جولای 23, 2024


ایسنا/فارس رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه شاهد افزایش موارد ابتلا و بستری کروناویروس در فارس نسبت به هفته گذشته هستیم، در خصوص لزوم رعایت توصیه‌های بهداشتی، هشدار داد.

دکتر سید وحید حسینی یکشنبه 21 اسفند به خبرنگاران گفت: براساس آخرین گزارش‌ها، وضعیت رنگ‌بندی شیوع کرونا در فارس تغییر کرده و تعداد شهرهای زرد و نارنجی افزایش داشته است.

حسینی با بیان اینکه، شهرستان اقلید در وضعیت نارنجی به لحاظ شیوع کرونا قرار دارد، گفت: وضعیت شهرستان‌های خرم‌بید، بیضا، خرامه، کوار، فسا، قیروکارزین، زرین‌دشت، جویم، اوز، گراش و لارستان، به لحاظ شیوع این بیماری، زرد گزارش شده است.

او با اشاره به افزایش موارد ابتلا و بستری بیماران مبتلا به کرونا در فارس نسبت به هفته‌های اخیر، گفت: با توجه به قرار داشتن در آستانه تعطیلات پایان سال و نوروز و افزایش دید و بازدید و دورهمی‌ها، ضرورت هوشیاری آگاهانه نسبت به استفاده از راهکارهای پیشگیرانه بسیار ضروری است.

حسینی با بیان اینکه در این ایام شاهد تردد مسافران بین نقاط مختلف کشور هستیم و همین موضوع احتمال انتشار بیماری‌های واگیر به ویژه کروناویروس را افزایش می‌دهد، گفت: حفظ سلامت در ایام نوروز نیازمند مشارکت همگانیست و امیدوار هستیم که شهروندان استان فارس در این خصوص پیشرو باشند.

رئیس علوم پزشکی شیراز با طرح این هشدار که در صورت بی‌توجهی شهروندان، با موج افزایشی موارد ابتلا و بستری عفونت‌های حاد تنفسی روبرو خواهیم بود، گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده، مراکز بهداشتی درمانی فارس در ایام نوروز فعال است لذا از شهروندان و مسافران درخواست داریم که در صورت مواجهه با علائم بیماری تنفسی، به این مراکز مراجعه کنند.

حسینی همچنین از فعال بودن مراکز و پایگاه‌های واکسیناسیون علیه کرونا در فارس طی تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت: برنامه فعالیت این مراکز روزانه در پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی https://www.sums.ac.ir/fa/ اطلاع رسانی می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *