ژوئن 17, 2024


مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه موضوع مهارت‌آموزی سربازان را رها نخواهیم کرد، گفت: کسب مهارت و اشتغال جوانان اولویت اصلی جامعه است.

به گزارش ایسنا، سردار موسی کمالی در دومین جلسه هماهنگی و هم افزایی بین قرارگاه مهارت آموزی سپاه پاسداران و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح که امروز برگزار شد با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ مهارت آموزی اظهارکرد: موضوع فرهنگ‌سازی بسیار مهم است و باید جامعه هدف خود را با اهمیت و فواید مهارت آموزی آشنا کنیم. سپاه پاسداران نیز در زمینه فرهنگ‌سازی ظرفیت بالایی دارد و از این رو لازم است که این اقدام بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. 

مشاور عالی فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح دادمه داد: همچنین با استفاده از ظرفیت خود سربازان می‌توان موضوع مهارت آموزی را پیگیری کرد، چراکه سربازان پتانسیل بسیار خوبی دارند.

وی با تاکید بر اینکه مهارت آموزی سربازان وظیفه از سوی ستادکل نیروهای مسلح با جدیت کامل دنبال می‌شود، گفت: این امر را رها نخواهیم کرد، چراکه کسب مهارت و اشتغال جوانان اولویت اصلی جامعه است؛ موضوع مهارت‌آموزی از جمله مواردی است که در رفع بیکاری موثر بوده و به جوانان کمک می‌کند تا شغلی را برای خود ایجاد کنند. به عبارتی دیگر ما از طریق مهارت‌آموزی به دنبال کاهش بیکاری و توانمندسازی جوانان برای ایجاد شغل هستیم.

کمالی ادامه داد: تیم ارزیاب قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح به نوبت از یگان‌های نیروهای مسلح سراسر کشور بازدید می‌کند تا از نزدیک در جریان امر مهارت آموزی سربازان قرار بگیریم.

راه‌اندازی سامانه «ماهرشو»

در این جلسه همچنین، سردار صابری مقدم، مسئول قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه سپاه پاسداران با بیان اینکه ما ۳۶ قرارگاه مهارت آموزی در سراسر کشور داریم، گفت: از این تعداد چهار قرارگاه در تهران مستقر است. در سال جاری راه اندازی سامانه «ماهرشو» را خواهیم داشت و به دنبال افزایش سرعت و دقت در این سامانه هستیم و محوری‌ترین اقدام برای اجرا و دقت در اجرای مهارت آموزی همین سامانه ماهر شو است.

وی با اشاره به لزوم کیفی‌سازی دوره‌های مهارتی افزود: موضوع کیفی‌سازی دوره‌های مهارت آموزی دنبال می‌شود و بر ‌کیفی سازی آموزش‌های مهارتی تاکید بسیار داریم. ما در ۱۷ استان موضوع مراکز آموزش‌های جوار پادگانی را داریم و بحث آموزش‌های عمومی و تخصصی با جدیت در پادگان ها دنبال می‌شود.

در ادامه سردار رمضان شریف، مسئول کمیته ترویج و توسعه فرهنگ مهارت آموزی سپاه پاسداران نیز گفت: ما از بدو شروع به کار مهارت‌آموزی در بخش‌های خبری موضوع مهارت‌آموزی را دنبال کرده‌ایم و از سال ۹۶ تا به حال نزدیک به ۸۰ خبر در این زمینه به صورت عمومی منتشر شده است. همچنین با تعدادی از افرادی که بعد از خدمت مشغول به کار شده‌اند در مستندات مهارت آموزی مصاحبه کردیم که این دسته گزارشات ما بازخورد خوبی داشته است.

وی ادامه داد: هنر نیروهای مسلح این است که از فرصت‌ها استفاده می‌کنند و موضوع مهارت آموزی را برای سربازان وظیفه پیگیری می‌کنند و ما نزدیک به ۵۰۰ دقیقه ضبط تصویری داخلی داشته‌ایم.

مسئول کمیته ترویج و توسعه فرهنگ مهارت آموزی سپاه با بیان اینکه موضوع رسانه بسیار مهم است و باید تولید سریال های کوتاه را در زمینه سربازان داشته باشیم، اظهارکرد: این موضوع سبب می‌شود که افکار عمومی با موضوع مهارت آموزی بیشتر آشنا شود. باید با نمونه‌های موفق که مهارت‌هایی را کسب کرده‌اند ارتباط برقرار کنیم و نشان دهیم که مهارت آموزی چه تاثیری در اشتغال و زندگی افراد دارد. باید بتوانیم کاری کنیم که سربازان ترویج دهنده موضوع مهارت آموزی باشند، چراکه این تبلیغ تاثیر بسیار بیشتری در امر مهارت آموزی دارد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *