جولای 25, 2024

بهترین غذا برای سحری ماه رمضان تا زیاد گرسنه و یا تشنه نشویم

اگر به دنبال لیست بهترین غذا برای سحر ماه رمضان هستید تا زیاد گرسنه و تشنه نشوید، ما در این مطلب از آلامتو مجموعه ای از غذاهای ایرانی را که مواد اولیه آن در اغلب منازل موجود دست را با بهترین روش پخت ارائه می کنیم.

لیست بهترین غذا برای سحری ماه رمضان تا زیاد گرسنه و یا تشنه نشویم

ماه مبارک رمضان ماه مهمانی خداست و ما مسلمانان طبق دستور دین ساعتی از روز را به روزه داری می گذارنیم و خود را از خوردن و آشامیدن دور نگه می داریم. اما برای اینکه بتوانیم بدون آسیب به سلامتی جسمی خود تمامی ماه رمضان را روزه بگیریم و این کار به فعالیت های روزانه ما لطمه وارد نکند، باید تغذیه مناسبی داشته باشیم. ما در این مطلب از آلامتو سعی کردیم لیستی از بهترین غذا برای سحری ماه رمضان تا زیاد گرسنه و تشنه نشویم را با طرز پخت آنها برای شما گردآوری کنیم.

طرز تهیه باقالی پلو با مرغ و شوید خشک

باقالی پلو با مرغ یکی از غذاهای مناسب برای سحری ماه رمضان است که مانع از گرسنگی یا تشنگی زیاد در طول روز می شود. این غذا با داشتن نشاسته و پروتئین که در مدت طولانی تری هضم می شوند، زمان گرسنه شدن شما را به تاخیر می اندازد. مواد اولیه آن شامل ران مرغ، برنج، شوید، سیر و پیاز، کنجد و … است. برای تهیه باقالی پلو باید باقالی ها را در هنگام جوشاندن برنج به آن اضافه کنید و اگر طعم باقالی را دوست ندارید می توانید آن را تنها با شوید تهیه کنید. برای مشاهده طرز تهیه باقالی پلو با مرغ و شوید به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه باقالی پلو با مرغ و شوید خشک ساده و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه باقالی پلو با مرغ و شوید خشک

طرز تهیه عدس پلو با گوشت چرخ کرده، کشمش و گردو

عدس پلو با گوشت چرخ کرده و کشمش و گردو یکی دیگر غذاهای مقوی در ماه رمضان است که به خاطر وجود عدس غنی از پروتئین است و کشمش موجود در آن مانع از افت قند خون در طول روز می شود. دستور تهیه این غذای خوشمزه و پرطرفدار نیز بسیار ساده است. مواد اولیه عدس پلو با گوشت چرخ کرده شامل برنج، عدس، گوشت چرخ کرده، کشمش پلویی، مغز گردو، روغن و … است. در روش پخت آن گوشت چرخ کرده و کشمش در مراحل جدا به برنج اضافه می شوند. برای مشاهده طرز تهیه طرز تهیه عدس پلو با گوشت چرخ کرده، کشمش و گردو به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه عدس پلو با گوشت چرخ کرده، کشمش و گردو مجلسی و لذیذ

طرز تهیه عدس پلو با گوشت چرخ کرده

طرز تهیه ته چین مرغ

ته چین مرغ از غذاهای محبوب بین سنین مختلف است. اگر شما هم ترجیح می دهید گوشت سفید را برای تامین پروتئین مورد نیاز در ماه رمضان استفاده کنید، ته چین مرغ یک غذای بسیار مناسب و البته خوشمزه است. این غذا علاوه پروتئین سطح بالایی از نشاسته دارد که مانع از گرسنگی شما در طول روزه داری می شود. مواد لازم برای تهیه ته چین مرغ شامل برنج، ماست چکیده، سینه مرغ، تخم مرغ، پیاز و … است. برای مشاهده طرز تهیه ته چین مرغ به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه ته چین مرغ خوشمزه و مجلسی ساده برای 4 نفر در قابلمه

طرز تهیه ته چین مرغ

طرز تهیه شوید پلو با شوید خشک و تن ماهی

شوید پلو با تن ماهی غذایی خوشمزه و با طبخ فوری است که بین اغلب مردم محبوبیت دارد. ماهی حجم بالایی پروتئین در اختیار بدن قرار می دهد که وعده ای مناسب برای سحری است زیرا تا مدت زیادی شما را سیر نگه می دارد. از طرف دیگر ماهی تن یک ماهی اقیانوسی است در نتیجه بدن آن عاری از حجم بالای انواع آلودگی از جمله سرب است. مواد اولیه شوید پلو با تن ماهی شامل برنج، تن ماهی، شوید خشک شده، روغن و … است. برای آشنایی با طرز تهیه شوید پلو با شوید خشک و تن ماهی به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه شوید پلو با شوید خشک و تن ماهی

طرز تهیه شوید پلو با تن ماهی

طرز تهیه پلو شوشتری

پلو شوشتری از غذاهای جنوبی کشور یعنی خوزستان است که اگر یک بار آن را امتحان کنید از طرفدارانش می شوید. این غذا با داشتن حبوبات، مرغ و برنج ارزش غذایی بالایی دارد و انتخاب خوبی برای سحری ماه رمضان است تا زیاد گرسنه و تشنه نشوید. مواد اولیه پلو شوشتری با مرغ شامل لوبیا چشم بلبلی، سینه مرغ، برنج، سیر و پیاز، روغن و … است. برای آشنایی با طرز پخت پلو شوشتری با مرغ و لوبیا چشم بلبلی به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه پلو شوشتری مجلسی و آسان با مرغ و لوبیای چشم بلبلی

طرز تهیه پلو شوشتری

طرز تهیه استانبولی با گوشت چرخ کرده و لوبیا سبز

استانبولی از غذاهای سنتی ایران است و با وجود پخت سریع آن بسیار خوشمزه است. این غذا به طور سنتی بدوم گوشت طبخ می شده است اما سال های زیادی است دستور العمل آن با گوشت چرخ کرده و مرغ نیز محبوبیت پیدا کرده است. برنج موجود در این غذا در کنار لوبیا به تامین مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز بدن کمک کرده و یک سحری خوب برای ماه رمضان است تا زیاد گرسنه و تشنه نشوید. مواد اولیه آن شامل برنج، گوشت چرخ کرده، لوبیا سبز، رب گوجه فرنگی، روغن و … است. برای مشاهده طرز تهیه استانبولی با گوشت چرخ کرده و لوبیا سبز به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه استانبولی با گوشت چرخ کرده و لوبیا سبز لذیذ و مجلسی

طرز تهیه استانبولی با گوشت چرخ کرده و لوبیا سبز

طرز تهیه خورش کرفس با لوبیا قرمز و گوشت

خورش کرفس با لوبیا قرمز یکی دیگر از غذاهای حاوی سبزیجات و حبوبات است که وقتی در کنار برنج سرو شود بسیار مناسب سحر ماه رمضان است که از زیاد گرسنه و تشنه شدن پیشگیری می کند. این ترکیب به خاطر سبزیجات آن، نه تنها بدن هیدراته نگه می دارد، بلکه منبع بسیار خوبی از ویتامین ها و پروتئین است و شما تا ساعات زیادی احساس سیری می کنید. مواد اولیه تهیه خورش کرفس شامل گوشت خورشتی، لوبیا قرمز، کرفس، پیاز، روغن و … است. برای مشاهده طرز پخت طرز تهیه خورش کرفس با لوبیا قرمز و گوشت به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه خورش کرفس با لوبیا قرمز و گوشت غلیظ، لذیذ و مجلسی

طرز تهیه خورش کرفس با لوبیا قرمز

طرز تهیه ماکارونی با مرغ و قارچ و سیب زمینی

اگر به دنبال غذای سحری که زیاد گرسنه و تشنه نشوید هستید، و از طرفی در رژیم غذایی خود از گوشت قرمز امتناع می کنید، ماکارونی با مرغ و قارچ انتخاب خوبی برای شما است. ماکارونی غنی از نشاسته است و مانع از گرسنه شدن شما می شود و همچنین با هضم کندی که دارد به تامین انرژی روزانه شما کمک می کند. مرغ و قارچ نیز منبع سالم جذب پروتئین بدن است که مانع از کاهش وزن در طول ماه رمضان می شود. مواد اولیه این غذا شامل ماکارونی رشته ای، سینه مرغ، قارچ، رب گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای و … است. برای مشاهده طرز تهیه ماکارونی با مرغ و قارچ و سیب زمینی به لینک زیر مراجعه نمایید.

طرز تهیه ماکارونی با مرغ و قارچ و سیب زمینی لذیذ مرحله به مرحله

طرز تهیه ماکارونی با مرغ

طرز تهیه دمی باقالی زرد کته ساده

دمی باقالی زرد کته ساده یک انتخاب فوق العاده برای افرادی است که فرصت زیادی ندارند تا یک سحری که زیاد گرسنه و تشنه نشوند، را تهیه کنند. این غذا نیز یکی از غذاهای سنتی ایران است که روش پخت بسیار ساده ای دارد و مواد اولیه آن ارزان قیمت و قابل دسترس همگان است. روش پخت این غذا در هر منطقه به نحو متفاوتی است. مواد لازم برای تهیه دمی باقالی شامل برنج، لپه باقالی، پیاز، زعفران و … است. خیلی ساده با کته کردن برنج و اضافه کردن باقالا به آن طبق دستور العمل این سحری خوشمزه آماده می شود که بخاطر وجود برنج و باقالا که دیر هضم هستند، مانع از احساس ضعف در طول روزهای ماه رمضان خواهد شد. برای مشاهده طرز تهیه دمی باقالی زرد کته ساده به لینک زیر مراجعه کنید.

طرز تهیه دمی باقالی زرد کته ساده و فوق العاده خوشمزه

طرز تهیه دمی باقالی زرد

سخن آخر

امیدواریم این لیست تهیه شده از بهترین غذا برای سحری ماه رمضان تا زیاد گرسنه و تشنه نشویم مورد پسند شما همراهان سایت قرار گرفته باشد و بتوانید غذاهای لذیذی با این دستور العمل ها تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *