ژوئن 25, 2024


آفتاب‌‌نیوز :

به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، ویژه برنامه‌های رادیو به مناسبت انتخابات مجلس به شرح زیر است:

رادیو ایران

«روز انتخاب» نام ویژه برنامه انتخاباتی رادیو ایران است که جمعه، ۱۱ اسفند از آغاز نخستین لحظات رای‌گیری آماده انعکاس این رویداد است.

همچنین گزارشگران رادیو ایران هم با حضور در میان مردم، روایتگر روز رای‌گیری خواهند بود.

تمام مخاطبان رادیو ایران می‌توانند عکس‌های انتخاباتی خود را به شماره ۰۹۹۰۴۰۵۵۵۹۰ در فضای مجازی ارسال و از رادیو نمای رادیو ایران مشاهده کنند.

ایستگاه رادیویی ایران نیز در مسجد امام حسن عسگری (ع) واقع در خیابان شهر ری، جمعه همراه مردم است.

رادیو فرهنگ‌

برنامه «باهم برای ایران» از ۸ صبح تا ۱۲ شب در سه گروه جامعه، تاریخ و اندیشه، ادب و هنر روی آنتن رادیو فرهنگ می‌رود. گروه جامعه در نوبت اول از ساعت ۸ صبح به تهیه کنندگی سید هادی موسوی نژاد گویندگی دانیال معنوی و سکینه ارجمندی روی آنتن می‌رود. نوبت دوم عوامل برنامه از گروه تاریخ و اندیشه به تهیه کنندگی محمدرضا حاج حیدری گویندگی حامد عباسی و راضیه گردکاهد پخش خواهد شد. نوبت سوم پخش این برنامه از گروه هنر و ادب رادیو فرهنگ به تهیه کنندگی احمدرضا راز و همراهی نگین خواجه نصیر و ناصر قوام پور به عنوان گویندگان برنامه است.

رادیو فرهنگ با چهار گزارشگر همراه مردم در روز انتخابات است.

حمیرا فراتی از حسینیه ارشاد ساعت ۷ تا ۱۴ گزارش می‌دهد. علیرضا نوری در وزارت کشور مستقر است و سمیه نجفی ۹ تا۲۰ از سطح شهر برای مردم از حال و هوای انتخابات می‌گوید. امیر مسعود مصدرالامور نیز همراه با صندوق سیار گزارش‌های مختلفی ارسال می‌کند. گزارش از شهرستان‌ها و گفتگو با مسئولان از دیگر بخش‌های این برنامه است.

رادیو نمایش

برنامه «روز انتخاب» به تهیه‌کنندگی محسن جواهری، نویسندگی سهیلا خدادادی، گویندگی نگین خواجه نصیر، علیرضا تابان، حمید عبیری، محمد شریفی مقدم، محمد خادم حسینی، نرجس فروغی، نسرین زارع، دستیار تهیه مهدی خانزاده و ارتباطات و هماهنگی، اتنا سادات محمد پناه و با حضور گزارشگران در ستاد انتخابات وزارت کشور و شورای نگهبان و گزارشگران شهرستان‌ها و مراکز استان‌ها از ساعت ۸ صبح روز انتخابات به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می‌شود.

«روز انتخاب» با پخش بیش از ۷۰ قطعه نمایشی همراه خواهد بود.

ارتباط با حوزه‌های انتخابیه در شهر‌ها و استان‌های مختلف کشور، وزارت کشور، ستاد انتخابات و همچنین حضور گزارشگران در میان مردم و گفتگو با هنرمندان و ورزشکاران وکارشناسان مسائل سیاسی و… از دیگر بخش‌های این برنامه است.

رادیو تهران

شبکه رادیویی تهران جمعه، ۱۱ اسفندماه، با استقرار در میدان خراسان مسجد لرزاده به صورت مستقیم از ویژه برنامه «شهرآرا» لحظه به لحظه اخبار، رویدادها، اتفاقات و حواشی انتخابات و… را از موج اف. ام ردیف ۹۴ مگاهرتز منعکس می‌کند.

 تدارک بخش‌های کارشناسی، نمایشی، طنز، پخش موسیقی شاد و انتخاباتی از دیگر بخش‌های این ویژه برنامه است.

تهیه کنندگان؛ حسین جهانی، اکبر محمدی خانی، محمدرضا پاکزادیان، احمد برمر، مریم السادات آصفی، امیرحسین ثقفی و گویندگان سعید بارانی، سارا بیگی، زرین کشاورز، نیما اعتصام، امیر قربانی، مجتبی حیدری، الهام شوقی و حمیدرضا بوجاریان، محمدحسین امیدی، زاهرا رحیم حسینی و علیرضا مهران فر عواملی هستند که با این برنامه همکاری می‌کنند.

رادیو صبا

رادیو صبا همزمان با برگزاری انتخابات با ویژه برنامه‌های زنده «صبح انتخابات، اثر انگشت و مثبت انتخابات» همراه می‌شود.

پخش آیتم‌های انتخاباتی، گفتگوی مردمی، گزارش، دعوت هنرمندان و ورزشکاران از بخش‌های این ویژه برنامه‌هاست.

ویژه برنامه «صبح انتخابات» از ساعت ۷:۳۰ به تهیه کنندگی امیر اکبری و با اجرای مریم خادم پور و مهبد قناعت بیشه پخش می‌شود.

ویژه برنامه «اثر انگشت» هم از ساعت ۱۲:۳۰ تا ساعت ۱۷ به تهیه کنندگی محمد حسین خسروجردی و با اجرای زهرا مدبر و محمد قریب پناه پخش می‌شود و در ادامه ویژه برنامه «مثبت انتخابات» از ساعت ۱۸ و ۱۵ دقیقه به تهیه کنندگی رضا عزتی و با اجرای مهدی پر و لاله جلال آبادی تا ساعت ۲۲ روی آنتن است.

رادیو ورزش

برنامه «میدان انتخاب» رادیو ورزش یک مجله رادیویی است که با هدف پوشش حضور ورزشکاران و جامعه ورزش در روز انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری با هدف تشویق و ترغیب ورزشکاران به حضور در انتخابات از ساعت اولیه شروع رای گیری و تا پایان ساعات اخذ آرا در کنار مردم است.

این برنامه در چهار شیفت ۴ ساعته ارائه خواهد شد.

ارتباط با مراکز استان‌ها، گفتگو با ورزشکاران و جامعه ورزش، رای اولی ها، حضور بانوان و خانواده‌های ورزشی، حضور جامعه توانیابان از بخش‌های این برنامه است.

همچنین گزارش زنده از شعب اخذ رأی و گفتگو با ورزشکارانی که در حال رای دادن هستند، پخش موسیقی، سرود ملی و حماسی و پیام‌های ورزشی از طرف ورزشکاران، مسابقه تلفنی با موضوع انتخابات و ورزش، گفتگوی زنده با ورزشکاران معلول و جانباز در خصوص اهمیت حضور در انتخابات، گزارش زنده از انتخابات در استان‌های کشور و.. از سایر بخش‌های این برنامه خواهد بود. 

 آیتم‌های برنامه شامل «تا پای جان برای ایران» روایت ورزشکاران ایرانی، «کلام مرشد» پخش پیام‌های امام و رهبری در خصوص مشارکت مردم، «در محضر ولایت» پخش سخنان رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت انتخابات و «خورشید انقلاب» پخش بیانات امام خمینی (ره) در خصوص اهمیت انتخابات است.

رادیو جوان

ویژه برنامه زنده «متولد ایران» رادیو جوان با پوشش انتخابات روز جمعه از ساعت ۷ تا ۲۳ از شبکه رادیویی جوان پخش خواهد شد.

این ویژه برنامه رادیویی به صورت زنده از ساعت ۷ تا ۱۱ صبح به تهیه‌کنندگی مجتبی حسنی با اجرای مهدی مفیدی، صدیقه مرادی با هماهنگی فرزاد محمدی از آنتن رادیو جوان پخش خواهد شد. از ساعت ۱۱ تا ۱۵ توسط سیروس رجبی تهیه و با اجرای لاله اکبری، حسن اسماعیلپور، ابوالفضل اینانلو و با هماهنگی حسین قدیمی پخش می‌شود؛ و از ساعت ۱۵ تا ۱۹ توسط نیره مرادحاصلی، حسن اسماعیلپور و فاطمه امجدیان تهیه و با هماهنگی فرزاد محمدی پخش خواهد شد.

در نهایت از ساعت ۱۹ تا ۲۳ توسط عباس پیری تهیه و با اجرای آرزو جعفرپور، مجید عسگری و با هماهنگی بابک شکری روی موج FM ردیف ۸۸ مگاهرتز پخش خواهد شد.

رادیو سلامت

برنامه «ایران جان» با موضوع مشارکت حداکثری مردم در انتخابات از ۸ صبح تا ۲۲ روی آنتن شبکه سلامت می‌رود. این برنامه حاصل مشارکت چهار گروه برنامه ساز سلامت روان، خانواده، سلامت اجتماعی و سلامت جسم و تندرستی است.

«ایران جان» به تهیه‌کنندگی مرتضی میلانی و گویندگی مسعود خواجه‌وند بخش‌هایی، چون «تو و من ما هستیم» در قالب وکس پاپ با موضوع من رای می‌دهم. «صفحه آخر شناسنامه من» با محوریت رای اولی‌ها، «برای ایران» با محتوای گفتگو با مسئولان بهداشت و سلامت در خصوص مسئولیت اجتماعی و «پرچم سه رنگ» با موضوع اقلیت‌های دینی و انتخابات ارائه می‌شود. یک مستند کوتاه با نام اولین انتخابات ایران هم به بررسی اولین انتخابات کشور در دوره قاجار پرداخته است.

ارتباط با وزارت کشور هم از دیگر بخش‌های این برنامه است. اولین گزارش این بخش هم با حرم مطهر امام رضا (ع) شروع می‌شود. 

رادیو معارف

برنامه «شکوه حضور» به موضوع انعکاس انتخابات مجلس شورای اسلامی و پوشش رسانه‌ای حضور مردم در انتخابات می‌پردازد. این برنامه ساعت ۶ و ۵۰ دقیقه صبح در ۱۱ اسفندماه پخش می‌شود. پخش ویژه برنامه «خانه ملت» هم از اول اسفند آغاز شده و تا ۱۱ اسفند ماه ساعت ۱۶:۴۵ ادامه دارد.

رادیو پیام

«پیام حضور» برنامه روز انتخابات رادیو پیام است که از ۶ صبح تا ۱۲ شب به تهیه کنندگی امجدی فرد و احمدرضا طاهری روی آنتن می‌رود. «آوای حضور» هم از ۶ صبح تا ۲۲ شب به تهیه کنندگی سحر مستدام و زکیه مستعان و حسین سلطانی و حمیدرضا خضرائی با موضوع ویژه برنامه کامل انتخاباتی پخش می‌شود.

رادیو اقتصاد

«نوبت مردم» عنوان ویژه‌برنامه روز انتخابات رادیو اقتصاد است که در سه بخش ۶ ساعته از ساعت ۶ صبح شروع و تا پایان زمان انتخابات ادامه خواهد خواهد شد.

گزارشگران برنامه هم در سطح شهر و در ستاد‌های انتخاباتی مراکز اقتصادی حضور دارند و در گفتگو با مردم به نقش حضور افراد جامعه در انتخابات می‌پردازند.

رادیو قرآن

شبکه رادیویی قرآن ویژه برنامه‌ای را با عنوان «حماسه حضور» ویژه روز انتخابات تدارک دیده است. این ویژه برنامه ۱۱ اسفندماه ساعت ۸:۲۰ الی ۲۱ از مسجد جامع لویزان روی آنتن می‌رود. حمید عبیری و غلامرضا احمدی مجریان برنامه و تهیه‌کنندگی آن به عهده علیرضا صفرزاده است.

این برنامه با همکاری و مشارکت شورای عالی قرآن تهیه شده است و پیش‌بینی شده محل حضور و قرار جامعه قرآنی پای صندوق رأی باشد. از بخش‌های مختلف برنامه می‌توان به تلاوت قرآن توسط قاریان بین المللی و مصاحبه با آنها، ارتباط با مراکز استان‌ها و روستاها، گزارش زنده از شعب اخذ رأی و انعکاس حضور مردم اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *