جولای 20, 2024

شروع همیشه مهم است به ویژه برای جبران پرخوری! در این مقاله به این سوال پاسخ می‌دهیم که چگونه یک روز پرخوری را جبران کنیم؟ یا زمانی که بیشتر از یک روز یا یک وعده پرخوری کردیم یا از برنامه غذایی رژیم خود دور شدیم، چه کنیم تا دوباره به مسیر سلامتی برگردیم. به طور کلی جبران پرخوری در رژیم سخت است زیرا ممکن است به عادت شما تبدیل شود و نتوانید در مدت زمان مشخص شده به کاهش وزن مطلوب خود برسید. به همین دلیل اگر به دنبال راه حلی برای این موضوع هستید این مقاله را تا انتها بخوانید و با مجله سلامتی دکتر کرمانی همراه شوید:

چگونه یک روز پرخوری را جبران کنیم؟

طی چند روز گذشته و یا شب گذشته به مهمانی و یا جشن عروسی یکی از دوستا‌ن‌تان رفته اید و حسابی پرخوری کرده‌اید؟ حالا برای اینکه این پرخوری را جبران کنید سعی میکنید در روزهای آتی کمتر بخورید. بهتر است که بدانید در اشتباه هستید و نیازی نیست احساس گناه کنید. به جای اینکه به بدن خودتان صدمه بزنید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

در این ویدئو راه کار پرخوری در رژیم را از زبان دکتر کرمانی می‌شنوید:

خودتان را وزن نکنید

احتمالا می دانید که وزن شما در ساعت های مختلف شبانه روز می تواند متفاوت باشد و تغییرات وزن به میزان یک کیلوگرم بر اثر نوشیدن آب کاملا طبیعی است. در صورتی که شب گذشته غذای زیادی خورده اید و غذا هم اندکی شور بوده است، بر اثر خوردن آب زیاد ممکن است صبح روز بعد با اضافه وزن مواجه شوید. از روی ترازو پایین بیایید و به جای اینکه به اضافه وزن فکر کنید، سعی کنید یک روز سالم را آغاز کنید.(می توانید ۴۸ ساعت را منتظر بمانید و ببینید که اثر آب از روی وزن شما کم شده است و شما به وزن عادی خود بازگشته اید.)

بیش از حد ورزش نکنید

حالا که پرخوری کرده اید و احساس گناه می کنید، نیازی نیست به یکباره تمرینات ورزشی خود را سنگین کنید و بیش از حد به بدن خود فشار بیاورید تا تمام کالری وارد شده را بسوزانید. اگر به طور متوسط ۲۰ دقیقه ورزش می کنید، همان ۲۰ دقیقه را به ورزش اختصاص داده و سعی کنید با اندکی پیاده روی سریع، احساس سنگینی را از خود دور نمایید. بدین ترتیب به به هضم غذایتان هم کمک کرده اید.

خواب‌تان را کم نکنید

تحقیقات دانشگاه کلمبیا نشان می دهد که افرادی که بیشتر به دنبال غذاهای فست فود و شیرینی هستند، خواب کمتری نسبت به سایر افراد دارند و در واقع افرادی که ۸ ساعت در طی روز استراحت می کنند،‌ رژیم سالم تری دارند. علت این موضوع را می توان به کمبود انرژی مغز در اثر استراحت دانست. در این شرایط مغز سعی می کند این کمبود را با خوردن بیش از جبران کند.

خوردن صبحانه را فراموش نکنید

فکر می کنید از پرخوری دیشب هنوز سیر هستید و میل به خوردن صبحانه ندارید؟ برای جبران پرخوری در رژیم بهتر است که صبحانه را کنار نگذارید. نخوردن صبحانه سبب می شود تا شما ناهار و یا شام بیشتری نسبت به وضعیت عادی میل کنید. تحقیقات نشان می دهد افرادی که صبحانه می خورند، نسبت به آنهایی که از صبحانه می گذرند، به مراتب سالم تر و دارای وزن کمتری هستند. اگر فکر می کنید با خوردن یک صبحانه سنگین به شما حالت تهوع دست می دهد، بهتر است تا اندکی میوه، یک نان تست و یا غلات مخصوص صبحانه را برای وعده خود انتخاب کنید.

راه اینکه چگونه یک روز پرخوری را جبران کنیم، این است که صبحانه را حذف نکنید.

راه اینکه چگونه یک روز پرخوری را جبران کنیم، این است که صبحانه را حذف نکنید.

اگر رژیم را شکستیم چه کنیم؟

گاهی ممکن است پرخوری در رژیم لاغری بیشتر از یک بار و یک روز اتفاق بیفتد و به طور کلی از ادامه دادن برای لاغری ناامید شوید. راه حل چیست؟ اگر به تازگی با موانع مختلفی روبرو شده‌اید و به شدت احساس شکست و درماندگی می‌کنید، بی‌تردید رهایی از این اوضاع و داشتن انگیزه و ثبات قدم را برای رسیدن به هدف‌تان، بسیار دشوار تصور می‌کنید.

اما باید بگوییم در درجه اول علت‌یابی این موضوع به شما کمک می‌کند که یا در رژیم غذایی خود تجدید نظر و یا عوامل محیطی را شناسایی و از خود دور کنید تا مجدد به مسیر سلامتی برگردید. در حال حاضر سوال شما این است که اگر یک روز رژیم را شکستیم چه کنیم که مجدد به آن برگردیم و دیگر رژیم را نشکنیم؟

بدانید این موانع و شکست‌های ما هستند که فرصت‌های بزرگ رشد و موفقیت را در زندگی‌مان ایجاد می‌کنند. به قول نوازنده و ترانه‌سرای آمریکایی پائول سیمون: زمین خوردن را یاد بگیرید، قبل از این که پرواز را بیاموزید.» پس از شکست نترسید و فقط تلاش کنید در راه درست و اصولی رژیم مناسب خود را ادامه دهید.

campaign

رژیم دکتر کرمانی تنها رژیمیه که حسرت هیچ غذایی رو به دلت نمی‌ذاره کافیـه همیـن الان تصمیم بگیری که می‌خـوای وزنت رو کم کنی و به اون اندامی که همیشه آرزش رو داشتی برسی! از همین لحظه ما کنارتیم تا باهم به هدفت برسیم.

ثبت نام و دریافت رژیم
مشاوره خرید رژیم

6 راز مهم وجود دارد که با آگاهی از آنها دوباره می‌توانید به مسیر پیشرفت خود برگردید، با شهامت در این مسیر به پیش روید و در نهایت به قله موفقیت برسید:

به خود برچسب «یک فرد ناموفق» نزنید

بدون شک هر انسانی در زندگی اشتباه می‌کند. مهم این است که به جای سرزنش خود با این جملات که: «ای کاش اینطور می‌شد، باید اینگونه می‌شد و…» از اشتباهات گذشته خود درس بگیریم. باور داشته باشید که شما انسان بدبخت و بی‌ارزشی نیستید، فقط شاید مسیر و قدم‌هایتان چندان که تصور می‌شد، اثربخش نبوده است. در هر حال ناکامی‌ها و نقایص و خطاها هم بخشی از روند یادگیری و رشد ما در زندگی هستند. نگاهی به زندگی افراد موفق بیندازید، بی اغراق، بیشتر آنها قبل از رسیدن به جایگاهی که امروز در آن هستند، شکست‌های بی‌شماری را تجربه کرده٬اند و موانع زیادی را پشت سر گذاشته‌اند.

برای جبران پرخوری در رژیم به خود برچسب‌های ناامیدکننده نزنید.

برای جبران پرخوری در رژیم به خود برچسب‌های ناامیدکننده نزنید.

بررسی کنید که چه اشتباهی کرده‌اید

به جای انتقاد از خود برای جبران پرخوری، نگاهی به اوضاع بیندازید تا بتوانید آن را بهبود بخشید. چرا همه چیز خراب شد؟ چه چیزی یاد گرفتید؟ چه کاری بود که می‌شد به طریقی دیگر آن را انجام داد؟ آیا تمام مراحل را شکست خورده‌اید یا فقط در بخشی از مسیر دچار ضعف شده‌اید؟ پیدا کردن مشکل یا مشکلات به بهتر شدن اوضاع کمک می‌کند.

اهداف‌تان را از نو بنویسید

حالا که از تجربه‌های ناخوشایند خود درس گرفته‌اید و آگاه شده‌اید آیا هنوز هم می‌خواهید به آنچه همیشه آرزوی آن را داشته‌اید، برسید؟ چرا آری و چرا نه؟ جبران پرخوری در رژیم ،زمانی را به نوشتن اهداف‌تان اختصاص دهید تا به درستی بفهمید که چه چیزی می‌خواهید و به کارهایی بیندیشید که می‌توانید برای نزدیک‌تر شدن به اهداف‌تان انجام دهید.

رژیم گروهی بگیرید!

اگر همیشه درگیر این هستید که بعد از یک روز پرخوری چه کنیم، شاید بد نباشد همراه با دیگران که مانند خود شما اضافه وزن دارند، رژیم بگیرید. در رژیم‌های گروهی لاغری، افراد از تجارب و شکست‌ها و موفقیت‌های یکدیگر الهام می‌گیرند و حتی ممکن است با هم رقابت کنند تا در مدت زمان تعیین شده به وزن مناسب برسید.

به عنوان مثال در رژیم گروهی دکتر کرمانی به نام جام لاغری، شما به همراه چند نفر دیگر از نزدیکان و آشنایان خود که مانند شما خواهان کاهش وزن هستند، وارد یک گروه مجازی می‌شوید و بر اساس برنامه 60 روزه لاغری، از برنامه غذایی روزمنو استفاده کرده و نهایتا 8 تا 10 کیلوگرم وزن اضافه را از دست خواهید داد. از ویژگی‌های دیگر این رژیم گروهی، پشتیبانی رایگان آن است و گروه زیر نظر چند کارشناس تغذیه مدیریت و به سوالات شما پاسخ داده می‌شود.

برای جبران پرخوری می‌توانید به جای تنهایی رژیم گرفتن، گروهی رژیم بگیرید.

برای جبران پرخوری می‌توانید به جای تنهایی رژیم گرفتن، گروهی رژیم بگیرید.

هرگز خود را با دیگران مقایسه نکنید

برای پاسخ به این سوال که بعد از پرخوری در رژیم چه کنیم باید یک عامل مهم دیگر را هم در نظر بگیرید: مقایسه کردن ممنوع! هر چند اغلب ما، گاهی وسوسه می‌شویم به زندگی دیگران نگاه کنیم و اینگونه تصور کنیم که مرغ همسایه غاز است، همواره باید بدانیم که هر شخصی در مسیر زندگی خود گام برمی‌دارد. واقعیت این است که ما به هیچ وجه از دغدغه‌ها و آنچه در ذهن آنها می‌گذرد، خبر نداریم. شاید زندگی آنها آنگونه که ما تصور می‌کنیم شگفت‌آور و فوق‌العاده نباشد. بنابراین تنها باید بر خودمان و رسیدن به اهداف‌مان تمرکز کنیم و فقط از موفقیت‌های الهام‌بخش دیگران، فقط برای افزایش انگیزه خود بهره ببرید.

بگذارید افراد مثبت و انرژی‌بخش وارد زندگی‌تان شوند

بسیاری از مردم، مدام از همه چیز در دنیا شکایت می‌کنند و فقط نیمه خالی لیوان را می‌بینند. این افراد منفی، انرژی مثبت شما را می‌ربایند. یک راه بهتر، یافتن افرادی است که تا به حال شما را در رسیدن به اهداف‌تان دوستانه یاری کرده‌اند و همواره مشوق شما بوده‌اند یا به دنبال یک مشاور و راهنما باشید. تمام این تاثیرات منفی را از زندگی خود کنار بزنید و افرادی را که حامی و همراه شما هستند به زندگی خود دعوت کنید.

آنچه از مقاله جبران پرخوری آموختیم:

در مقاله جبران پرخوری در رژیم به این نکات پرداختیم که چگونه یک روز پرخوری را جبران کنیم یا چگونه عادت رها کردن رژیم لاغری را از خود دور کنیم؟ باید بدانید که هدف‌ شروع‌های دوباره این است که ذهن ما را از اشتباهات گذشته جدا کنند. شما را از جایی که قرار دارید دور کنند و یک پهنای دید گسترده‌ای به‌تان بدهند. در کل باعث می‌شوند تصویر کلی‌تری نسبت به زندگی‌تان داشته باشید و روی رسیدن به هدف‌تان متمرکز شوید. شما می‌توانید با نکاتی که در بالا به آن اشاره شد، نقطه شروع دوباره را برای خودتان بسازید؛ آن هم به یک شکل متفاوت‌تر و جدیدتر.

تسلیم نشو حتی اگه …

رژیمی که سبک زندگی شما رو عوض کنه، هیچ وقت یه لغزش کوچولو نمی‌تونه شکستش بده. با رژیم دکتر کرمانی خیالت بابت این لغزش‌های کوچیک راحت باشه، چون این سبک زندگی تو هست که عوض شده.
برای همیشه نگرانی‌هاتَ برطرف کن

همین حالا ثبت نام کن

call-to-action

4.3/5 – (216 امتیاز)


این مطالب را از دست ندهید …


  • جبران پرخوری: چگونه یک روز پرخوری را جبران کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *