ژوئن 20, 2024

مضرات گوجه فرنگی شامل اسهال، مشکلات کلیوی و دردهای بدن است.

مضرات گوجه فرنگی

گوجه فرنگی مزایای زیادی برای سلامتی دارد؛ از جمله بهبود سلامت قلب، جوان‌سازی پوست و تقویت متابولیسم بدن. با این حال، اگر به مقدار زیاد آن را ممصرف کنید، باعث عوارض جانبی خاصی برای بدن می‌شود. با مضرات گوجه فرنگی در این ویدیو از مجله اینترنتی دلتا آشنا شوید.

سنگ کلیه

خوردن گوجه فرنگی به مقدار زیاد می‌تواند باعث تشکیل سنگ کلیه شود. از آنجا که گوجه فرنگی سرشار از اگزالات و کلسیم است، در صورت مصرف مقادیر زیاد، این مواد مغذی به راحتی تجزیه نمی‌شوند. مواد مغذی اضافی در بدن جمع و احتمالاً منجر به تشکیل سنگ کلیه می‌شوند.

درد مفاصل

تورم و درد مفاصل عوارض جانبی رایج در مصرف بیش از حد گوجه فرنگی است. گوجه فرنگی سرشار از سولانین است که ترکیب کلسیمی را در بافت‌ها ایجاد می‌کند. مقادیر بیش از حد آن باعث التهاب و دردهای بدن می‌شود.

رفلاکس اسید

گوجه فرنگی همچنین سرشار از اسید سیتریک و مالیک است. هنگامی که این مواد بیش از حد در معده جمع بشوند، در بدن ترکیباتی تشکیل می‌شود که باعث سوزش قلب یا رفلاکس اسید می‌شود، زیرا این مواد به اسید معده افزوده می‌شود. افرادی که از استرس گوارشی یا بیماری رفلاکس معده رنج می‌برند، باید از خوردن زیاد گوجه فرنگی خودداری کنند.

عکس‌العمل‌های آلرژیتیک

گوجه فرنگی همچنین سرشار از هیستامین‌ها است، ترکیباتی که سیگنال‌های سیستم ایمنی بدن را برای حمله به تهدیدهای خارجی فعال می‌کنند. مصرف مواد غذایی سرشار از این ترکیب منجر به ایجاد بثورات و بروز واکنش‌های آلرژیک می‌شود. کسانی که حساسیت دارند، ممکن است دچار علائمی مانند عطسه، تورم زبان، دهان و صورت و حتی سوزش گلو و تنگی نفس شوند.

مسمومیت

برگ‌های گوجه فرنگی برای بدن سمی است. مصرف آن منجر به تحریک شدید گلو و دهان، استفراغ، سرگیجه، اسهال، سردرد، اسپاسم خفیف و حتی مرگ برای کسانی می‌شود که به گوجه فرنگی حساسیت دارند.

پیشنهاد مطالعه: مطلب خوراکی‌های خوشمزه که قاتل دندان شما هستند را بخوانید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *