جولای 23, 2024

«هیأت ملی نقد» (National Board of Review) فهرست برندگان سال ۲۰۲۳ را اعلام کرد. امسال فیلم «قاتلین ماه گل»‌ (Killers of the Flower Moon) «مارتین اسکورسیزی» پیشتازی می‌کند و در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر زن برنده جایزه شده است.

فیلم «قاتلین ماه گل»‌ بهترین فیلم سال از نگاه «هیأت ملی نقد» شد

خبرمرتبط: بررسی و نقد فیلم قاتلان ماه کامل (گل) Killers of the Flower Moon 2023 : شاهکار اسکورسیزی، دی کاپریو و دنیرو با یک داستان واقعی!

به گزارش 30نما، «پل جیاماتی» برای فیلم «جاماندگان» (The Holdovers) برنده جایزه بهترین بازیگر مرد شده و همبازی او «داوین جوی رندلف» در بخش بهترین بازیگر زن نقش مکمل این جایزه را دریافت کرده است. «مارک رافلو» بازیگر فیلم «موجودات بیچاره» (Poor Things) به کارگردانی «یورگوس لانتیموس» در بخش بهترین بازیگر مرد نقش مکمل برنده جایزه شده در حالی که «بردلی کوپر» نویسنده، کارگردان، بازیگر و تهیه‌کننده «مایسترو» (Maestro) جایزه «نماد هیأت ملی نقد» را دریافت کرده است.

 

قدمت «هیأت ملی نقد» به بیش از صد سال می‌رسد و اعضای آن را فیملسازان، دانشجویان، و اساتید دانشگاه تشکیل می‌دهند. با این حال به ندرت پیش آمده که برنده این جایزه در بخش بهترین فیلم در فصل اهدای جوایز برنده اسکار بهترین فیلم شود. سال گذشته «تاپ گان: ماوریک» (Top Gun: Maverick) «تام کروز» برنده بهترین فیلم از «هیأت ملی نقد» شد.

 

فهرست برندگان جوایز «هیأت ملی نقد»:

بهترین فیلم: قاتلین ماه گل (Killers of the Flower Moon)

بهترین کارگردانی: مارتین اسکورسیزی، قاتلین ماه گل (Killers of the Flower Moon)

بهترین بازیگر مرد: پل جیاماتی، جاماندگان (The Holdovers)

بهترین بازیگر زن: لیلی گلدستون، قاتلین ماه گل (Killers of the Flower Moon)

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل: مارک رافلو، موجودات بیچاره (Poor Things)

بهترین بازیگر زن نقش مکمل: داوین جوی رندلف، جاماندگان (The Holdovers)

جایزه نماد هیأت ملی نقد: بردلی کوپر

بهترین فیلمنامه اریجینال: دیوید همینگستون، جاماندگان (The Holdovers)

بهترین فیلمنامه اقتباس شده: تونی مک‌نامارا، موجودات بیچاره (Poor Things)

بهترین پدیده بازیگری: تیانا تیلور، هزار و یک (A Thousand and One)

بهترین کارگردانی اول: سلین سونگ، زندگی‌های گذشته (Past Lives)

بهترین انیمیشن بلند: مرد-عنکبوتی: سراسر دنیای عنکبوتی (Spider-Man: Across the Spider-Verse)

بهترین فیلم بین‌المللی: آناتومی یک سقوط (Anatomy of a Fall)

بهترین مستند: بی‌حرکت: فیلمی از مایکل جی. فاکس (Still: A Michael J. Fox Movie)

بهترین گروه بازیگری: پنجه آهنین (The Iron Claw)

بهترین دستاورد در بدلکاری: جان ویک ۴ (John Wick: Chapter 4)

بهترین دستاورد در فیلمبرداری: قاتلین ماه گل (Killers of the Flower Moon) و باربی (Barbie)

 

فیلم‌های برتر سال (به ترتیب حروف الفبا):

باربی (Barbie)

پسر و مرغ ماهی‌خوار (The Boy and the Heron)

فراری (Ferrari)

جاماندگان (The Holdovers)

پنجه آهنین (The Iron Claw)

مایسترو (Maestro)

اوپنهایمر (Oppenheimer)

زندگی‌های گذشته (Past Lives)

موجودات بیچاره (Poor Things)

 

فیلم‌های برتر بین‌المللی (به ترتیب حرف الفبا):

شیمر (La Chimera)

برگ‌های افتاده (Fallen Leaves)

معلمان زبان (The Teachers’ Lounge)

توتم (Tótem)

منطقه تحت نظر (The Zone of Interest)

 

بهترین فیلم‌های مستند (به ترتیب حروف الفبا):

۲۰ روز در ماریوپل (20 Days in Mariupol)

۳۲ صدا (32 Sounds)

خاطره ابدی (The Eternal Memory)

تونل کبوتر (The Pigeon Tunnel)

صدایی همچنان کوچک (A Still Small Voice)

 

بهترین فیلم‌های مستقل (به ترتیب حروف الفبا):

همه جاده‌های خاکی طعم نمک دارند (All Dirt Roads Taste of Salt)

همه ما غریبه‌ها (All of Us Strangers)

بلک‌بری (BlackBerry)

مامان زمین (Earth Mama)

فلورا و پسرش (Flora and Son)

نسخه ایرانی (The Persian Version)

خراش‌دهنده (Scrapper)

حضور (Showing Up)

کمپ تئاتر (Theater Camp)

هزار و یک (A Thousand and One)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *