می 23, 2024


ایسنا/زنجان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: خوشبختانه بیماری کرونا در استان زنجان کنترل شده و فعلا نگران همه‌گیری کووید – ۱۹ در استان نیستیم.

مشهود تقیلو در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با وضعیت بیماری کرونا در استان زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر بیماری کرونا در استان زنجان کنترل شده و دیگر نگران کنترل این بیماری و خطر همه‌گیری کووید – ۱۹ نیستیم.

وی با بیان اینکه سایر بیماری‌های ویروسی شایع در کشور، در استان زنجان نیست و اکثرا بیماری‌های فصلی است، افزود: استفاده از ماسک، شست‌وشوی مداوم دست‌ها با آب و صابون و رعایت آداب تنفسی در راستای جلوگیری از انتقال بیماری به سایر افراد به بیماران توصیه می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه اکنون ۴ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان زنجان بستری هستند، تصریح کرد: هیچ مورد جدید ابتلا، بستری و فوت کرونایی گزارش نشده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان با بیان اینکه از ابتدای همه‌گیری کووید – ۱۹ تاکنون در استان زنجان ۱۷۹ هزار و ۴۵۰ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، خاطرنشان کرد: یک هزار و ۹۶۱ نفر در اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

انتهای پیام 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *