ژوئن 25, 2024


ایسنا/خراسان رضوی معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: در محورهای منتهی به حرم رضوی پاکبانان به صورت ویژه مستقر شدند و ۵۹۰ نفر نیز علاوه بر ظرفیت موجود از مناطق دیگر به صورت معین مستقر می‌شوند. 

مهدی یعقوبی امروز ۲۱ شهریورماه، در پنجمین نشست خبری قرارگاه عملیاتی زائران دهه آخر صفر استانداری خراسان رضوی، اظهار کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از عمق ۱۰ کیلومتری ۷ محور شهر مشهد پاکسازی را شروع کردیم.

وی افزود: در محورهای منتهی به حرم پاکبانان به صورت ویژه مستقر شدند و ۵۹۰ نفر نیز علاوه بر ظرفیت موجود از مناطق دیگر به صورت معین مستقر می‌شوند. در زمینه پسماندها ۱۲ دستگاه خودرو در کوچه‌های فرعی مستقر شدند.

یعقوبی بیان کرد: سرویس‌های بهداشتی اطراف حرم و کانکس‌ها فعال هستند. ۷۸ چشمه سرویس بهداشتی و ۴۴ دوش سیار فراهم شده است. دو ایستگاه سیار نیز تامین و و وارد مشهد شده است. دو سرویس تریلی ۲۶ تایی در دو نقطه اطراف حرم مستقر می‌شوند. درخواست‌هایی را برای وضوخانه‌های سیار داشتیم که ۲۹ وضوخانه سیار را نصب کردیم.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: ۳۸۰ الکان خورشیدی پیام‌های مناسبتی را به نمایش می‌گذارند. خدمات‌رسانی به مواکب با تانکرهای آب شرب با هفت دستگاه در حال انجام است. در زمینه ایمنی مواکب پررنگ‌تر ورود پیدا کردیم. ۵۴ ایستگاه آتش‌نشانی به صورت شبانه‌روزی و ۳۵ دستگاه خودروی سبک، سنگین و موتوری در اطراف حرم فعال هستند. ۱۰۰ نیروی آتش‌نشانی نیز گشت‌زنی می‌کنند. مواکب براق کپسول آتش‌نشانی درخواست داشتند که ۶۰ کپسول تحویل شده است.

وی با بیان اینکه دو فروشگاه شهر ما در اطراف حرم فعالیت دارند، عنوان کرد: هفت جایگاه ارزاق عمومی موقت در اطراف حرم اضافه کردیم تا ارزاق و میوه را با قیمت کنترل‌شده ارایه دهند. کار جدید ما این بوده که با همکاری شهرداری ۱۲۵ نفر از نوجوانان باشگاه مانا پای کار آمدند و در آموزش و خدمت‌رسانی کمک خواهند کرد و اشکالات کمپ غدیر را نیز رفع کردیم.  

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *