جولای 24, 2024


ایسنا/لرستان رئیس شبکه دامپزشکی بروجرد از واکسینه شدن بیش از ۲۵ میلیون قطعه طیور در شهرستان خبر داد.

امین مهدی‌زاده امروز ۱۵ مهرماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه طیور در بروجرد علیه انواع بیماری‌ها واکسینه شد.

وی با بیان اینکه همچنین ۵۵۹ هزار و ۹۰۴ رأس دام علیه انواع بیماری‌ها واکسینه شده است، افزود: در مدت یاد شده امسال ۳۵۵ مورد تست سل و بروسلوز گاوی و حدود هفت هزار مورد واکسیناسیون بروسلوز دام سبک انجام شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی بروجرد تصریح کرد: چهار هزار و ۷۴۷ مورد واکسیناسیون تب برفکی گاوی، شناسایی ۲۹ هزار و ۵۵۶ رأس دام مبتلا به طاعون نشخوارکنندگان کوچک، واکسیناسیون بروسلوز گاو و گوساله سه هزار و ۸۰۲ رأس از دیگر اقدامات انجام شده در این مدت است.

مهدی‌زاده خاطرنشان کرد: واکسیناسیون بروسلوز بره در قالب ۲۰ هزار و ۸۸۹ رأس و تست مشمشه اسب ۱۴۷ رأس نیز در سال جاری انجام شد.

وی اضافه کرد: در این مدت کار نظارت و بازرسی کشتارگاهی ۳۷ هزار و ۲۴۵ رأس دام و نظارت و بازرسی ۲ میلیون و ۶۷۲ هزار قطعه طیور در کشتارگاه‌های صنعتی انجام شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی بروجرد بیان کرد: همچنین تست هاری از ۳۰۸ قلاده سگ و واکسیناسیون تب برفکی گوسفندی و بزی ۱۵۰ هزار رأس دام در این مدت صورت گرفته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *