آوریل 25, 2024

کاهش کلسترول با کاهش ریسک بیماری‌های قلبی همراه است.

کاهش میزان کلسترول

زمانی که درمی‌یابید میزان کلسترول شما بیش از میزان طبیعی است، بهترین راه جهت کاهش آن تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی است. حتی در شرایطی که برای کاهش میزان کلسترول از دارو استفاده شود، ورزش کردن و داشتن رژیم غذایی مناسب به‌منظور جلوگیری از بیماری‌های قلب و عروق ضروری به نظر می‌رسد. مجله اینترنتی دلتا در این مطلب به توضیح روش‌هایی جهت کاهش میزان LDL، افزایش میزان HDL، و حفظ سلامت قلب و عروق می‌پردازد.

پایین آوردن چربی خون

کنترل اندازه وعده غذایی

خوردن وعده‌های غذایی حجیم و زیاد باعث افزایش وزن و افزایش کلسترول می‌شود. آسان‌ترین راه برای اندازه‌گیری میزان وعده غذایی استفاده از “‌دستتان‌” به‌عنوان وسیله اندازه‌گیری است. یک “‌کف دست‌” تقریبا اندازه مناسب وعده غذایی برای شما است.

اندازه گیری با کف دست

کمک به قلب با مصرف غذای سالم

زمانی که میوه و سبزیجات می‌خورید؛ به کاهش کلسترول بد (LDL ) کمک می‌کنید. میوه‌ها عمدتا دارای خواص آنتی‌اکسیدانی هستند.

ماهی بخورید

ماهی برای سلامت قلب بسیار مفید است چراکه مملو از امگا۳ و اسیدهای چرب غیراشباع است. اسیدهای چرب امگا۳ به کاهش سطح‌ تری‌گلیسیرید خون کمک می‌کنند.

روزتان را با غلات آغاز کنید

دانه‌های غلات به دلیل داشتن کربوهیدرات باعث می‌شوند مدت‌زمان بیشتری احساس سیری داشته باشید. این صبحانه به کاهش سطح LDL (کلسترول‌بد) و کاهش وزن کمک می‌کند.

برای سلامت قلب و عروق از آجیل کمک بگیرید

آجیل با داشتن چربی منحصربه‌فرد به کاهش سطح کلسترول کمک می‌کند. این نوع از چربی با حفظ کلسترول خوب (HDL) به کاهش میزان کلسترول بد (LDL) می‌پردازد.

آجیل و کاهش میزان کلسترول

چربی‌های غیراشباع از قلب محافظت می‌کنند

چربی‌های غیراشباع (مانند کانولا و روغن‌زیتون) با کاهش سطح LDL همراهند درحالی‌که چربی‌های اشباع (مانند کره و روغن پالم) و چربی‌های ترانس بالا به افزایش میزان کلسترول LDL می‌انجامند.

لوبیا بیشتر و سیب‌زمینی کمتر بخورید

مصرف کربوهیدرات برای تامین انرژی بدن ضروری است با این‌حال کیفیت کربوهیدرات‌های مختلف متفاوت است. همه دانه‌ها (از قبیل لوبیا)، انواع پاستاها و برنج قهوه‌ای غنی از فیبر هستند که به کاهش میزان کلسترول کمک می‌کنند.

افزایش تحرک بدنی با ورزش

ورزش منظم می‌تواند به کاهش میزان LDL و افزایش سطح HDL کمک کند. نگه‌داشتن وزن مناسب از طریق ورزش در کاهش فشارخون و بیماری‌های قلبی موثر است.

کنترل قند خون

دیابت کنترل نشده باعث افزایش سطح کلسترول خون می‌شود از این‌رو با کنترل قند خون می‌توان به کاهش سطح کلسترول خون کمک کرد.

روش کاهش میزان کلسترول

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب این آجیل برای درمان فشارخون معجزه می‌کند! را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *