دسامبر 11, 2023


سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان در نشست خبری پیش از بازی در مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا از آماده بودن شاگردانش برای اجرای یک بازی زیبا خبر داد.

به گزارش ایسنا، حسین عبدی، سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران پیش از بازی مقابل ژاپن در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: بازی مقابل ژاپن پنجمین بازی ما در این رقابت‌هاست که با یکی از بهترین تیم‌های آسیا بازی خواهیم داشت. بسیار خوشحالم که برای فردا یک مسابقه بسیار خوب و زیبا داریم و تمام تلاش خود را می‌کنیم که با بهترین شرایط به میدان برویم. من و بازیکنانم هیجان زیادی برای آغاز بازی داریم.

وی ادامه داد: متأسفانه ۲ بازیکن ما بازی فردا و تجربه بازی مقابل تیم خوب ژاپن را از دست دادند اما قانون است. خوشبختانه بین دیدار قبلی و بازی فردا سه روز استراحت داشتیم که این امر برای تیم بسیار خوب بود. در شرایطی که برای بازی مقابل یمن آنها ۳ روز و ما ۲ روز فرصت استراحت داشتیم. ریکاوری خوبی داشتیم و برای بازی فردا آماده هستیم.

عبدی افزود: همانطور که می‌دانید بازی برای رسیدن به نیمه‌نهایی و صعود به جام‌جهانی، استرس بیشتری نسبت به بازی در مرحله نیمه‌نهایی دارد بنابراین ما به فوتبال فکر می‌کنیم؛ همانطور که من در روز اول که در کنفرانس خبری گفتم، در این رده شما باید به فکر بازیکنان باشید. بازیکنان جوان برای آینده هستند، نه برای امروز و ما باید آنها را نه تنها از نظر فیزیکی بلکه از نظر فنی و تاکتیکی، ذهنی و اجتماعی نیز ارتقا دهیم. بازی فردا مقابل ژاپن استرس آور نیست، بلکه هیجان انگیز است.

وی اظهار کرد: همه همکارانم برای این بازی پر از هیجان هستند. مطمئنم که تیم خوب ژاپن نیز برای این دیدار هیجان دارد؛ برخلاف بازی قبل مقابل یمن که پر استرس بود و تیم ما می خواست که سریع به گل برسد. هرکسی فلسفه خود را دارد زیرا اگر مربیان فلسفه نداشته باشند نمی‌توانند در این سطح ادامه دهند. بنابراین بازیکنان را در ابتدا برای هر مسابقه آماده می‌کنم و بعد از آن نیز ریکاوری را برای مسابقه بعدی به درستی آماده انجام می‌دهیم. فلسفه من از روز اول، آماده‌سازی بازیکنان با شکل‌گیری “ذهنیت برنده” در آنها بوده است که بسیار مهم است تا با این ذهنیت از خودشان و تیم در طول مسابقات مراقبت کنند. به طورکلی برای بازی فردا کاملا آماده هستیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره نحوه ریکاوری بازیکنانش در ابتدا به شوخی گفت: این یک راز است، می‌دانید که من نمی‌توانم همه چیز را به شما بگویم؟ شوخی می‌کنم اما سه روز استراحت داشتیم. برای روز اول برای بازیکنان فقط کشش، استخر، فیلم‌های خنده‌دار در نظر گرفتیم، بیرون می‌رویم و دور هم جمع می‌شویم. من در جمع بازیکنان، تبدیل به آدمی ۱۷ ساله می‌شوم، با هم شوخی می‌کنیم، می‌خندیم و بعد از آن برای روز بعد برخی از آنها کمی تحت فشار می روند یا مصدومیت‌ها را مدیریت ‌می‌کنیم. به هرحال به همه همکارانم نیز تاکید می‌کنم که این بازیکنان تنها ١٧ سال دارند و نه بیشتر. همگی مثل یک خانواده هستیم و برای فردا تلاش می‌کنیم که آزاد و بدون استرس باشند و از بازی لذت ببرند.

عبدی در پایان گفت: با برخی از بازیکنان نه تنها در جلسات فنی بلکه به صورت خصوصی هم صحبت می‌کنم که ذهنشان را آزاد کنند و برای بازی آماده شوند. اینها بخشی از وظایف کاری سرمربیان است و باید با روانشناسی بازیکنان جوان آشنا باشیم و به نظرم آنها را برای هر بازی آماده کردیم و برای بازی فردا نیز فرصت بسیار خوبی برای هر دو تیم است تا بدون استرس بازی کنند. برنامه من بسیار روشن است که بازیکنان نمایش خوبی داشته باشند و خودشان به همراه هر شخصی که بازی را تماشا می‌کند، نیز از بازی لذت ببرد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *