu.ir برای نوبت‌گیری اقدام کنند.

متولدین اول مهر ۱۳۹۶ تا اول مهر ۱۳۹۷ که در سال ۱۴۰۴ وارد پایه اول دبستان می‌شوند. الزاما باید در برنامه سنجش بدو ورود شرکت کنند. در غیر این صورت امکان ثبت‌نام در پایه اول را نخواهند داشت.

لازم به ذکر است که زمان باز شدن سامانه محدود خواهد بود. لذا برای نوبت‌گیری اقدام سریع صورت پذیرد.

سنجش سلامت شامل ارزیابی‌های بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات جسمی ـ حرکتی، اندازه‌گیری توده بدنی، قد، وزن، دهان و دندان، بیماری‌های جلدی (پوست و مو) و بیماری‌های نیازمند مراقبت ویژه است؛ همچنین بررسی وضعیت واکسیناسیون توسط مراقب سلامت در پایگاه سنجش انجام می‌شود.

همچنین غربالگری اختلالات یادگیری، نقص توجه و بیش‌فعالی و آسیب زبان و گفتار که در مراکز سنجش انجام خواهد شد. اگر نوآموز در هر یک از مراحل غربالگری بینایی، شنوایی و جسمی حرکتی مشکوک به مشکل باشد. نیاز به ارجاع به مرحله تخصصی داشته باشد. ادامه سایر مراحل بر اساس دستورالعمل‌های بررسی وضعیت بینایی، شنوایی، جسمی حرکتی و طیف اوتیسم خواهد بود.

منبع: تسنیم

اجتماعی و فرهنگی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *