جولای 20, 2024


ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: براساس مطالعات صورت گرفته، بیش از ۶۰ هزار هکتار از سواحل سیستان و بلوچستان قابلیت پرورش میگو و نزدیک به ۲۰۰ هزار تُن پرورش ماهی در قفس در دریا را دارد.

سید حسین حسینی شامگاه جمعه ۹ تیر در یازدید از اراضی پرورش میگو چابهار اظهارکرد: صنعت شیلات در سواحل سیستان و بلوچستان ظرفیتی بسیار ارزشمند است که قابلیت توسعه و سرمایه گذاری را دارد.

وی بیان کرد: از آنجایی که اقتصاد و معیشت مردم ساحل نشین به دریا وابسته است، با سرمایه گذاری در حوزه های شیلاتی بویژه آبزی پروری می‌توان به ارزآوری، ایجاد معیشت و اشتغال پایدار مردم منطقه کمک کرد.

رئیس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: با توجه به زیرساخت های بندری و شیلاتی که در این منطقه وجود دارد، امکان توسعه منطقه های تلاقی به سمت بندر شهرها نیز وجود دارد که در کنار تولید پایدار می‌توان به ارائه خدمات شهری و در نتیجه توسعه شهرها، سواحل بویژه توسعه سواحل مکران که از فرمایشات مقام معظم رهبری است هم کمک کرد.

وی ادامه داد: شرکت کشت و صنعت مکران یک صنعت چند منظوره و چند وجهی در حوزه کشاورزی است که علاوه بر تولیدات گلخانه ای بویژه میوه‌های گرمسیری، در زمینه های آبزی پروری از جمله پرورش میگو و پرورش ماهی در قفس با بکار گیری تکنولوژی‌های نوین مشغول به فعالیت است و از این طریق نقش بسزایی در توسعه سواحل مکران دارد.

حسینی خاطر نشان کرد: لازمه داشتن یک تولید پایدار و موفق، قرارگیری خوشه های تولید در کنار هم هست، بطوریکه تکامل زنجیره ارزش افزوده در آن دیده شود و خوشبختانه این موضوع در مگاپروژه حوزه کشاورزی کشت و صنعت مکران کاملا مشهود بوده و در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *