می 20, 2024


درپی تداوم اقدامات جنایتکارانه و غیرانسانی ارتش رژیم صهیونیستی علیه غیرنظامیان و کودکان در نوار غزه، سازمان پزشکان بدون مرز خواستار رعایت حداقل سطح انسانیت توسط رژیم اشغالگر شد.

به گزارش ایسنا، سازمان پزشکان بدون مرز در بیانیه‌ای در این باره با ابراز نگرانی از سرنوشت بیماران، کادر پزشکی، مجروحان و سالخوردگان برای خروج از غزه، خواستار ایجاد مناطق امن در شمال این باریکه و آتش‌بس دوره‌ای برای ترک امن غزه از سوی فلسطینی‌ها شدند.

این سازمان خواستار فراهم کردن شرایط برای خروج ساکنان غزه از این باریکه و ورود آنها به مصر شد.

در این بیانیه آمده است: ارتش اسرائیل یک هفته است که بدون محدودیت نوار غزه را بمباران می‌کند، ما خواهان رعایت حداقل سطح انسانیت هستیم.

این سازمان در ادامه ضرب‌الاجل رژیم صهیونیستی به ۱.۱ میلیون نفر از ساکنان غزه در «منطقه‌ای پرجمعیت، با مشکلات شدید در تأمین غذا، آب و مراقبت‌های بهداشتی» را غیرمنطقی و غیرقابل قبول ارزیابی کرد.

در حالی عملیات «طوفان الاقصی» وارد نهمین روز خود شده که اشغالگران بمباران تمام مناطق نوار غزه را تشدید کرده و پس از درخواست تخلیه مناطق در شمال نوار غزه، درخواست تخلیه بیمارستان‌ها را داده‌اند؛ اقدامی که نشان دهنده فاجعه انسانی و بهداشتی در غزه بوده و بخش بهداشت فلسطین نمی‌تواند آن را تحمل کند.

حملات رژیم صهیونیستی به مناطق پرجمعیت نوار غزه درحالی همچنان ادامه دارد که تعداد قربانیان به ۲۳۲۹ شهید و ۹۰۲۴ مجروح رسیده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *