ژوئن 25, 2024


ایسنا/لرستان فرماندار دلفان گفت: می‌توانیم ۱۵ تا ۲۰ برابر کشاورزی معمولی از اراضی دیم برداشت کنیم.

اصغر قهرمانی نوزدهم اردیبهشت ماه در جلسه کمیته اشتغال شهرستان دلفان اظهار کرد: همه محرومیت‌ها با ایجاد شغل از بین خواهند رفت.

وی  با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد مردم شهرستان دلفان در روستاها زندگی می‌کنند افزود: جمعیت این شهرستان متمرکز نبوده و محل سکونت آن‌ها به صورت پراکنده است، بحث اشتغال در این شهرستان باید به صورت ویژه پیگیری شود.

قهرمانی بیان کرد: از آنجا که روستاییان قشر مولد جامعه هستند و تولیدات مواد غذایی را برای جامعه فراهم می‌کنند باید اشتغال پایدار در روستاها اهمیت ویژه‌ای داشته باشد، زیرا همه ی محرومیت‌ها با ایجاد شغل از بین خواهند رفت.

فرماندار دلفان اضافه کرد: بیکاری نه تنها در روستاها بلکه در شهرستان و استان می‌تواند به ناهنجاری‌های جبران ناپذیری منجر شود و ما باید تلاش خود را جهت ایجاد شغل‌های پایدار در حوزه‌های مختلف برای جامعه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات اشتغال‌زایی باید در راستای اشتغال پایدار پرداخت شوند، باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم تا شهرستان به سمت صنعتی شدن در اشتغال پیش برود نه شغل‌های کاذب، همه دستگاه‌ها باید همکاری‌های لازم را در این راستا به عمل آورند.

قهرمانی با اشاره به اینکه اکثریت مردم دلفان در حوزه کشاورزی مشغول هستند بیان کرد: این شهرستان در حوزه کشاورزی بسیار ظرفیت فوق‌العاده‌ای دارد و ما می‌توانیم با مطالعه و بازنگری بهتر و البته با حمایت دستگاه‌های مربوطه، حوزه کشاورزی را بصورت مکانیزه و فناوری‌های جدید ارتقا دهیم، این موضوع می‌تواند هم در حوزه اشتغال و هم در حوزه تولیدات کشاورزی باعث پیشرفت‌های چشمگیری باشد.

فرماندار دلفان اضافه کرد: منابع آب مناسبی در نقاط مختلف شهرستان وجود دارد که می‌توان در حوزه تولیدات گلخانه‌ای جهت اشتغال و درآمد پایدار برای کشاورزان و همشهریان یک شغل آبرومند و باکیفیت باشد، باید از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنیم زیرا می‌توانیم ۱۵ تا ۲۰ برابر کشاورزی معمولی از اراضی دیم برداشت کنیم.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *