جولای 24, 2024

کباب کوبیده یکی از آن غذاهایی است که اگر با فوت و فن‌های درست کردن آن آشنا نباشید و مهارت لازم برای به سیخ کشیدن کباب را نداشته باشید، به هیچ عنوان کار ساده‌ای نخواهد بود. یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید برای پخت کباب کوبیده به آن توجه کنید، نسبت گوشت و دنبه کوبیده است.

زمانی که مقدار گوشت، دنبه و پیاز کباب کوبیده دقیق و اصولی باشد، کباب شما هم مزه بهتری پیدا می‌کند و هم پخت آن راحت‌تر خواهد بود. اما برای یک کیلو گوشت چقدر دنبه لازم است و نسبت چربی به گوشت در کباب کوبیده چقدر است؟ در این مقاله از سرویس آشپزی در اکالا بلاگ می‌توانید با بهترین نسبت گوشت و دنبه برای تهیه کباب کوبیده آشنا شوید.

مناسب‌ترین نسبت گوشت و دنبه کوبیده

برای تهیه کباب کوبیده معمولا از ترکیب گوشت، پیاز، دنبه و ادویه استفاده می‌شود. در بیشتر رسپی‌ها برای تهیه کباب کوبیده از مخلوط گوشت گوسفندی و گوشت گوساله استفاده می‌شود. حقیقت این است که کباب کوبیده باید چرب باشد و اگر گوشتی که برای این کباب استفاده می‌شود، دنبه و چربی نداشته باشد، هم نگه داشتن کباب روی سیخ مشکل خواهد بود و هم طعم کباب کوبیده شما بدمزه می‌شود.

بهترین ترکیب برای تهیه کباب کوبیده استفاده از ۳۰ درصد گوشت سردست گوساله، ۳۰ درصد قلوه گاه گوسفندی، ۴۰ درصد پیاز همراه با نمک، فلفل و کمی دنبه است. با این ترکیب کباب کوبیده شما به طرز باور نکردنی نرم، آبدار و خوشمزه می‌شود.

اما نکته مهمی که باید در مورد نسبت گوشت و دنبه کوبیده بدانید این است که معمولا به ازای هر ۱ کیلوگرم گوشت کباب کوبیده از ۱۵۰ گرم دنبه استفاده می‌شود. یعنی اگر ترکیب گوشت گوسفندی و گوساله شما ۱ کیلو باشد، باید ۱۵۰ گرم دنبه یا به زبان ساده‌تر ۲ قاشق غذاخوری دنبه چرخ شده به گوشت اضافه کنید تا کباب شما آبدار و خوشمزه شود.

به خاطر داشته باشید که در هر سیخ کوبیده باید از مقدار مشخصی گوشت استفاده کنید تا کباب شما نریزد. در رستوران‌ها وزن استاندارد کباب کوبیده بین ۷۵ تا ۸۵ گرم در هر سیخ است. در کباب‌های خانگی نیز مقدار گوشت بین ۶۵ تا ۱۲۵ گرم است. بنابراین اگر مقدار گوشت هر سیخ کباب کوبیده را به همین میزان در نظر بگیرید، کباب شما موقع پخت از هم نمی‌پاشد و خراب نمی‌شود. در جدول زیر می‌توانید بهترین نسبت گوشت و دنبه برای تهیه ۱ کیلو گوشت کوبیده را مشاهده کنید.

مواد تشکیل دهنده کباب کوبیده:
مقدار گوشت گوسفندی نیم کیلو
مقدار گوشت گوساله نیم کیلو
مقدار دنبه ۱۵۰ گرم
مقدار پیاز ۲ عدد (۲۵۰ گرم)

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کباب کوبیده با آموزش تصویری

مناسب‌ترین نسبت گوشت و دنبه کوبیده

چرا باید به کباب کوبیده دنبه اضافه کنیم؟

اضافه کردن دنبه به گوشت موجب افزایش چسبندگی گوشت می‌شود و از همین رو احتمال وا رفتن سیخ کباب کوبیده کاهش پیدا می‌کند. به علاوه دنبه طعم کباب کوبیده را عوض می‌کند و مزه لذیذی به آن می‌بخشد و از طرفی موجب آبدار شدن کباب می‌شود اگر از دنبه برای تهیه کباب کوبیده استفاده نکنید، باید از گوشت چرب گوسفندی استفاده کنید.

زیرا در صورتی که کباب کوبیده چرب نباشد، طعم آن به هیچ عنوان خوشمزه نخواهد بود.
زمانی که از دنبه در کباب کوبیده استفاده می‌کنید، دیگر نیازی به استفاده از گوشت چرب یا کره اضافه نیست و کباب شما به راحتی آبدار و خوشمزه می‌شود.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کباب کوبیده مرغ زعفرونی

مقدار گوشت کباب کوبیده برای ۱۰ نفر چقدر است؟

به طور کلی هر ۲ سیخ کوبیده برای یک نفر مناسب است و ۱ کیلوگرم گوشت کوبیده معمولا برای ۴ تا ۶ نفر در نظر گرفته می‌شود. برخی افراد نیز برای هر نفر حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ گرم گوشت در نظر می‌گیرند. برای ۱۰ نفر می‌توانید از حدود ۲ کیلوگرم گوشت کوبیده آماده استفاده کنید.

اگر چربی کباب کوبیده زیاد باشد چه کار کنیم؟

در صورتی که نسبت گوشت و دنبه کوبیده را رعایت نکنید و از مقدار چربی بیشتری استفاده کنید گوشت کباب کوبیده از سیخ می‌ریزد و کباب کوبیده شما بعد از پخت کوچک می‌شود. برای رفع این مشکل می‌توانید از مقداری جوش شیرین استفاده کنید. اضافه کردن جوش شیرین به کباب کوبیده موجب متعادل شدن میزان چربی آن می‌شود.

اما برای یک کیلو گوشت کوبیده چقدر جوش شیرین لازم است؟ برای هر کیلو گوشت کوبیده می‌توانید از حدود ۱/۲ قاشق چای‌خوری جوش شیرین استفاده کنید. اگر چربی کباب کوبیده زیاد باشد، اضافه کردن جوش شیرین می‌تواند مشکل را برطرف کند.

بیشتر بخوانید: ترفندهای طلایی برای از بین بردن بوی دنبه در غذا

چرا باید به کباب کوبیده دنبه اضافه کنیم؟

سخن نهایی

کباب کوبیده یکی از خوشمزه‌ترین انواع کباب است که برای تهیه آن باید از مقدار مشخصی گوشت، پیاز و دنبه استفاده کنید. فراموش نکنید که بعد از ترکیب کردن مواد کباب با هم حتما گوشت را برای چند دقیقه ورز دهید و آن را ۱ ساعت در یخچال بگذارید و سپس سیخ‌های کوبیده را با خیال راحت آماده کنید. مطمئن باشید که اگر نسبت مواد کوبیده درست تعیین شود و به روشی درست و اصولی کباب را آماده کنید، در زمان پخت با مشکل روبرو نخواهید شد. 

سوالات متداول

در این بخش به مهم‌ترین سوالات شما در مورد نسبت گوشت و دنبه کوبیده و درست کردن یک کباب کوبیده حرفه‌ای در خانه پاسخ داده‌ایم.

برای تهیه کباب کوبیده از چه گوشتی استفاده کنیم؟

گوشت مناسب کباب کوبیده چیه؟ برای درست کردن کباب کوبیده بهتر است از ترکیب برابر گوشت گوسفندی و گوشت راسته گوساله همراه با مقداری دنبه استفاده کنید.

برای افزایش چسبندگی گوشت کوبیده چه کار کنیم؟

استفاده از دنبه چرخ شده در گوشت کوبیده چسبندگی گوشت را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. در برخی از رستوران‌ها برای افزایش چسبندگی گوشت از آرد نان و سویا نیز استفاده می‌کنند.

برای از بین بردن بوی دنبه در کباب کوبیده چه کار کنیم؟

برای این که بوی دنبه را کمتر در کباب کوبیده احساس کنید، می‌توانید در زمان چرخ کردن دنبه از مقداری کره و زردچوبه استفاده کنید.

برای یک کیلو گوشت کوبیده چقدر پیاز لازم است؟

برای تهیه هر کیلوگرم گوشت کوبیده باید از ۲ عدد پیاز متوسط یا ۲۵۰ گرم پیاز استفاده کنید.

بهترین جایگزین دنبه در کباب کوبیده چیست؟

اگر به دنبه دسترسی ندارید، می‌توانید مقداری کره آب شده به گوشت کبابی اضافه کنید.

تو کباب کوبیده چقدر گوشت و دنبه بریزیم؟

برای تهیه کباب کوبیده باید به ازای هر کیلو گوشت از ۲ قاشق غذاخوری دنبه چرخ کرده استفاده کنید.

آیا می‌توان دنبه را از کباب کوبیده حذف کرد؟

هر چند اضافه کردن دنبه موجب آبدار و خوشمزه‌تر شدن کباب کوبیده می‌شود، اما در صورت تمایل می‌توانید دنبه را حذف کنید و از مقداری کره آب شده در کباب استفاده کنید.

از اینکه تا پایان این مقاله آموزنده همراه مجله آشپزی اکالا بودید از شما سپاسگزاریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *