جولای 25, 2024


فرشاد مهدی‌پور حمله به دفتر خبرگزاری صدای افغان(آوا) در شهر مزارشریف، مرکز استان بلخ در شمال افغانستان و هدف قرار دادن یک برنامه فرهنگی و رسانه‌ای با حضور جمع زیادی از خبرنگاران را محکوم و ابراز امیدواری کرد که عاملان این اقدامات تروریستی به‌زودی به دست عدالت سپرده شوند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در گفت‌وگویی با ایسنا، با اشاره به شهادت و زخمی شدن تعداد زیادی از خبرنگاران در این انفجار تروریستی، حمله به حریم رسانه و خبرنگاران را تلاشی مذبوحانه و بی‌ثمر برای بستن چشم و گوش و دهان جامعه توصیف کرد و افزود: تروریست‌ها، سابقه بلندی از ترور خبرنگاران و حمله به رسانه‌های آزادِ افغانستان دارند و نفس‌های آزاد بسیاری را به ناحق در خون‌ خود غلتانده‌اند.

مهدی‌پور ضمن اظهار تاسف و تاثر از شهادت و زخمی شدن شماری از خبرنگاران و اصحاب رسانه‌ افغانستان و اظهار همدردی با جامعه رسانه‌ای و خانواده‌های داغدیده آنان، ابراز امیدواری کرد که عاملان این اقدامات تروریستی به‌زودی به دست عدالت سپرده شوند.

وی خاطرنشان کرد: جامعه خبرنگاران و اصحاب رسانه ایران نیز ضمن بیزاری از تعرض دشمنان امنیت و آگاهی‌بخشی به ساحت منزه رسانه، خواستار برقراری آرامش و امنیت کامل خبرنگاران سراسر دنیا برای انجام رسالت‌های رسانه‌ای‌شان هستند.

معاون مطبوعاتی در پایان به روح بلند شهدای خبرنگار درود فرستاد و برای مجروحان این حمله تروریستی آرزوی  سلامتی کرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *