ژوئن 25, 2024

بند ناف بچه حاوی سلول‌های بنیادی است که می‌تواند در درمان بیماری‌های خاص کمک کند.

خون بند ناف در درمان بیماری ها

بند ناف یکی از انواع سلول‌های بنیادی است که به دلیل خواص شگفت‌انگیزش در درمان بیماری‌های مختلف، مورد توجه قرار گرفته است. خون بند ناف در درمان بیماری ها از این طریق موثر واقع می‌شود که سلول‌های آن قابل تبدیل به سلول‌های دیگر هستند. به‌طور مثال به سلول‌های عضلات، سلول‌های عصبی یا سلول‌های سیستم ایمنی تبدیل شده و آن‌ها را بازسازی می‌کنند. با ما در مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

اثر بخشی خون بند ناف در درمان بیماری ها

بند ناف به‌عنوان منبعی از سلول‌های بنیادی شناخته شده است که می‌تواند در درمان برخی بیماری‌های خاص کمک کند.  با این حال، میزان اثربخشی بند ناف برای درمان هر بیماری خاص ممکن است متفاوت باشد و تا به امروز، استفاده از سلول‌های بنیادی بند ناف برای درمان تنها در برخی از بیماری‌ها تایید شده است.

بیماری‌های قابل درمان با بند ناف

خون بند ناف در درمان بیماری ها ،در چه مواردی موثر خواهد بود؟

– بیماری‌های خونی مانند لوسمی، لنفوم و آنمیا فانیلاستیک

– بیماری‌های ایمنی مانند اسکلروز چندگانه و آسم

– بیماری‌های قلبی و عروقی

– بیماری‌های اعصاب مانند بیماری پارکینسون و صرع

– بیماری‌های جلدی مانند پوکی استخوان، برونشیت‌های غیرعفونی و چربی داخل‌پوست

خون بند ناف در درمان بیماری ها

درمان سرطان با استفاده از بند ناف

هرچند که این روش هنوز در مراحل آزمایشی است و نتایج دقیق آن هنوز مشخص نشده‌اند، اما نتایج اولیه نشان داده است که درمان سرطان با استفاده از بند ناف ممکن است موثر باشد و احتمالاً در آینده به‌عنوان یک روش درمانی موثر برای سرطان در نظر گرفته شود.

درمان سرطان با استفاده از بند ناف، از روشی به نام تزریق سلول بنیادی استفاده می‌کند. در این روش، سلول‌های بنیادی از بند ناف برداشته شده و سپس به بخش‌های مختلف بدن انتقال داده می‌شوند.

در درمان سرطان، سلول‌های سالم بنیادی از بند ناف به بیمار انتقال داده می‌شوند تا بخشی از سلول‌های سرطانی را جایگزین کنند و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش تعداد سلول‌های سرطانی شوند.

خون بند ناف در درمان بیماری ها

سلول‌های بنیادی بند ناف بچه ممکن است برای درمان بیماری‌های خاص در افراد دیگر نیز استفاده شود. در حال حاضر، بانک‌های سلول‌های بنیادی بند ناف وجود دارند که این سلول‌ها را برای استفاده در درمان بیماری‌های خاص به افراد دیگر عرضه می‌کنند. سلول‌های بنیادی بند ناف برای درمان برادر یا خواهر بچه، پدر یا مادر، مادربزرگ و پدربزرگ او مناسب خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه: لکه‌های شناور در چشم: مهمان‌های ناخوانده بینایی را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *