جولای 14, 2024


ایسنا/بوشهر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: ۱۷۰ نفر از جوانان و نوجوانان در هشتمین جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی در این استان رقابت خود را آغاز کردند.

عبدالرحیم افروغ امروز ۲۸ شهریور در این آیین اظهار کرد: در این دوره از جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی استان سه نفر انتخاب شده و به مرحله نهایی و ملی که مهرماه در تهران برگزار می‌شود راه می‌یابند.

وی افزود: مهم‌ترین هدف برگزاری جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی در بوشهر کشف و شناسایی ظرفیت‌های این حوزه جهت سرمایه‌گذاری است. همچنین در بخش حضوری این جام جوانان و نوجوانان به رقابت در رشته فیفا ۲۳ می‌پردازند.

افروغ ادامه داد: از اول تیر ماه سال جاری نیز بخش آنلاین مسابقه در ۲۰ رشته که با رویکرد ایرانی اسلامی است در حال برگزاری است.

وی افزود : گزدرازی در سال گذشته به عنوان منتخب استان در مرحله نهایی با اقتدار توانست عنوان قهرمان بازی‌های ویدیویی کشور را کسب کند

بازی‌های ویدیویی یک رویداد جذاب و پرهیجان در عرصه ملی است که با تاثیرگذاری مثبت بین جوانان و نوجوانان می‌تواند از بروز آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کند.

وی افزود:  امروزه این بازی صرفاً یک سرگرمی نیست و با توجه به تحقیقات علمی، انواع بازی‌های ویدیویی در درمان بسیاری از بیماری‌ها هم‌چون روحی و روانی موثر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: شرکت‌کنندگان با شرکت در این جام باید تلاش کنند با خلاقیت و نوآوری علاوه بر کسب تجربه جهت حضور در عرصه‌های ملی و بین‌المللی، بازی‌های مبتکرانه را نیز تولید کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *