ژوئن 20, 2024


معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مدیران فرهنگی باید مثبت‌نگر باشند، اظهار کرد: باید انرژی مثبت را به دانشجویان و مدیران انتقال دهیم؛ امید به بهبود شرایط فرهنگی، اخلاقی و معنوی داشته باشیم و فطرت انسان‌ها قابلیت تحول و رشد معنوی دارد.

به گزارش ایسنا، دکتر عباس شیراوژن در نشست هم‌اندیشی مدیران فرهنگی ۳۹ دانشگاه علوم پزشکی که با یادبود سید مصطفی صدرزاده، شهید مدافع حرم؛ برگزار شد، خاطرنشان کرد: رهبری بر خصوصیات شهید صدرزاده تأکید زیادی دارند. وصیت‌نامه شهید صدرزاده را باید سرلوحه کارها قرار داد؛ وقتی می‌خواهیم کار فرهنگی را شروع کنیم با اولین چیزی که باید مبارزه کنیم، خودمان هست و تا جایی که می‌توانیم از تفرقه فرار کنیم؛ چرا که عامل تفرقه، غیبت و خبرچینی است.

وی از نگاه شهید صدرزاده گفت: اگر می‌خواهید کارتان با برکت باشد به خانواده شهدا سربزنید؛ زندگی نامه شهدا را بخوانید و سعی کنید در روحیه خود شهادت طلبی را پرورش دهید و خودسازی دغدغه اصلی شما باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به بررسی ابعاد هستی شناختی معرفت شناختی قوه واهمه از منظر ملاصدرا پرداخت و بیان کرد: قوه واهمه می‌تواند از دو حیث هستی شناختی و معرفت شناختی مورد تحلیل عقلی قرار گیرد. در بررسی‌های به عمل آمده به دست می‌آید که در نظام فلسفی حکمت صدرایی و سینوی، هیچ گاه حقیقت قوه واهمه به عنوانی یکی از مبادی ثانویه افعال و ادراکات نفسانی انکار نشده است. بلکه این قوه در هر یک از این دو نظام فلسفی جایگاه و هویت خاص و متفاوتی یافته است.

دکتر شیراوژن در بخش دیگری از سخنان خود مروری بر انتظارات از مدیران فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی پرداخت و افزود: قدر موقعیت ایجاد شده برای تأثیرگذاری فرهنگی در جوانان کشورمان را بدانیم؛ آرزوی انبیاء و اولیاء و حاصل خون شهداء در اختیار ماست. هر چقدر در زمان صلح عرق بیشتری بریزیم، در زمان جنگ خون کمتری از ما ریخته خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه باید مدیران فرهنگی مثبت‌نگر باشند، اظهار کرد: باید انرژی مثبت را به دانشجویان و مدیران انتقال دهیم؛ امید به بهبود شرایط فرهنگی، اخلاقی و معنوی داشته باشیم و فطرت انسانها قابلیت تحول و رشد معنوی دارد.

دکتر شیراوژن با تأکید بر اینکه تسلط بر بیانات، مطالبات و اندیشه‌های حضرت امام(ره) و مقام رهبری باید سرلوحه کارها قرار گیرد. تقویت نگاه محتوایی و فکری به جای نگاه صوری، فرمال، نمایشی و فرمایشی از جمله مسائلی است که باید مدیران فرهنگی نسبت به آن توجه داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: تقویت نگاه جبهه‌ای به جای رقابت با گروه‌های فرهنگی دانشجویی، تقویت ایمان و امید شاخص فعالیت‌های مفید و مورد انتظار، نگرش راهبردی به جای مجموعه اقدامات پراکنده و غیرهدفمند و پرهیز از ساخت و ساز از بودجه‌های فرهنگی و توجه به بهره‌وری در استفاده از امکانات، فضای فیزیکی و برنامه‌ریزی برای ساعت فرهنگی از جمله دیگر مواردی است که از مدیران فرهنگی دانشگاههای علوم پزشکی انتظار می‌رود.

به گزارش معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ مدیران فرهنگی دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی پس از شنیدن سخنان دکتر شیراوژن معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به بیان مسائل، مشکلات و ارائه راهکارهای خود جهت بهبود فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها پرداختند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *