ژوئن 20, 2024


ایسنا/گلستان مدیر کانون خدمت رضوی گلستان از معرفی ۱۲۵ نفر برای دریافت ۱۴۰ میلیارد ریال وام اشتغال زایی با هماهنگی بنیاد کرامت که زیرمجموعه آستان قدس رضوی خبر داد.

عباس حاجی‌اکبری عصر شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کانون خدمت رضوی گلستان در سال ۱۳۹۵ افتتاح شد و ۴ هزار و ۵۰۰ نفر خادم‌یار دارد، اظهار کرد: خدمت به زائران حرم مطهر امام هشتم (ع) یک افتخار است که این خادم‌یاران آن را با جان و دل پذیرفته‌اند.

وی با بیان اینکه خادمین گلستانی نمی‌توانند همانند خادمان ساکن در مشهد مقدس هر هفته در حرم مطهر امام رضا(ع) حضور پیدا کنند، ادامه داد: به همین دلیل خادم‌یاران گلستانی هر ماه یک روز و در مجموع ۱۲ جلسه در سال را برای خدمت به حرم مشرف شده و باقی خدمت خود را با توجه به تخصصی که دارند برای رفع نیاز محرومان و نیازمندان استان سپری می‌کنند.

مدیر کانون خدمت رضوی گلستان با تأکید بر اینکه خادم‌یاران گلستانی در دو گروه تخصصی و عمومی سازماندهی شده‌اند، افزود: تعداد خادم‌یاران متخصص یک هزار و ۶۵۰ نفر و خادم‌یاران کانون‌های عمومی ۲ هزار و ۸۵۰ نفر هستند.

وی ایجاد اشتغال را از دیگر برنامه‌های دبیرخانه خدمت رضوی نام برد و افزود: در سال جاری ۱۲۵ نفر با هماهنگی بنیاد کرامت که زیرمجموعه آستان قدس رضوی است به بانک‌های عامل جهت دریافت ۱۴۰ میلیارد ریال وام اشتغال معرفی شده‌اند.

عباس حاجی‌اکبری برپایی موکب‌های میقات‌الرضا(ع) جهت پذیرایی از زائران مشهد مقدس متردد از استان گلستان را از دیگر مهمترین طرح های کانون دانست و تصریح کرد: این موکب‌ها در شهرستان‌های آزادشهر، رامیان، بندرگز، امامزاده عبدالله(ع) گرگان و روستای زیارت مستقر شدند.

وی با بیان اینکه موکب‌های مذکور ظرف چهار روز استقرار در ماه مبارک رمضان از ۲۳ هزار نفر مسافر پذیرایی کردند، اضافه کرد: حداقل هزینه این پذیرایی در حوزه‌های سلامت، کودک، چایخانه، صبحانه، نهار، میان وعده، متبرکات حرم مطهر رضوی، راهنمای زائر، اسکان شبانه و موقت و امدادخودرو حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بود.

این مقام مسئول توزیع افطار در ماه مبارک رمضان را از دیگر اقدامات این کانون عنوان کرد و توضیح داد: در این ایام بالغ بر ۱۰۱ هزار و ۳۳۰ پرس غذا و یک هزار و ۲۶۰ بسته معیشتی ارزاق توزیع شد که با دیگر خدمت‌ها حدود ۱۰ میلیارد ریال هزینه شد.

وی شعر و ادب، گروه‌های جهادی، زیارت اولی، کارآفرینی و اشتغال، سلامت، قرآنی، ایثار و شهادت، مشاوره و مددکاری، کتاب و کتابخوانی، نوجوانان و جوانان زیر سایه خورشید و دیگر عناوین را زیرمجموعه ۱۹ کانون تخصصی خدمت رضوی عنوان کرد و گفت: کلیه هزینه ها توسط خادم‌یاران و خیرین استان گلستان تأمین می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *