می 23, 2024


نشستن به همسترینگ (عضلات پشت ران)، گردن و شانه‌ها فشار وارد می‌کند و مخصوصاً زمانی که خم می‌شویم، باعث ضعیف شدن ماهیچه‌های گلوتئال در قسمت پایین بدن ما می‌شود. در نتیجه، زندگی کم‌تحرک می‌تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. هرچه کمتر در طول روز بنشینید، شانس بیشتری برای داشتن یک زندگی سالم خواهید داشت.

تأثیر نشستن زیاد بر سلامت جسم شما

به گزارش روزیاتو، نشستن زیاد و ورزش کم، ممکن است عصب سیاتیک، بزرگترین عصب بدن انسان را تحریک و ملتهب کند. دردی که در لگن حس تیر کشیدن می‌دهد و ممکن است خفیف، تیز، بی حس یا حتی مانند یک شوک الکتریکی باشد. اگر برای مدت طولانی بنشینید، باسن و کمرتان، شما را حمایت نمی‌کنند. نشستن باعث کوتاه شدن عضلات خم کننده ران می‌شود که می‌تواند منجر به مشکلاتی در مفاصل ران شود. نشستن طولانی مدت نیز می‌تواند باعث ایجاد مشکلاتی در کمر شود، به خصوص اگر به طور مداوم با وضعیت نامناسب می‌نشینید یا از صندلی با طراحی ارگونومیک استفاده نمی‌کنید.

وضعیت نامناسب نشستن نیز ممکن است باعث تضعیف سلامت ستون فقرات شود، مانند فشرده شدن دیسک‌های ستون فقرات، که منجر به خمیدگی زودرس می‌شود که می‌تواند بسیار دردناک باشد. دارو‌های ضد التهابی غیراستروئیدی یا NSAID‌ها اغلب برای کاهش درد و التهاب آرتریت و سایر مشکلات دردناک لگن استفاده می‌شوند. پزشک می‌تواند به شما در درمان درد‌های جدی‌تر و بیماری‌های زمینه‌ای با کورتیکواستروئیدها، مسکن‌ها و دارو‌هایی برای درمان بیماری‌های خودایمنی و التهابی کمک کند.

یک مطالعه روی زنان مسن نشان داد که نشستن بیش از ۱۰ ساعت در روز به این معنی است که بدن آن‌ها از نظر بیولوژیکی هشت سال پیرتر است. محققان آلمانی نشان داده‌اند که خطر ابتلا به برخی سرطان‌ها، مانند سرطان روده، آندومتر (پوشش رحم) و ریه، با هر دو ساعت نشستن روی صندلی افزایش می‌یابد. وقتی می‌نشینید، انرژی کمتری نسبت به زمانی که می‌ایستید یا حرکت می‌کنید، مصرف می‌کنید، همین امر باعث چاقی، افزایش فشار خون، قند خون بالا، چربی اضافی بدن در اطراف کمر و سطح کلسترول ناسالم می‌شود.

تاثیر نشستن بر سلامت روان شما

عدم تحرک کافی در طول روز می‌تواند بر سلامت روان فرد نیز تأثیر بگذارد. تحقیقاتی که اخیرا منتشر شده است نشان می‌دهد افرادی که زمان بیشتری را در حالت نشسته می‌گذرانند، بیشتر در معرض علائم افسردگی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *