جولای 24, 2024


ایسنا/قم معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور  بیان کرد: تحولی که غرب به دنبال آن است انقلاب نام دارد و رهبر ما تحول مدنظر خودشان را دارند که با تغییرات و اصلاحات جزیی نمی‌توان آن را انجام داد. اکنون در آمد و هزینه نظام ما سر به سر است و به فرموده رهبری مهم‌ترین رکن تحول، تحول اقتصادی است، چون اقتصاد آسیب پذیرترین رکن ما است.

به گزارش ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی روز پنجشنبه در شورای اقتصاد دانش بنیان قم که در استانداری قم برگزار شد گفت: استانداران این اختیار را دارند تا مردمی کردن اقتصاد دانش بنیان را پیگیری و استان‌ها باید به درستی از منابع استفاده کنند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور بیان کرد: امسال از نظر منابع وضعیت مطلوبی است و منابع بنیاد ملی نخبگان هفت برابر شده و صرفا مشکل مدل هزینه کرد وجود دارد.

دهقانی فیروزآبادی با اشاره به فعالیت ۷۰ پارک علم و فناوری و ۴۰۰ مرکز رشد در کشور بیان کرد: فقط ۸۰ درصد گردش مالی پارک‌ها برای پارک علم و فناوری پردیس تهران است.

وی افزود: در کره جنوبی با آن همه تکنولوژی که وجود دارد شاهد فعالیت ۱۸ پارک علم و فناوری هستیم و معتقدیم باید اکنون متمرکز شویم و تک تک مراکز را بسازیم تا مردم امید پیدا کنند.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور عنوان کرد: اکنون به اندازه بسیار خوبی زیرساخت داریم در حالی که ۲۰ سال پیش کمبود فضای فیزیکی داشتیم، اکنون فضای بسیار زیاد دانشگاهی داریم. در تجهیزات نیز در وضعیت خوبی قرار داریم و در برخی حوزه‌ها نسبت به آلمانی‌ها سه برابر تجهیزات ساخت تولید داریم.

معاون رئیس جمهور افزود: هنوز آثار بیماری اقتصاد نفتی در کشور را شاهد هستیم، اما اکنون به لطف خدا منابع کشور را مفت نمی‌فروشیم.

وی ادامه داد: تحولی که غرب به دنبال آن است انقلاب نام دارد و رهبر ما تحول مدنظر خودشان را دارند که با تغییرات و اصلاحات جزیی نمی‌توان آن را انجام داد. اکنون در آمد و هزینه نظام ما سر به سر است و به فرموده رهبری مهم‌ترین رکن تحول، تحول اقتصادی است، چون اقتصاد آسیب پذیرترین رکن ما است.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهور  گفت: مردمی کردن اقتصاد بسیار مهم است که از حاکمیت شروع می‌شود تا بگذاریم مردم تصمیم گرفته و فکر کنند و ما به عنوان دولت باید فقط شرایط و سرمایه اولیه را مهیا کنیم و بگذاریم مردم و بخش خصوصی کار کنند و منافع انسان‌ها درگیر شود تا کار جهادی صورت گیرد.

دهقانی فیروزآبادی افزود: انتظار می‌رود استان قم که همیشه مبداء تحول و انقلاب و تحولات شگرف بوده است در دوره فعلی هم مبداء باشد و حرف نو و روش جدیدی می‌خواهد و باید ببینیم چگونه می‌توان با منابع محدود کارهای بزرگ انجام داد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *