جولای 23, 2024


آفتاب‌‌نیوز :

یک فیل مادر با دوقلو‌های تازه متولد شده‌اش مجبور می‌شود درست در کنار گروهی از شیر‌ها آب بنوشد.

در طول یک سافاری در پارک ملی چوبه، دزموند کلاک ۶۳ ساله، یک راهنمای تور باتجربه، این صحنه منحصر به فرد را شکار کرد.

او می‌گوید: سحرگاه به راه افتادیم و در ساعت ۶ صبح در جستجوی فیل‌ها وارد پارک ملی چوبه شدیم و به سمت یک چاله آبی دورافتاده رفتیم.

به محض ورود حدود ساعت ۶:۳۰ صبح، اولین منظره‌ای که به آن‌ها خوش آمد گفت گروه شیر‌هایی بود که یک گاومیش کوچک را می‌خوردند. دزموند به یاد می‌آورد: مشاهده‌ای خاص بود، اما آنچه بعد از آن اتفاق افتاد، خارق‌العاده بود.

درست در آن زمان، یک فیل ماده، همراه با بچه‌هایش دوقلویش – که به خودی خود یک اتفاق نادر است – به آب نزدیک شد. دیدن یک فیل با دوقلو اتفاق بسیار نادری است. باید برای فیل مادر مراقبت از دو بچه کوچک به طور همزمان بسیار سخت بوده باشد.

او باید برای هر دو غذا و آب کافی پیدا می‌کرد و آن‌ها را ایمن نگه می‌داشت.

او از خطری که در کمین او بود بی‌اطلاع بود و بچه‌هایش را برای رفع تشنگی می‌برد.

فیل مادر به آب نیاز داشت. فصل خشک منابع آبی کمی را به جا گذاشته بود و این چاله آب منزوی تنها امید آن‌ها بود. چاره‌ای نیست جز اینکه دوقلوهایش را به آنجا ببرد. ناگهان متوجه حضور شیر‌ها شد.

توجه گروه شیر‌ها که تازه تغذیه کرده بودند، به تازه وارد‌ها معطوف شد.

فیل مادر که متوجه خطر شد، سعی کرد شیر‌ها را دفع کند. شیر‌ها عقب نشینی کردند، اما خیلی زود دوباره جمع شدند و این بار مادر و بچه‌ها را محاصره کردند. در یک حرکت جسورانه برای دفع آنها، فیل مادر به شیر‌ها حمله کرد، به این امید که آن‌ها را بترساند.

در همین لحظه حساس بود که شیر‌ها فرصت حمله را غنیمت شمردند. در هرج و مرج، یکی از بچه‌ها زمین خورد و یک شیر نر شانس هجوم آورد و آن را گرفت!

فیل مادر با درک خطر برای بچه دیگرش به سرعت برگشت. در تلاشی دیوانه وار برای نجات فرزندش، بین محافظت از بچه دوم یا نجات بچه اول دچار مشکل شد.

شیر‌ها این بار به سمت بچه دوم رفتند. خوشبختانه مادر به موقع برگشت تا آن را نجات دهد. اما بچه اول چندان خوش شانس نبود.

این ویدئو با فرار فیل مادر و بچه بازمانده او و رها کردن شیر‌ها و اولین بچه‌اش به پایان رسید. در این مرحله، دزموند فیلمبرداری را متوقف کرد، زیرا بسیار غم انگیز بود. او نمی‌توانست به تماشای اینکه یک فیل کوچولو از مادر گرفته شده بود، ادامه دهد و او کاری جز نگاه کردن نمی‌توانست انجام دهد.

وی می‌گوید: در چنین لحظاتی، بهتر است شرایط را درک کنید و ساکت بمانید. هر صدایی می‌تواند تنش را تشدید کند. این واقعیت تلخ دایره زندگی است.

مشاهده یک فیل با دوقلو‌ها برای من اولین بار بود، و اتفاقات رخ داده هم حیرت آور و هم دلخراش بود. در طبیعت، هر روز یک مبارزه برای بقا است، و این مشاهده گواهی بر قدرت باورنکردنی حیات وحش بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *