آوریل 25, 2024

شاید با خودتان فکر کنید که شستن لباس‌ها با ماشین لباسشویی زحمت و دردسری ندارد. با این حال، هر از گاهی نتایج چندان خوبی از استفاده از ماشین لباسشویی نمی‌گیریم، مثل لباس‌هایی که هنوز کثیف مانده اند یا پاره شدن لباس ها. به علاوه، ممکن است ماشین لباسشویی به دلایل نامعلومی به درستی کار نکند.

به گزارش روزیاتو؛ در ادامه از ترفند‌هایی خواهیم گفت که استفاده از ماشین لباسشویی را ساده‌تر می‌کنند.

۱- از مزایای میکروفایبر استفاده کنید

ظاهر شدن پرز روی لباس ها، بخصوص لباس‌های تیره رنگ که پرز را بیشتر نشان می‌دهند، مشکل رایجی است. دلیل بروز این مشکل تار‌های کوچکی هستند که از یک لباس جدا می‌شود و به لباس‌های دیگر می‌چسبند.

یک دستمال میکروفایبر می‌تواند به شما کمک کند از این پرز‌ها خلاص شوید. یکی از این دستمال‌ها را به همراه بقیه‌ی لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. در مرحله‌ی خشکشویی، پرز‌ها به دستمال می‌چسبند.

۲- وضعیت دیگ لباسشویی را بررسی کنید

ماشین لباسشویی اگر به درستی کار نکند می‌تواند باعث پارگی لباس‌ها شود. با استفاده از یک جوراب نایلونی می‌توانید متوجه شوید که آیا مشکل از ماشین لباسشویی است یا خیر.

دست تان را در جوراب فرو کنید و آن را زمانی که ماشین لباسشویی خالی است، به داخل دیگ ماشین بکشانید. اگر جوراب پاره نشد یعنی ماشین لباسشویی لباس‌ها را پاره نمی‌کند. اما اگر جوراب پاره شد، باید با یک تعمیرکار تماس بگیرید.

۳- یک اسفنج داخل ماشین لباسشویی بگذارید

کسانی که گربه یا سگ خانگی دارند، با مشکل باقی ماندن مو‌های حیوان خانگی روی لباس‌ها حتی بعد از شستن آن‌ها آشنایی دارند. اما این مشکل را می‌توان به حداقل رساند. کافی است یک عدد اسفنج ظرفشویی را به همراه لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی بگذارید. مو‌های حیوان خانگی تان به اسفنج خواهد چسبید.

۴- کفش‌ها را داخل کیسه لباسشویی بگذارید

بسیاری از افراد کفش‌های کتانی خود را با ماشین لباسشویی می‌شورند که ایرادی هم ندارد. اما بهتر است کفش‌های خود را درون یک کیسه‌ی مخصوص شستشو، داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. با این کار، می‌توانید کفش‌ها را به همراه لباس‌های دیگری با همان رنگ و بافت، مثل شلوار جین بشویید.

۵- داخل ماشین لباسشویی دهانشویه بریزید

برای پاکسازی دیگ ماشین لباسشویی از باکتری‌ها و میکروب‌ها می‌تواند از یک روش ساده و مقرون به صرفه استفاده کنید: دهانشویه. این محصول که برای حفظ سلامت دندان‌ها طراحی شده می‌تواند بوی نامطبوع دیگ ماشین لباسشویی را بگیرد. کافی است مقدار دهانشویی را زمانی که ماشین لباسشویی خالی است، در داخل دیگ آن بریزید و اجازه دهید ماشین یک دور شستشو با آن داشته باشد.

۶- جاپودری ماشین لباسشویی را تمیز کنید

برای پاکسازی کردن جاپودری ماشین لباسشویی از آلودگی‌ها و باکتری ها، کافی است زمانی که ماشین لباسشویی خالی است، ۲ پیمانه سرکه‌ی سفید و حدود ۲۰ قطره عصاره‌ی گیاهی روغنی به داخل جاپودری بریزید و سپس اجازه دهید ماشین یک دور شستشو با آن داشته باشد. می‌توانید از عصاره‌ی روغنی درخت چای هم که خاصیت ضد قارچی دارد، استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *