جولای 21, 2024

مسکن‌های خوبی برای هر دردی وجود دارد و در دل طبیعت گیاهانی رشد می‌کنند که قادر هستند مرهم خوبی باشند.

چند گیاهی که تسکین دهنده درد هستند

در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا شما را با چند گیاهی که تسکین دهنده درد هستند آشنا می‌کنیم. برای همه ما پیش می‌آید که پایمان پیچ بخورد، یا دچار آفت دهان، دندان درد و گوش درد و غیره شویم. در این صورت این عضوهای بدن به درد می‌آید و دچار التهاب می‌شود؛ اما برای هر دردی مسکن‌های خوبی وجود دارد و در دل طبیعت گیاهانی رشد می‌کنند که قادر هستند مرهم خوبی باشند.

چند گیاهی که تسکین دهنده درد هستند

برای همه ما پیش می‌آید که پایمان پیچ می‌خورد، رگ به رگ شده یا دچار آفت دهان، دندان درد و گوش درد و غیره شویم. در این حالت عضوهای بدن به درد می‌آید و دچار التهاب می‌شود.

خداحافظی با آفت‌ها با کمک نعنا فلفلی

یک راه حل سریع و مطمئن برای خلاص شدن از آفت دهان استفاده از نعنا فلفلی است. این گیاه علاوه بر رفع آفت‌ها باعث تسکین و بی‌حسی دردهای ناشی از آن می‌شود.

نعنا فلفلی

اسطوخودوس برای تسکین سوختگی

همیشه در منزل یا جعبه کمک‌های اولیه مسافرتی خود یک شیشه روغن گیاه اسطوخودوس داشته باشید. این گیاه تسکین دهنده، ضد اسپاسم و آرام بخش است و تمام خواص یک مسکن را دارد. اگر دندانتان درد می‌کند می‌توانید چند قطره از این روغن را روی گونه‌هایتان بمالید و به آرامی ماساژ دهید.

اسطوخودوس برای تسکین سوختگی

غرغره با مریم گلی برای تسکین گلودرد

مریم گلی خواص قابضی دارد و باعث تسکین گلودرد می‌شود. این گیاه به انقباض بافت‌های تحریک شده مخاط کمک کرده و باعث التیام آن‌ها می‌شود.

برای تسکین سردرد، یک قطره روغن گیاهی نعنا فلفلی و یک قطره روغن گیاهی بابونه را با هم مخلوط کرده روی پیشانی و گیجگاه زده و به آرامی ماساژ دهید.

آرنیکا برای تسکین پیچ خوردگی و خونمردگی

برای تسکین پیچ خوردگی و خونمردگی با آن گل‌های کوچک زرد رنگ شهرت زیادی در تسکین درد دارد؛ به خاطر اینکه حاوی خواص ضد التهابی بوده و مسکن طبیعی است. اگر پایتان پیچ خورد، رگ به رگ شده یا ضربه دیده این ماده را بزنید و به آرامی بمالید.

آرنیکا

گیاه عروس چمنزار برای مقابله با تاندونیت

تاندونیت از التهاب تاندون‌ها ناشی می‌شود. خوشبختانه عروس چمنزار خواص ضد التهابی دارد و می‌تواند باعث تسکین دردها شود. این گیاه به اندازه آسپرین کارایی دارد و همچنین باعث می‌شود که مفاصل نرمی و تحرک خود را بازیابند.

بابونه؛ برای تسکین میگرن و دردهای گوارشی

برای سردردهای شدید،میگرن و یا سردردهای جزئی روزانه، بابونه می‌تواند باعث تسکین سردرد، رفع خارش پوست و تسکین دردهای گوارشی شود. گیاه بابونه ضد التهاب است و می‌تواند به ناحیه دردناک نفوذ کرد و درد را از بین ببرد.

بابونه

پودر شیرین بیان

شاید تصور کنید که ورم گوش فقط برای کودکان پیش می‌آید اما این اتفاق برای بزگسالان هم می‌افتد. در صورت بروز این مشکل می‌توانید به گیاه شیرین بیان اعتماد کنید. پودر این گیاه ضد درد است و باعث تسکین دردهای ناشی از ورم گوش می‌شود.

سرو کوهی

میوه سرو کوهی خواص ضد روماتیسمی دارد. این میوه‌های کوچک خاص دیورتیک یا ادرار آور دارند و سموم و اسید اوریک بدن را دفع می‌کنند. در واقع سرو کوهی مسکنی طبیعی و ضد التهاب است.

ریحان یکی از چند گیاهی که تسکین دهنده درد هستند

روغن گیاهی ریحان ضد اسپاسمی قوی است که با گرفتگی عضلانی مقابله می‌کند. این گیاه برای مقابله با قاعدگی دردناک و ورم معده استفاده می‌شود.

ریحان یکی از چند گیاهی که تسکین دهنده درد هستند

چوب میخک یکی از چند گیاهی که تسکین دهنده درد هستند

چوب میخک ضد عفونی کننده و بی‌حس کننده است. از این گیاه به ویژه برای تسکین دندان درد مشکلات لثه و ضدعفونی کردن دهان استفاده می‌شود.

پیشنهاد مطالعه: برای دیدن مطالب بیشتر از سلامتی خواب‌آلودگی در بهار، علت و درمان را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *