می 30, 2023


ایسنا/فارس طی ۲۴ ساعت منتهی به صبح یکشنبه سوم اردیبهشت یک مورد فوت ناشی از ابتلا به کرونا و ۲۲ مورد بستری در مراکز درمانی فارس ثبت شده است.

بر اساس آخرین گزارش آماری از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا صبح یکشنبه سوم اردیبهشت، دو میلیون و ۲۷۵ هزار و ۷۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های فارس تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۴ هزار و ۴۱۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

این گزارش حاکیست، با بستری ۲۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۸۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹در فارس گزارش شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۲۰۱ نفر رسیده است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۶ هزار و ۱۰۲ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

طبق این گزارش، در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۹۰ هزار و ۳۴۸ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۰۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۴۱۵ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۲۱۴ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۳۱۷ دُز یادآور واکسن بوده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *