جولای 24, 2024


ایسنا/فارس معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز از کشف و توقیف ۱۲ میلیارد ریال از انواع دارو و کالاهای سلامت ‌محور غیر مجاز و قاچاق در بازرسی از شهر مرودشت خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، محمد جواد راعی امروز، ۱۵ مهرماه با بیان اینکه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت‌محور از اهمیت ویژه‌ای در ارتقای سلامت مردم برخوردار است، گفت: در بازرسی مشترک کارشناسان اداره مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور دانشگاه، کارشناسان غذا و دارو و بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان مرودشت و نماینده دادستان عمومی و انقلاب مرودشت که به صورت سرزده انجام شد، فعالیت عطاری‌ها و صنوف فروش مکمل‌های ورزشی این شهرستان پایش شد.

وی افزود: در این بازرسی، ۶ هزار و ۹۳ قلم کالای غیر مجاز به ارزش تقریبی ۱۲ میلیارد ریال شامل داروهای چاقی و لاغری غیرمجاز، سقط جنین، مخدر، انواع مکمل‌های ورزشی قاچاق و انواع داروهای جنسی قاچاق و غیر مجاز کشف و ضبط شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرودشت نیز گفت: نشست آموزشی ویژه صنف عطاران پیرامون مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور و چگونگی ارائه خدمات در عطاری ها در شهرستان مرودشت برگزار شده است.

روح‌الله کریمی افزود: پیرو بررسی‌های انجام شده در این بازدید، سه واحد صنفی متخلف به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان مرودشت، توسط اداره نظارت بر اماکن عمومی این شهرستان تعطیل و پرونده قضایی تشکیل شد.

وی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه غذا و دارو، با سامانه  ۱۹۰ مربوط به رسیدگی به شکایت‌های مردمی وزارت بهداشت یا معاونت غذا و دارو شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرودشت به شماره ۰۷۱۴۳۳۳۳۳۱۸ تماس بگیرند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *