ژوئن 17, 2024


ایسنا/همدان یک خیّر نیک‌اندیش در شهرستان تویسرکان، ۲۰ بسته یونجه در راستای نذر طبیعت، به منطقه حفاظت‌شده خانگرمز تویسرکان اهداء کرد.

آقای قلخانی از روستای چاشتخوره شهرستان تویسرکان، به منظور تعلیف حیات‌وحش منطقه حفاظت‌شده خانگرمز در فصل سرما، اقدام به نذر طبیعت کرده و روز گذشته این نذر را به محیط‌بانان منطقه رساند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تویسرکان در این‌باره گفت: منطقه حفاظت‌شده خانگرمز با وسعت ۸۸۲۸ هکتار در فاصله ۳۰ کیلومتری غرب شهر تویسرکان قرار گرفته و زیستگاه ۲۱۳ گونه گیاهی و ۲۶ گونه پستاندار، ۶۱ گونه پرنده، ۱۴ گونه خزنده و دو گونه دوزیست است.

رضا گوهری‌رفعت افزود: نذر طبیعت عنوان پویشی است که طی آن دوستداران محیط زیست برای ساخت آبشخور و تأمین علوفه برای حیات‌وحش در مناطق درگیر خشکسالی، تأمین دارو و تجهیزات دامپزشکی و نیز درختکاری و بوته‌کاری در سراسر کشور کمک می‌کنند.

وی یادآور شد: بسیاری از ایرانیان اعتقاد دارند حمایت از حیوانات مثل آب و غذا دادن به آنها اثرات ایجابی در زندگی آنها دارد و حتی از قدیم بر سر مزار رفتگان خود کاسه آب و دانی برای پرندگان قرار می‌دهند تا پرندگان از آنها بخورند و بیاشامند تا روح مرحومان شاد شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان همدان، به گفته گوهری‌رفعت، پویش نذر طبیعت به شکل یک فرهنگ فراگیر در تمام نقاط کشور تبدیل شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *