جولای 21, 2024


ایسنا/گیلان مدیرکل صمت گیلان با اشاره به ورود مضاعف گردشگران به استان و لزوم تامین کالای اساسی بیشتر، تاکید کرد: خوشبختانه همه کالاهای پرمصرف به اندازه کافی ذخیره سازی شده است و با توجه به افزایش تقاضای مرغ گرم، مقرر شد که کشتارگاه های بزرگ استان فورا نیاز بازار استان را تامین نمایند.

تیمور پورحیدری امروز در حاشیه بازدید سرزده از مراکز عرضه مرغ و کشتارگاه های استان گیلان در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: از ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ و آغاز طرح نظارتی، تاکنون برای ۱۰۱۷ واحد متخلف، پرونده جریمه صادر شده است.

وی با اشاره به دریافت گزارش کمبود و افزایش قیمت خودسرانه مرغ در برخی شهرستان ها، افزود: هیچ نرخ جدیدی برای عرضه مرغ تعیین نشده است و فروش بیش از ۶۳ هزار تومان به مصرف کننده تخلف است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان تصریح کرد: برخی از کمبودهای موجود مرغ ناشی از ورود زیاد گردشگران به استان است که در حال افزایش تخصیص مرغ با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان هستیم.

پورحیدری با اشاره به ورود مضاعف گردشگران به استان و لزوم تامین کالای اساسی بیشتر، تاکید کرد: خوشبختانه همه کالاهای پرمصرف به اندازه کافی ذخیره سازی شده است و با توجه به افزایش تقاضای مرغ گرم، مقرر شد که کشتارگاه های بزرگ استان فورا نیاز بازار استان را تامین نمایند.

وی با اعلام جریمه ۲۶ میلیارد تومانی متخلفین در این ایام، عمده تخلفات تشکیل پرونده شده را گرانفروشی، قاچاق، کم فروشی و تقلب، عدم درج قیمت و عدم صدور فاکتور در حوزه های پوشاک، کیف و کفش، لاستیک، انواع پمپ آب خانگی و کشاورزی، لوازم آرایشی و بهداشتی عنوان و خاطرنشان کرد: در کل استان ۷۰ اکیپ دو نفره در سطح عرضه کالاها و خدمات، مراکز توزیع عرضه میوه، نمایشگاه ها، فروشگاه های زنجیره ای، شرکت های پخش و انبارها نظارت دارند و این نظارت ها در ایام عید و ماه مبارک به صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

مدیرکل صمت گیلان اضافه کرد: بیشتر تمرکز نظارتی بر گوشت مرغ گرم و منجمد، برنج، شکر، زولبیا و بامیه و آش و حلیم و نظارت بر هتل ها و مهمانپذیرها و مراکز گردشگری و توریستی است؛ تسریع در رسیدگی به شکایات و گزارشات مردمی در اولویت فعالیت بازرسان در سطح استان است.

پورحیدری به برگزاری گشت مشترک با تعزیرات حکومتی، اصناف، بسیج، اماکن عمومی، دانشگاه علوم پزشکی، استاندارد و میراث فرهنگی به صورت روزانه اشاره کرد و گفت: بازرسی از واحدهای خبازی و مراکز نان حجیم و قنادی ها با توجه به حجم وسیع ورود مسافران همواره در دستور کار نظارتی قرار دارد و جزو ضرورت برنامه هاست که با همراهی مردم و گزارش تخلفات به سامانه ۱۲۴ این اداره کل و شماره ۱۳۵ تعزیرات حکومتی از افزایش تخطی در بازار جلوگیری خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *