ژوئن 20, 2024


ایسنا/مرکزی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: استان مرکزی از نظر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ شرایط آرامی را سپری کرده و ابتلا به این بیماری در حال حاضر از تب و تاب افتاده است.

دکتر علی علیمحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تثبیت شرایط کرونایی در استان مرکزی اظهار کرد: خوشبختانه از نظر میزان ابتلا، شرایط آرام و پایدار بوده و تعداد بسیار محدودی از مبتلایان که حال عمومی مساعدی دارند نیازمند بستری و درمان در مراکز درمانی هستند.

وی با اشاره به اینکه بیمار بدحال کرونایی در سطح استان وجود ندارد، اظهار کرد: بطور متوسط روزانه بین پنج الی ۱۰ نفر در استان مبتلا به بیماری کووید ۱۹ می‌شوند که عموما به صورت سرپایی درمان و مداوا می‌شوند.

این مقام مسئول در علوم پزشکی اراک با رد شیوع هرگونه سویه جدید کرونا اظهار کرد: بیماری های شبه کرونا نظیر آنفلوانزا در فصول گرم سال شیوع ندارند و بیشتر در فصل پائیز و زمستان افراد را درگیر می‌کنند.

وی از مردم استان خواست حتی با وجود تثبیت شرایط کرونایی رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه در محیط های بسته را فراموش نکنند و بیماران خاص و زمینه‌ای حتما از ماسک استفاده کنند.

وی گفت: پایگاه‌های بهداشتی آماده ارائه خدمات واکسیناسیون هستند و افرادی که ۶ ماه از آخرین تزریق واکسن آنها گذشته است جهت دریافت دُز یادآور، با مراجعه به این مراکز نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *