ژوئن 20, 2024

چی بخورم جنین تپل بشه و لاغر نمونه؟ خیلی از مامان ها در سایت لاغرفیت به دنبال این هستند که برای تپل شدن جنین چی بخوریم؟ چیکار کنم جنین تپل بشه؟ بعضی ها هم سوال می کنند آقای مردانی شما که مشاور تغذیه آنلاین هستید چیکار کنم وزن جنینم بره بالا یا اینکه مواد غذایی چاق کننده جنین چیه؟ در این محتوا قصد دارم به سوالات و ابهامات شما پاسخ دهم. پس با من باشید.

چی بخوریم وزن جنین زیاد بشه؟

چی بخوریم وزن جنین زیاد بشه

سلام به شما مامان مهربون و بی نظیر. به شما مامان خوب تبریک می گویم. پیامبر اکرم (ص) در وصف شما مادر باردار فرموده اند: بهشت زیر پای مادران است. حتما شما هم مثل خیلی از مامانهای دیگر دوست دارید جنین تپل مپل و زیبایی داشته باشید.

به تجربه هایی که برای مادران باردار داشته ام متوجه شده ام همه دوست دارند بدانند که برای بپل شدن جنین چه باید خورد. آنها می گویند. چی بخوریم وزن جنین زیاد بشه؟

در این مقاله به شما می گویم که از چه مواد غذایی بخورید تا یچه تپتل و خوشگل بشه؟ معمولا مادرانی که برای بار اول باردار شده اند تجربه بالایی ندارند. مدام به این و آن گوش می دهند و می خواهند راهی پیدا کنند که برای بچه خود مفید باشد.

واقعا برای خیلی ها این سوال مطرحه که مواد غذایی چاق کننده جنین چه چیزهایی هستند و چطور باید مصرف شوند. دقیقا مثل مادرهایی که می پرسند چی بخوریم بچه باهوش بشه؟

معجون برای افزایش وزن جنین

وزن گیری جنین اینقدر برای مادر باردار مهم است که برخی از مادران باردار از قرآن کمک می گیرند. سوره برای وزن گیری جنین را سرچ می نمایند. ولی بهترین معجون برای افزایش وزن جنین استفاده از روغن زیتون است. روغن زیتون جزو غذاهای قرآنی می باشد و در لیست غذاهای قلیایی کننده بدن هم قرار دارد.

من به آنها حق می دهم، آنها معمولا نمی دانند برای این سوال که چی بخورم جنین تپل بشه تا پاسخ مناسبی پیدا کنند. معمولا به سراغ کتاب هایی در این زمینه نیز می روند، ولی کتاب ها نظرات مختلفی داشته و آنها سردرگم می شوند. معمولا دیگران به آنها می گویند که چی بخور و چی نخور.

بانوی جوانی که به تازگی باردار شده بود به من می گفت آقای مردانی به من می گویند: مادر باردار یکسره باید دهانش بجنبد و چیزی بخورم، این درسته؟

آیا دهان مادر باردار بایستی یکسره بجنبه؟

در پاسخ به ایشان می توان گفت که شما برای دو نفر غذا می خورید نه به اندازه دو نفر. خوردن زیاد کمکی به رشد جنین شما نمی کند. علاوه بر آن اگر بصورت بی رویه و غیر علمی بخورید به دو مشکل اساسی نیز برمی خورید. یکی افزایش وزن و دیگری سقط جنین.

خوردن زیاد از غذاهای اسیدی دو مشکل برای مادر و جنین به بار می آورد:

 1. افزایش وزن بی رویه مادر
 2. افزایش خطر سقط جنین

مقاله لاغر شدن پس از زایمان با (رژيم قلیایی) را مطالعه کنید.

چی بخورم جنین تپل بشه؟

با توجه به موارد بالا به نظر شما جمله که به این خانم گفته اند درسته و یا به اشتباه به او گفته اند؟ چاقی خطر بزرگی برای بارداری است. خانمی که با وزن اولیه ۶۴ کیلو برای بارداری اقدام کرده بود، در حین ۹ ماه بارداری حدود ۸ کیلو اضافه کرد.

پس از زایمان نیز همان وزن ۶۴ کیلو را داشت. چرا او اینچنین موفق عمل کرده بود؟ چون تحت نظر مشاور تغذیه بارداری را تجربه کرده است. افزایش وزن جنین، مایع آمنیوتیک، افزایش وزن سینه ها در دوران بارداری، افزایش حجم خون و غیره حدود ۷ تا ۹ کیلو می باشد.

به همان مادر باردار اول داستان گفتم: تمام مواد خوراکی بایستی از سه ویژگی برخوردار، تا یک بارداری راحت، سالم و موفقی داشته باشید. اینکه چی بخورم جنین تپل بشه درست است اما مهم تر از آن سلامت جنین و مادر است.
وقتی تحت نظر کارشناس رژيم بارداری داشته باشید، در اینصورت جنین شما هم تپل و خوشگل می شود. اگر بخواهید یکسره و بدون برنامه غذا بخورید اولا چاق می شوید و دوما هم برای جنین خطر ناک است و هم جنین شما وزن نمی گیرد.

چگونه جنین تپل داشته باشیم؟

برای تپل شدن جنین چی بخوریم

لطفا عجله نکنید. در این مقاله می گویم چی بخورید که جنین تپل مپل داشته باشید. بعضی موارد را نیاز است بدانید تا بارداری سالم و موفق را تجربه کنید. قبل از اینکه به این سوال که چگونه جنین تپل داشته باشیم پاسخ بدهم داستان مسندی از دفتر مشاوره ام را با شما به اشتراک می گذارم.

مقاله لاغر شدن پس از زایمان با (رژيم قلیایی) را مطالعه کنید.

مثال عینی نظرات من این است: موضوع از این قرار بود که یکی از همکاران خیلی خوب ما با تخصص زنان و زایمان، خانم بارداری را به من ارجاع دادند. این خانم جوان در چند ماه اول بارداری خود، 31 کیلو افزایش وزن بارداری داشت، ولی خانم دکتر نوشته بودند که وزن جنین او خیلی کم است!

با محاسبه وزن قبل از بارداری وی که 100 کیلو بود و حالا وزنشان به 131 کیلو رسیده بود. یعنی در این مدت کم 31 افزایش وزن بارداری داشت. تازه چند ماه دیگر هم به زایمان او باقی مانده است. ایشان حالا باید

برای تپل شدن نوزاد چی بخوریم؟

دوست عزیز با زیاد خوردن جنین شما تپل نمی شود! آن مادر باردار از مسیر درست بارداری بسیار دور شده بود. به وی تاکید کردم که در این شرایط و اوضاعی که ایجاد شده باید دو کار مهم انجام دهیم. کار اول کاهش وزن مادر در بارداری و کار دوم افزایش وزن جنین در بارداری شما.

در این شرایط سخت این که برای رشد جنین چی بخوریم ارزشمند است. شرایط اضطراری برای خانمی که 131 کیلو بود:

 • کاهش وزن مادر در بارداری
 • افزایش وزن جنین در بارداری

با رژيم دوران بارداری که اصولی باشد جنین تپل،سالم و زیبا می شود. حالا می رسیم به اصل مطلب که برای هیکلی شدن جنین چی بخوریم؟

حالا چی بخورم جنین تپل بشه

یک مادر باردار نیاز است از تمام گروه های مواد غذایی شش گانه بخورد. یک مادر باردار و جنین او به تمام ویتامین ها، املاح معدنی، آنزیم ها، اسیدهای چرب، فیبر غذایی، آب، گلوکز و سایر مواد مغذی نیاز دارند. برای این موضوع بایستی بصورت متنوع و متعادل از گروه های مختلف غذایی استفاده شود.

پیشنهاد لاغرفیت به شما مادر باردار: چی بخورم بچه سفید بشه

این گروهها عبارتنداز :

1- خوردن گروه لبنیات برای تپل شدن جنین مناسب است

چی بخورم جنین تپل بشه ؟

همراه ماست و پنیر حتما پونه استفاده بفرمایید .

مثل پنیر، ماست، شیر، کشک و دوغ که توصیه می شود از نوع ارگانیک استفاده شود. بعضی از مادران باردار برای داشتن جنین قد بلند از من سوال می کنند. آنها می گویند افزایش قد جنین به چه خوراکی هایی بستگی دارد؟ برخی از سوالات شما هم ممکن است به شرح زیر باشند.

عوامل موثر در رشد قد جنین چه چیز هایی هستند؟ آیا قرص افزایش قد جنین وجود دارد؟ آیا پرتقال قد جنین را بلند می کند؟

عوامل موثر در رشد قد جنین

برای افزایش قد جنین نیاز است جذب کلسیم افزایش یابد. افزایش جذب کلسیم با افزایش کلسیم با افزایش ویتامین D ارتباط تنگاتنگی دارد. اگر بگویید آقای مردانی کلسیم در چه ماده غذایی وجود دارد؟ می گویم بیشترین کلسیم در سبزی پونه موجود است.

از طرفی پیش ساز ویتامین D در پوست وجود دارد که با نور آفتاب به ویتامین D تبدیل می شود. پس شما مادر باردار برای افزایش قد جنین خود می توانید پونه را داخل ماست یا همراه پنیر بخورید.

عوامل موثر در رشد قد جنین:

 1. نور آفتاب
 2. مصرف پونه

از عوامل موثر در رشد قد جنین به دو مورد اساسی پونه و نور آفتاب اشاره کردیم و نوبت می رسد به گروه بعدی از هرم غذایی برای مادر باردار.

2- میوه ها از مواد غذایی چاق کننده جنین هستند

شما که مشغول مطالعه این محتوا از سایت لاغرفیت هستید دوست دارید بچه زیبایی داشته باشید؟ به احتمال قوی جواب شما مثبت است. چون خیلی ها می گویند آقای مردانی چی بخورم جنین زیبا بشه؟ یا چی بخورم جنین با هوش و زیبا بشه؟

برخی از زیبا شدن جنین پسر یا زیبا شدن جنین دختر صحبت می کنند. حتما می دانید زیبا شدن دختر در بار داری امکان پذیر است. برای موضوع زیبایی بچه به میوه اشاره می کنم

یک مادر باردار روزانه بین 2 تا 3 واحد میوه نیاز دارد. حتمای برای زیبایی جنین یکی از میوه ها سیب قرمز با پوست باشد. سیب قرمز با پوست باعث زیبایی جنین شما می شود. میوه های متنوع، تازه و جوی دید شما باشند تا تمایل به خوردن آنها را داشته باشید.

3- گروه سبزیجات برای تپل شدن جنین ضروری است

چی بخورم جنین تپل بشه ؟

خوردن گروه سبزیجات برای مادر باردار در رژیم پروتئین و سبزیجات به نوعی واجب است. سبزیجات حاوی انواع ویتامین های مورد نیاز مادر و جنین هستند. بعضی از سوالات مادران باردار به شرح زیر است:

 • برای سلامتی جنین چی بخورم
 • چگونه جنین سالم و زیبایی داشته باشم
 • چگونه بفهمیم جنین سالم است
 • برای سلامتی جنین چه باید کرد
 • جدول وزن گیری جنین

همانطور که از نام سبزی مشخص است، سبزی یعنی سلامتی و نشاط. خوردن سالاد و یا سبزی و یا اینکه از هر دو به سلامتی و هیکلی شدن جنین کمک می کند. شما نیز در هر دو وعده ناهار و شام به همراه غذا از سبزیجات نیز استفاده کنید.

استفاده از گروه سبزیجات و سالاد در هر دو وعده هم ناهار و هم بدن شما را نیز قلیایی کرده و از افزایش بی رویه وزن مادر در بارداری کمک می نماید. حتی سبزیجات از چاق شدن شما جلو گیری می کنند. همراه سالاد می توانید یک قاشق آبلیمو و یک قاشق روغن زیتون نیز بخورید.

4- گروه پروتئین ها برای زیبایی و تپل شدن جنین مفید است

چی بخورم جنین تپل بشه ؟

گروه پروتئین ها را خیلی تاکید نمی کنم. شاید سوال کنید آقای مردانی مگر جنین به پروتئین نیاز ندارد؟ بله درست است که مادر باردار و جنین به گروه پروتئین ها نیاز اساسی دارند. نظر من این است که از این گروه بصورت زیاد نخورید، چون خاصیت اسیدی دارند.

مثل گوشت، مرغ، تخم مرغ و ماهی. بهتر این است که از گوشت سفید مثل ماهی به جای گوشت قرمز استفاده کنید. از این گروه می توانید به اندازه دو تکه کوچک بخورید. سه عدد تخم مرغ در هفته هم مجاز به استفاده هستید.

5- گروه نان و غلات و حبوبات

چی بخورم جنین تپل بشه ؟

صبحانه با نون سنگک می چسبه

آیا می دانید چاق کننده ترین ماده خوراکی برای مادر باردار چیست؟ چاق کننده ترین ماده غذایی کربوهیدرات است. استفاده زیاد از کربوهیدرات به سلامتی جنین شما کمکی نمی کند. ولی در حد نیاز از این گروه بخورید.

این گروه شامل نان، برنج، ماکارونی و حبوبات می باشد. در مجموع گروه حبوبات و نان سبوس دار بهتر از سایر زیر گروه های نان و غلات است. زیاد مصرف کردن از این مواد غذایی سبب چاقی شما می شود.

چی بخورم بچه سفید بشه مقاله ارزشمندی است که به درد شما می خورد. کافی است روی لینک کلیک کنید. چی بخورم بچه سفید بشه من (محمود مردانی مشاور تغذیه)  این مقاله را برای شما نوشته ام.

6- گروه روغنها برای هیکلی شدن جنین عالی است

گروه چربی و روغن را نباید زیاد استفاده کنید. غذاها کم چرب باشند بهتر است. حال که متوجه شدید چی بخورم جنین تپل بشه، از این مواد غذایی بصورت متنوع،‌متعادل و متناسب بخورید. نوش جونتون!

آیا دانستن این گروهها برای بارداری موفق کافی است؟

خانم بارداری من گفت من برای اینکه خیالم از بارداری راحت باشه می توانم از گروههای غذایی استفاده کنم؟ به او گفتم: بله، ولی یک سوال از شما دارم.

به نظر شما خورش قیمه را چه چیزی خوشمزه می کند؟ او پاسخ داد:لیمو.

به او گفتم: پس به جای سیب زمینی هم لیمو می ریزیم، بجای لپه هم لیمو، به جای گوشت هم لیمو و غیره. او گفت: نه هر چیزی در جای خودش باید باشد و به مقدار مورد نیاز باید بریزیم.

او درست می گفت به او گفتم: آفرین، با توجه به قد، وزن و سن شما و ماه بارداری بایستی یک برنامه غذایی اختصاصی تنظیم کنیم و دانستن گروه های غذایی به تنهایی کافی نیست. ایشان متقاعد شدند که دوره بارداری سالم و موفق را تهیه نمایند.

پیشنهاد لاغرفیت به شما: کلیپ ویدئویی دوره ۳۰ روزه رژيم قلیایی را از آپارات ببینید. کافی است روی دوره لاغری ۳۰ روزه کلیک نمایید.

یک پیشنهاد بی نظیر از لاغرفیت

چی بخورم جنین تپل بشه ؟

برای بارداری موفق و سالم به شما کمک می کنم .

صفحه مشاوره تغذیه آنلاین در لاغرفیت برای مشاوره و تجربه اینجانب به مادران باردار می باشد. شما با تهیه این محصول از صفر تا صد بارداری را می آموزید. در این محصول شما به نتایجی از این قبیل می رسید:

 1. سیستم ایمنی شما و فرزیدتان افزایش می یاید.
 2. از دیابت و فشار خون بارداری در امان خواهید بود.
 3. پوست صورت شما لکه قهوه ای نمی زند.
 4. قد، وزن، هوش و زیبایی جنین شما به اوج خود می رسد.
 5. یبوست، تهوع و مشکلات دیگر بارداری نیز درمان می شود.

نکته اساسی که یا در ذهن داشته باشید یا اینکه یادداشت کنید این است که شما پس از زایمان نیاز است به وزن درست و دلخواه خودتان برسید. همان زمان لاغرفیت را به یاد داشته باشید. بهتر است از زمان شیردهی شروع به کاهش وزن خود کنید. شیر دهی و کاهش وزن در یک راستا و به همدیگر کمک می کنند.

تحقیقات نشان داده است مادرانی که شیر می دهند در کاهش وزن و لاغری موفق تر از خانم های دیگر هستند. در زمان شیردهی با رژيم قلیایی شیر شما بیشتر، مقوی و خوشمزه تر نیز می شود. مقاله رژيم قلیایی یا رژيم آلکالاین را مطالعه کنید.

یادداشت نکات اساسی این مقاله و همچنین به کار گیری آنها برای شما یک مزیت رقابتی به حساب می آید. از اینکه مقاله چی بخورم جنین تپل بشه؟ را مطالعه کردید از شما متشکرم محمود مردانی بنیانگذار لاغرفیت

رژیم غذایی آنلاین در لاغرفیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *