جولای 20, 2024


در حاشیه پنجمین همایش بین‌المللی بیوتکنولوژی چهره برتر حوزه بیوتکنولوژی معرفی شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، در حاشیه پنجمین همایش بین‌المللی و سیزدهمین همایش ملی بیوتکنولوژی که امروز در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی در حال برگزاری است، از خدمات دکتر امیرعلی حمیدیه، دبیر پیشین ستاد توسعه سلول‌های بنیادی و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با حضور رئیس انجمن زیست‌فناوری، رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری و برخی دانشمندان این حوزه تقدیر شد.

امیرعلی حمیدیه (متولد ۱۳۵۱) دانش‌آموخته پزشکی از دانشگاه شهید بهشتی، رئیس مرکز تحقیقات سلول و ژن‌درمانی کودکان‌، فوق تخصص خون و سرطان و پیوند سلول‌های بنیادی خونساز کودکان و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران است‌.

وی از سال ۱۳۹۴ تا ۲۹ خرداد ۱۴۰۲ رئیس ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی بود و بعد از آن احسان عارفیان به جای وی منصوب شد.

وی تاکنون به بیماران زیادی امید به زندگی بخشیده است و توانسته ۱۳۰۰ کودک مبتلا به بیماری سرطان خون را درمان کند، او در رابطه با بیماران خود می‌گوید که تاکنون از چندین ملیت مختلف برای معالجه شدن توسط او به ایران آمده‌اند و زیر نظر وی روند درمانی خود را پیش گرفته‌اند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *