ژوئن 25, 2024


ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی گفت: در راستای حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی برای ایجاد امنیت غذایی و تولید محصولات کشاورزی، سازمان جهاد کشاورزی وظیفه دارد از تغییر کاربری اراضی به‌صورت غیرمجاز ممانعت کند.

اکبر فتحی در جلسه رزمایش صیانت از اراضی کشاورزی و اجرای قلع‌وقمع مستحدثات غیرمجاز استان اظهار کرد: ممانعت از تغییر کاربری اراضی باغی و زراعی در اولویت اقدامات سازمان جهاد کشاورزی قرار دارد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر فعالیت‌های مختلف اقتصادی، کشاورزی و صنعتی برای انجام، نیازمند زمین هستند و به همین دلیل نیز باید بر اساس دستورالعمل‌ها و در چارچوب، این امکان را فراهم کرد که متقاضیانی که درخواست قانونی تغییر کاربری اراضی دارند، در کمترین زمان ممکن بتوانند پاسخ درخواست خود را دریافت کنند.

وی به حمایت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی از فعالیت‌های قانونی و مجاز تاکید کرد و گفت: کسانی که در چارچوب قانون و برای انجام فعالیت‌های تولیدی و کشاورزی درخواست خود را ثبت کنند، در کمترین زمان ممکن و با تسهیلگری به آن‌ها پاسخ خواهیم داد.

وی از افزایش ساخت‌وساز غیرمجاز در اراضی باغی و زراعی پس از همه‌گیری بیماری کرونا خبر داد و افزود: تمرکز ما بر اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون است تا در وهله اول از تغییر کاربری غیرمجاز اراضی پیشگیری کنیم و آمار عملکرد سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی نیز خود مؤید این مسئله است اما اگر پیشگیری میسر نشد، ناگزیر به اجرای ماده ۳ خواهیم بود.

وی از ارزیابی عملکرد مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان بر اساس میزان اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ و ماده ۳ در خصوص پیشگیری و ممانعت از تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی خبر داد و افزود: در سایه حمایت قوه قضائیه توانستیم در سال گذشته بهترین عملکرد را در حوزه پیشگیری و ممانعت از تغییر کاربری اراضی داشته باشیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی به برگزاری رزمایش صیانت از اراضی کشاورزی و اجرای قلع‌وقمع مستحدثات غیرمجاز در سال گذشته اشاره کرد و گفت: اجرای این رزمایش در سال قبل نیز موجب انگیزه دادن به مدیران شهرستان‌ها و صدور پیام هشدار برای کسانی شد که قصد سوءاستفاده و تغییر غیرمجاز کاربری اراضی را دارند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *