ژوئن 17, 2024


ایسنا/همدان آئین رونمایی از دو کتاب” اتویم بی بخار است”و”دستمال خیس ابر” اثر غلامرضا بکتاش، با همکاری کانون خدمت رضوی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه های عمومی، آموزش و پرورش، و اداره فرهنگی اجتماعی شهرداری و شورای اسلامی شهر ملایر و با حضور تعدادی از اهالی قلم ملایر در آستانه عید سعید غدیر خم در سالن کتابخانه علامه مجلسی ملایر برگزار شد.

به گزارش ایسنا؛ یک شاعر و منتقد حوزه ادبیات کودک و نوجوان بروز و ظهور تخصصی حوزه شعر کودک را اتفاقی مبارک و مرهون انقلاب اسلامی دانست و اظهار کرد: این اتفاق که به طور مشخص ناشر، نویسنده و همه عوامل یک کتاب مشخصا در حوزه کودک و نوجوان فعال باشند پس از انقلاب اسلامی صورت گرفت و حقیقتا قبل از انقلاب حوزه شعر کودک به اندازه امروز تخصصی نبود.

سورنا جوکار افزود: شعر و شاعر قابل دسته بندی نیست و محدود کردن ایشان به معنای محروم کردن سایر اقشار از سرچشمه جوشانِ شعریِ شاعر است.

وی با تبریک انتشار و تولد دو کتاب جدید از «غلامرضا بکتاش» شاعر کودکان و نوجوان؛بکتاش را شاعری برای همه خواند و به سبب روحیه و کار معلمی وی را به عموم مخاطبان متعلق دانست و افزود: بکتاش را میتوان فیلسوفی خواند که با نگاهی هنرمندانه و ظریف در محیط پیرامون هر آنچه که نسل کودک و نوجوان باید  از خانواده بیاموزد با زبان هنر و شیوا به مخاطب ارائه می کند.

در ادامه محمود خلیلی یکی دیگر از نویسندگان  ملایر نوشتن را کاری سخت خواند و افزود: اندیشه و تولید کتاب کاری طاقت فرسا است و جایگاه هنرمند در جامعه هنوز قدر واقعی خود را نشناخته و اینکه فردی  با تمام سختی ها هنوز مشتاقانه دست به قلم می برد و اندیشه اش را می نگارد، صرفا به منظور انجام رسالت هنری خویش مرتکب نوشتن می شود.

در ادامه غلامرضا بکتاش؛ شاعر و خالق بیش از ۴۰ اثر در حوزه ادبیات کودکان و نوجوانان  در مراسم رونمایی از دو اثر جدید خود طی سخنانی از همه بزرگترها خواست به اندیشه کودکان احترام بگذارند و اجازه ندهند هوای کودکی مه آلود باشد.

وی افزود: آسمان آبی، خاصیت دوران کودکی است و ما باید کودکان را با پنجره های تازه آشنا کنیم تا افق دید و زندگی آنها  تازه شود.
 
بکتاش ادبیات کودک و نوجوان را  زمینه ساز فرهنگ مردان و زنان آینده این کشور خواند و گفت: کودکان و نوجوانان با شعر و داستان کودک  امروز را زندگی می کنند و با علاقه به شعر و رمان و داستان  و گونه های ادبی در بزرگسالی حافظ  و مولانا و سپهری می خوانند.

گفتنی است که در پایان این مراسم با اهدای جوایز و لوح تقدیر  از تعدادی از اهالی قلم شهرستان ملایر تقدیر شد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *