جولای 22, 2024


به گزارش صدای ایران از ایسنا،«علیرضا جلیل» در تشریح جزئیات این حادثه با بیان اینکه این حادثه بدلیل بحث مالی پیش آمد، گفت: یک بیمار با سر شکسته به بیمارستان مراجعه کرده بود، از همکار تریاژما خواستند که در پرونده شکستگی سر به دلیلی نزاع ثبت نشود تا مشمول بیمه شود.

وی افزود: به همین خاطر دو همراه بیمار با تریاژ اورژانس بیمارستان درگیر شدند که یکی از همراهان با مشت به زیر چشم پرستار ما کوبید و همکار ما را از ناحیه چشم مصدوم کرد.

سرپرست بیمارستان شهید جلیل یاسوج با بیان اینکه وضعیت پرستار مصدوم شده خوب است، اظهارکرد: این پرستار هم اکنون در بیمارستان امام سجاد یاسوج بستری است.

جلیل تصریح کرد: در خصوص وضعیت قطعی چشم این پرستار منتظر نظر پزشک متخصص چشم هستیم.

وی با بیان اینکه کار درمان بیمار انجام و ترخیص شد، ادامه داد: سه همراه بیمار عامل ضرب و شتم پرستار بیمارستان متواری شدند.

خانم یزدان‌پناه، مدیر خدمات پرستاری بیمارستان شهید جلیل یاسوج نیز در این خصوص گفت: ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه جمعه شب ۱۷ آذر ماه ۱۴۰۲ یکی دیگر زا همکاران پرستار ما در بخش تریاژ توسط همراهان بیمار مورد ضرب و شتم قرار گرفت و از ناحیه چشم مجروح شد.

وی افزود: همراه این بیمار زمان مراجعه به بیمارستان در فرم تریاژ اطلاعات بیمار را بعنوان درگیری و نزاع اعلام کردند که این اطلاعات در تریاژ نیز ثبت شد و بیمار خدمات درمانی را دریافت کرد، سپس پدر بیمار با مراجعه به تریاژ گفته درگیری در پرونده ننویسید و هنگامی که همکار ما در بخش تریاژ مطرح کرد که اطلاعات اولیه‌ای که دادید ثبت شد با او درگیر شد و به قفسه سینه اش کوبید در همین حین یکی دیگر از همراهان بیمار با مشت به چشم همکار ما کوبید و فرار کردند.

یزدان‌پناه اظهارکرد: پرستار همکار مجروح هم اکنون برای ادامه درمان و معاینه چشم در بیمارستان امام سجاد یاسوج بستری است، اما شبکیه چشم او باید توسط پزشک متخصص بررسی شود.

مدیر خدمات پرستاری بیمارستان شهید جلیل یاسوج در رابطه با تحصن و تجمع کادر درمان و پرسنل این بیمارستان بیان کرد: همکاران ما در اعتراض به این حادثه در بیمارستان تجمع کردند که پس از حضور برخی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در بین آن‌ها تجمع پایان یافت و به سرکار خود برگشتند.

گفتنی است که حدود ساعت ۲ و ۳۰ دقیقه بامداد روز شنبه ۱۱ آذرماه ۱۴۰۲ نیز یکی دیگر از پرستاران این بیمارستان که در حال خدمات دهی به بیماران بود توسط یک همراه بیمار با چاقو از ناحیه گردن مجروح شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *