می 20, 2024

ایسنا/اردبیل مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از برگزاری جلسه رفع مشکلات پیست اسکی آلوارس در هفته آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، شرکت مهرگان در سال ۱۳۸۴ از طریق مزایده زمین مورد نظر را با قیمت اعلامی از سوی کارشناس رسمی با واگذاری عرصه و اعیان به همراه تجهیزات مستقر در آن ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان خریداری کرده و قریب همین مبلغ نیز سرمایه گذاری برای تکمیل مجموعه انجام داده است.

به گفته یکی از مسئولان مجموعه پیست اسکی آلوارس با توجه به اینکه صحبت‌های اولیه در زمان واگذاری با شرط تکمیل مجموعه توسط سرمایه گذار و صدور سند مالکیت بنام وی بوده است، اما نزدیک به دو دهه می باشد که سرمایه گذار موفق به دریافت سند نشده است.

این مجموعه با اشتغال مستقیم ۱۵ نفر بصورت کارمند و کارگر و نزدیک به ۱۰۰ نفر اشتغالزایی غیرمستقیم در روستای آلوارس و همچنین با رونق کامل این روستا و ایجاد بازارچه برای عشایر و فروش محصولات عشایری، مجموعه آلوارس توانسته است برای رونق گردشگری و اقتصاد منطقه مفید واقع شود.

حسن محمدی ادیب، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه بدون اجازه استان به هیچ عنوان جمع آوری مجموعه های گردشگری امکان پذیر نمی باشد، افزود: عمده صحبت‌ها و درخواست‌های مالک مجموعه گردشگری آلوارس سرعین به‌حق و به‌جا می باشد.

وی اظهار کرد: در هفته آینده با حضور معاون عمرانی استاندار و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان جلسه بررسی مشکلات شرکت آلوارس مهرگان و حل و فصل آن برگزار خواهد شد.

محمدی ادیب مشکلات مجموعه آلوارس را ۲۰ ساله عنوان کرد و گفت: در جهت حمایت از سرمایه گذاران در صنعت گردشگری استان تلاش خواهیم کرد.

پیست اسکی آلوارس بین‌المللی دایر می‌شود

باقر باقرزاده، فرماندار شهرستان سرعین نیز در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه حمایت از سرمایه گذاران را در برنامه خود داریم، افزود: حتما جلساتی را با مالک مجموعه آلوارس مهرگان خواهیم داشت و حمایت‌های خود را از وی انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه با دستور استاندار زمین دیگری برای الحاق به این مجموعه جهت احداث پیست اسکی بین المللی در اختیار مدیریت مجموعه قرار خواهد گرفت، اظهار کرد: در سفر رییس فدراسیون جهانی اسکی به آلوارس و مشاهده امکانات و شرایط پیست اسکی آلوارس سرعین قرار بر این شد در صورت تکمیل و توسعه پیست، مسابقات جهانی اسکی در این مجموعه برگزار شود.

باقرزاده اشاره کرد: باید برای حمایت از سرمایه گذاران و ایجاد انگیزه در آنها زمین های داده شده با صدور سند باشد.

گفتنی است؛  طولانی ترین تله سیژ و همچنین بزرگترین پیست اسکی شمالغرب کشور در مجموعه تفریحی و ورزشی آلوارس مهرگان سرعین واقع شده است.

عمده درخواست‌های مالک مجموعه آلوارس مهرگان بحق است/ پیست اسکی آلوارس بین‌المللی می‌شود

عمده درخواست‌های مالک مجموعه آلوارس مهرگان بحق است/ پیست اسکی آلوارس بین‌المللی می‌شود

عمده درخواست‌های مالک مجموعه آلوارس مهرگان بحق است/ پیست اسکی آلوارس بین‌المللی می‌شود

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *