جولای 23, 2024


به گزارش صدای ایران‌،تا این لحظه خبری مبنی بر تعطیلی مدارس و ادارات برای فردا یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲ منتشر نشده است در صورت اعلام تعطیلی در این بسته خبری قرار خواهیم داد.

گزارش تکمیلی:

 مدارس مقطع ابتدایی و پیش دبستانی در شهرهای سوسنگرد و شوشتر غیر حضوری شد

داوود میرشکار شامگاه شنبه در گفت و گویی تلویزیونی اظهار کرد: با توجه به شرایط ناسالم هوای سوسنگرد و شوشتر، کارگروه اضطرار آلودگی هوا استان خوزستان، مقطع پیش دبستانی و دبستان این ۲ شهر را در روز یکشنبه ۱۹ آذرماه در نوبت‌های های صبح و عصر غیرحضوری اعلام کرد.

سخنگو کارگروه اضطراری آلودگی هوا خوزستان گفت: دیگر شهرهای استان هم وضعیت ناسالم را دارند ولی ۲ شهر ذکر شده نسبت به بقیه شهرها شرایط هوایی ناسالم‌تری دارند.

وی اضافه کرد: شاخص هوا در سوسنگرد ۱۷۳ در شوشتر ۱۶۰ و در دیگر شهرهای استان از این عدد کمتر است.

سخنگو کارگروه اضطراری آلودگی هوا خوزستان در خصوص اخطار و شکایت از شرکت‌های نیشکری بیان کرد: رصدهای ما شبانه روزی ادامه دارد، یکی دیگر از شرکت‌های نیشکری فردا به مراجع قضائی معرفی می‌شود و منتظر رأی مراجع قضائی هستیم. دیگر شرکت‌ها هم اگر آلایندگی داشته باشند معرفی خواهند شد.

میرشکار ادامه داد: با توجه به اینکه خط قرمز ما سلامتی مردم است، پیگیر هستیم که روز گذشته یک شرکت دیگر و چند شهرداری استان به مراجع قضائی استان معرفی شده‌اند که به نتیجه خواهیم رسید.

پیش بینی هواشناسی کشور / افزایش آلودگی هوا در برخی کلانشهرها

به گزارش صدای ایران،صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز(۱۸ آذر) در مناطقی از غرب، شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز شامل استان‌های قزوین و البرز ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در ارتفاعات بارش برف انتظار می‌رود.

 وی افزود: یکشنبه(۱۹ آذر) در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم است. دوشنبه(۲۰ آذر) در گیلان، شرق مازندران و مناطقی از شمال غرب، بارش باران و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و دریای خزر نیز مواج خواهد شد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: سه‌شنبه (۲۱ آذر) با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور، ابرناکی و رگبار باران، در شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز شامل قزوین، البرز و تهران همچنین غرب سواحل دریای خزر آغاز می‌شود و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش به‌صورت برف خواهد بود.

وی افزود: چهارشنبه (۲۲ آذر) سامانه بارشی ضمن تشدید فعالیت به جنوب غرب و مناطقی از مرکز کشور نیز کشیده خواهد شد.

به گفته ضیاییان از روز یکشنبه تا اوایل شب سه‌شنبه در شهرهای صنعتی تهران، کرج، اراک و اصفهان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده تصریح کرد: آسمان تهران فردا (۱۹ آذرماه) صاف و کمی ابری و وزش باد، بعضی ساعت‌ها افزایش باد با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد و در ‌روز دوشنبه (۲۰ آذر) صاف تا قسمتی ابری و غبار صبحگاهی با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۳۱ و ۳۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۵- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *