آوریل 22, 2024

رابطه مقعدی در زمان پریود و حکم آن در اسلام

عوارض رابطه مقعدی در زمان پریود و حکم آن در اسلام چیست؟

عوارض رابطه مقعدی در زمان پریود سوال بسیار رایجی است. رابطه جنسی مقعدی در پریود قابل انجام است و افرادی که تمایل به رابطه واژنی در این دوران ندارند این روش را انتخاب می کنند که می تواند قرار گرفتن در معرض خون قاعدگی را کاهش دهد. اگر در رابطه زناشویی خود عادت دارید که در دوره پریودی رابطه مقعدی داشته باشید، فقط به یاد داشته باشید که این امر خطرات STI مشابه رابطه جنسی دهانی یا مقاربت واژینال را دارد. همچنین احتمال تماس بدن با مقداری مدفوع در طول رابطه جنسی مقعدی ممکن است، این یک واقعیت بدنی در آن ناحیه است. باکتری های رکتوم می توانند خطر عفونت را ایجاد کنند. قبل از تغییر رابطه جنسی مقعدی به دهانی یا واژینال، آلت تناسلی یا اسباب بازی را بشویید یا کاندوم را عوض کنید.

همچنین بخوانید: قرص اورژانسی برای پریود شدن سریع همراه با نحوه مصرف

عوارض رابطه مقعدی در زمان پریود

1. عوارض رابطه مقعدی در زمان پریود: شقاق یا پاره شدگی بافت مقعد

بافت های مقعد قابل کشش نیستند و در نتیجه قرار دادن آلت تناسلی در مقعد همسرتان می تواند منجر به پارگی مقعد شود که ممکن است شریک شما را مستعد شقاق مقعد یا هموروئید کند. علاوه بر این، رابطه جنسی مقعدی می تواند باعث درد شدید در هنگام دفع در صبح روز بعد شود، زیرا می تواند ضعف قابل توجهی در عضلات مقعدی ایجاد کند.

2. عوارض رابطه مقعدی در زمان پریود: احتمال ابتلا به سرطان مقعد

اگر شما و همسرتان به طور مکرر رابطه جنسی مقعدی داشته باشید، شانس ابتلای همسرتان به سرطان مقعد افزایش می یابد زیرا این عمل می تواند شروع کننده انتقال ویروس پاپیلوم انسانی (ویروس مسئول سرطان مقعد) باشد.

3. عوارض رابطه مقعدی در زمان پریود: عفونت باکتریایی

مقعد اندامی برای نگهداری و دفع مدفوع شده است. در نتیجه باعث می‌شود که این مکان مستعد رشد و پرورش و محل نگهداری باکتری‌ها باشد. رابطه مقعدی احتمال انتقال آلودگی میکروبی را افزایش می دهد. همچنین اگر مقاربت واژینال بلافاصله بعد از رابطه مقعدی اتفاق بیفتد، شریک زندگی شما نیز می تواند تحت تاثیر باکتری هایی قرار گیرد که از مقعد به واژن منتقل می شوند. این می تواند حداقل باعث عفونت ادراری یا عفونت های مجاری ادراری و همچنین عفونت های جدی تر شود.

4. عوارض رابطه مقعدی در زمان پریود: بیماری های مقاربتی

برخلاف تصور رایج، داشتن رابطه مقعدی محافظت نشده در واقع می تواند شانس ابتلا به HIV و سایر بیماری های مقاربتی کشنده (بیماری های مقاربتی) را افزایش دهد. از آنجایی که بافت‌های مقعد بسیار آسیب پذیر هستند، خطر انتقال عفونت‌های مقاربتی در جریان خون برای هر دو طرف درگیر بسیار زیاد است. حتی اگر در حین انجام عمل از کاندوم استفاده می‌کنید، احتمال اینکه کاندوم‌ها در حین رابطه جنسی مقعدی دچار پارگی، احتمال ابتلا به بیماری‌های مقعدی را افزایش می‌دهد.

5. عوارض رابطه مقعدی در زمان پریود: احتمال بارداری

انجام رابطه جنسی مقعدی محافظت نشده واقعاً به این معنی نیست که شما واقعاً نمی توانید از آن باردار شوید. احتمال کمی نشت مایع منی از مقعد وجود دارد که می تواند به داخل واژن نفوذ کند و منجر به بارداری شود.

همچنین بخوانید: لکه بینی دارم اما پریود نمیشم چیکار کنم و چی بخورم؟

حکم رابطه مقعدی در زمان پریود

حکم رابطه مقعدی در زمان پریود

حکم شرعی رابطه مقعدی در زمان پریودی سوال بسیاری از افراد است. دین اسلام و برخی دیگر از ادیان، به صراحت برقراری رابطه جنسی در زمان پریودی را ممنوع کرده اند و مسلمان نسبت به آن منع شده اند. دلایل شرعی و پزشکی متعددی وجود دارد که رابطه در دوران پریود را منع می کند. در ادامه نظر مراجع تقلید مختلف درباره حکم رابطه مقعدی در زمان پریود را ارائه می کنیم:

  • آیت الله خامنه ای، آیت الله صافی گلپایگانی، آیت الله مکارم و آیت الله نوری رابطه مقعدی در زمان پریودی را شدیداً مکروه می دانند.
  • آیت الله بهجت، آیت الله تبریزی و آیت الله وحید بنا بر احتیاط واجب آن را جایز نمی دانند.
  • آیت الله عظام سیستانی و فاضل لنکرانی: اگر زن به این رابطه راضی باشد آن را دارای کراهت شدید می دانند و اگر زن راضی نباشد، بنابر احتیاط واجب جایز نمی باشد و دارای کفاره است.
  • آیت الله اراکی: بنابر احتیاط واجب دارای کفاره می باشد.
همچنین بخوانید: برای درد پریودی چه قرصی بخوریم؟

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو به عوارض رابطه مقعدی در زمان پریود و حکم آن در اسلام اشاره کردیم. همچنین نظر برخی از مشهورترین مراجع تقلید درباره آن را ارائه کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *