ژوئن 25, 2024


کاپیتان اسبق پرسپولیس معتقد است گل‌محمدی باید طرح و برنامه متفاوتی برای خط هافبک تیمش داشته باشد چرا که رقبا این تیم را آنالیز می‌کنند و ممکن است با ادامه این روند در بازی‌های آینده به مشکل بخورد.

حمید درخشان در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از بازی پرسپولیس برابر ذوب آهن در هفته سوم از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال اظهار کرد: بازی پرسپولیس برابر ذوب آهن در نیمه اول خوب و منطقی نبود و روز بسیار بدی برای خط هافبک پرسپولیس بود و روز خوبی را پشت سر نگذاشت. خط هافبک پرسپولیس پر از اشتباه، با تاخیر و سرعت بسیار پایین بود که هیچ گونه خطری متوجه دروازه ذوب آهن در نیمه اول نشد و با اشتباهی که انجام داد، پرسپولیس را زیر فشار مضاعف برد و سبب شد در نیمه دوم کادر فنی تغییرات زیادی انجام دهد که البته این تغییرات به پرسپولیس کمک کرد تا گل مساوی را به ثمر برساند.

پرسپولیس تا دقیقه ۷۰ خوب نبود

وی گفت: خط هافبک پرسپولیس در بازی با ذوب آهن روز بسیار بدی را داشت. از ابتکارهای خط هافبک تغذیه خط حمله و کمک به خط دفاعی است که در این بازی شاهد آن نبودیم. تغییراتی که یحیی گل محمدی در نیمه دوم انجام داد سبب شد پرسپولیس دوباره به بازی برگردد. البته بعد از نتیجه تساوی پرسپولیس خیلی تلاش کرد گل دیگری را نیز به ثبت برساند که شانس با تیم همراه نبود. به هر صورت معتقدم که تا دقیقه ۷۰ پرسپولیس خیلی شرایط ایده‌ال را نداشت.

درخشان تصریح کرد: پرسپولیس اگر خط حمله خود را تقویت و بازیکن جذب نکند، قطعا در ادامه مسیر با مشکل مواجه می‌شود و این مساله می‌تواند آسیب زیادی به پرسپولیس بزند.

هشدار درخشان به پرسپولیس

بازیکن سابق پرسپولیس افزود: با تساوی پرسپولیس برابر ذوب آهن، سپاهان در صدر جدول قرار گرفت و این مساله کار پرسپولیس را سخت‌تر خواهد کرد. قطعا باید تلاش خود را چند برابر کند تا دوباره به صدر برگردد. به هر صورت هر چقدر از لیگ سپری می‌شود شناخت حریفان به تیم و بازیکنان بیشتر خواهد شد و این مزید بر علت می‌شود تا راهکارها بر روی پرسپولیس بسته شود و اجازه ندهد تا از داشته‌های خود به خوبی استفاده کند. بنابراین پرسپولیس باید تغییر و تحولات اساسی در نوع بازی خود به ویژه در خط هافبک ایجاد کند تا شاهد تغییرات بزرگی از این تیم باشیم در غیر این صورت امکان دارد بازی به بازی با مشکل مواجه شویم.

وی در پاسخ به این پرسش که پرسپولیس به جز خط هافبک آیا در سایر پست‌ها نیز دچار مشکل هست یا خیر؟ خاطرنشان کرد: خط دفاع پرسپولیس مشکل ندارد اما در خط حمله اشکال دارد. البته خط هافبک باید خط دفاعی را حمایت کند و به خط حمله توپ برساند تا در نهایت نبود مهاجم در پرسپولیس احساس نشود.

گل‌گهر خیلی آرام و مفید پیش می‌رود

درخشان همچنین در پاسخ به این سوال در هفته سوم کدام تیم‌ها عملکرد موفق‌تری داشتند؟ اظهار کرد: هیچ اتفاق خاصی را از تیم‌ها شاهد نبودیم. تنها گل گهر است که خیلی آرام و مفید رو به جلو حرکت می‌کند، سپاهان نیز تا به امروز عملکرد موفقی داشته و نوار موفقیت را طی می‌کند، این تیم با مربی خود گام به گام در لیگ پیش‌ می‌رود.

بازیکن سابق پرسپولیس درباره حریفان اصلی این تیم برای کورس قهرمانی گفت: سپاهان، گل گهر و استقلال حریفان اصلی پرسپولیس در مسیر قهرمانی قرار دارند و رقابت اصلی برای قهرمانی بین این ۴ تیم خواهد بود.

وی در پاسخ به این پرسش که لیگ را تا به امروز چگونه ارزیابی می‌کنید؟ افزود: تفاوت آن چنانی با گذشته ندارد، باید دید هفته به هفته شرایط تیم‌ها چگونه خواهند بود و چقدر تغییر می‌کنند.

درخشان در پایان در خصوص وضعیت زمین چمن آزادی و انتقاد برخی از بازیکنان نسبت به این موضوع، اظهار کرد: تعجب می‌کنم که چرا زمین چمن آزادی به این وضعیت افتاده است؟ مسئولین در حال بازسازی یک بخش دیگر آزادی هستند در حالی که بخش دیگر تخریب می‌شود و این خیلی بد است، به اعتقاد من زمین چمن آزادی باید خیلی بهتر از این‌ها باشد وقتی زمین‌های چمن اطراف کشور را از جمله النصر را می‌بینیم لذت می‌بریم، چه برسد به این که در آن بازی کنیم. هر روز به جای این که کیفیت زمین‌های ما بهتر شود وضعیت نابسامانی پیدا می‌کنند، زمانی به آزادی می‌بالیدیم اما الان به جایی رسیده که روز به روز شرایط آن بدتر می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *