آوریل 22, 2024

خرما حاوی فیبر غذایی است که حرکات روده را تحریک و به جلوگیری از یبوست کمک می‌کند، مشکلی که ممکن است برخی در ماه رمضان با آن مواجه شوند.

مصرف خرما در وعده افطار

دو وعده‌غذایی اصلی یعنی سحری و افطاری در این روزها اهمیت خاصی دارد مواد غذایی باید به گونه‌ای انتخاب شوند که در عین سالم بودن بیشترین فایده را برای سلامت روزه‌دار داشته باشند، یکی از مواد غذایی سفارش شده خرما است. خرما یکی از مواد خوراکی جدا ناپذیر سفره‌های افطار در ماه رمضان است. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید تا خواص مصرف خرما در وعده افطار را بشناسید.

خواص مصرف خرما در وعده افطار

افطار با خرما گرسنگی روزه‌داران را رفع و به آنان کمک می‌کند که در وعده سحری زیاد غذا نخورند. در این مطلب فوایدی را بررسی می‌کنیم که بدن با خوردن روزانه خرما دریافت می‌کند.

کاهش خطر بیماری قلبی

خرما فیبر محلول دارد که می‌تواند کلسترول بد (لیپوپروتئین با چگالی کم) را کاهش دهد. فیبر محلول به کلسترول LDL متصل می‌شود، که به نوبه خود به جلوگیری از رسوب کلسترول چرب در دیواره شریان‌ها (معروف به آترواسکلروز) کمک می‌کند و باعث کاهش خطر بیماری قلبی می‌شود.

خواص مصرف خرما در وعده افطار چیست

آنتی‌اکسیدان دریافت می‌کنید

خرما آنتی اکسیدان‌های زیادی دارد که فواید زیادی برای سلامتی دارد، از جمله کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها مانند آلزایمر، دژنراسیون ماکولا و برخی انواع سرطان. خرما حاوی آنتی اکسیدان‌های قوی از جمله: کاروتنوئیدها، پلی فنول‌ها و آنتوسیانین‌ها است. رژیم غذایی سرشار از آنتی اکسیدان خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را کاهش می‌دهد.

بهترین افطاری

تامین مواد مغذی مهم

خوردن ۴ عدد خرما (حدود ۱۰۰ گرم) ۲۷درصد فیبر و ۲۰ درصد پتاسیم مورد نیاز بدن را تامین می‌کند.

پیشگیری از یبوست

خرما به دلیل دارا بودن فیبر غذایی به سلامت دستگاه گوارش کمک کرده و از یبوست جلوگیری می‌کند. همچنین با کمک به تشکیل مدفوع، حرکات منظم روده را تقویت می‌کند. طبق نتایج مطالعات افرادی که روزانه ۷ خرما به مدت ۲۱ روز مصرف کرده‌اند، بهبود دفعات مدفوع را تجربه کرده و در مقایسه با زمانی که خرما مصرف نمی‌کردند، افزایش قابل توجهی در حرکات روده داشته‌اند.

مصرف خرما در وعده افطار سرشار از سلامتی

پیشنهاد مطالعه: از شما دعوت می‌کنیم مطلب ماست و خیار را فقط با این سبزی بخورید! را بخوانید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *