ژوئن 2, 2023


ایسنا/فارس رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس از کشف و ضبط بیش از ۲۰ تن مواد اولیه تولید کود شیمیایی و ۵۰۰ لیتر سم تقلبی در شیراز خبر داد.

مجتبی دهقان پور با بیان اینکه مواد اولیه کود تقلبی و در بسته بندی‌های غیر استاندارد در یک کارگاه تولیدی غیرمجاز تهیه و توزیع می‌شد، عنوان کرد: این کارگاه به دستور قاضی دادگاه پلمپ و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش ایسنا به نقل از جهادکشاورزی فارس، دهقان‌پور با بیان اینکه سموم مکشوفه نیز شامل ۲۰۰ لیتر سم کنفیدور تقلبی و بیش از یک هزار بسته سموم فله شده از انواع قارچ کش‌ها، حشره کش‌ها و علف کش‌ها می‌شود، اظهار کرد: این سموم از سه فروشگاه و یک کارگاه غیرمجاز کشف شد. این مراکز نیز پلمپ و پرونده متخلفان به منظور گذراندن مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح ارجاع شد.

رئیس جهادکشاورزی استان فارس خاطرنشان کرد که سموم غیرمجاز پس از طی مراحل قانونی توسط مراجع ذی صلاح معدوم می‌شود.

او با تاکید بر اینکه با فروشندگان سموم و نهاده‌های غیر مجاز برخورد خواهد شد، بیان کرد: روند بازرسی و پایش فروشگاه‌های عرضه سموم نباتی فارس ادامه دارد و چنانچه فروشگاهی دستورالعمل و ضوابط را رعایت نکند پس از صدور اخطار کتبی نسبت به پلمپ فروشگاه اقدام می‌شود.

دهقان پور با بیان اینکه بهره برداران بخش کشاورزی باید سموم و سایر نهاده‌های کشاورزی مورد نیاز را با نسخه گیاه پزشکی و صرفا از فروشگاه‌های مجاز تهیه کنند، اضافه کرد: به منظور استعلام صحت و اصالت کودهای شیمیایی بهره برداران می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته کد پنج رقمی ماده ثبتی کود را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۶۴۶۴۲۴ ارسال و سریعا پاسخ استعلام را دریافت کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *