ژوئن 16, 2024

طریقه مصرف پماد تریامسینولون اِن اِن

پماد تریامسینولون اِن اِن

پماد تریامسینولون ان ان به عنوان یک داروی موثر برای درمان خارش و عفونت واژن شناخته می شود. این پماد برای عفونت های قارچی و باکتریایی مورد استفاده قرار می گیرد. تریامسینولون ان ان حاوی سه وجه دارویی است که خاصیت ضدالتهابی، ضدباکتریایی و ضد قارچی دارد. امروز در آلامتو به بررسی طریقه مصرف پماد تریامسینولون ان ان برای خارش و عفونت واژن پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: بهترین پماد خارش واژن داخلی و بیرونی

پماد تریامسینولون اِن اِن برای چیست؟

پماد تریامسینولون اِن اِن به عنوان یک کورتیکواستروئید بسیار قوی به صورت موضعی برای بهبود التهابات ضایعات پوستی مانند حساسیت های پوستی و اگزما استفاده می شود. استفاده از این پماد برای مدت بیش از دو هفته ممنوع است و استعمال آن به صورت کوتاه مدت می باشد. استعمال پماد تریامسینولون اِن اِن توسط پزشکان متخصص برای بهبود و درمان بثورات جلدی در عفونت های قارچی و باکتریایی تجویز می شود. این دارو تکثیر و رشد قارچ های مخمر را متوقف و آنها را به خوبی مهار می کند. ولیکن توجه به این نکته که این دارو تنها برای مشکلات فعلی شما تجویز شده است بسیار مهم می باشد. از تکرار آن در مواقع بعدی با علائم مشابه خودداری نمایید. همچنین از توصیه آن به دیگران با علائم مشابه بپرهیزید. از استفاده یک پماد به صورت مشترک به شدت خودداری نمایید. زیرا ممکن است با آلوده شدن سر پماد عفونت ها بین دو نفر انتقال یابد.

طریقه مصرف پماد تریامسینولون اِن اِن برای خارش واژن

پماد تریامسینولون اِن اِن علاوه بر خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی یک تسکین دهنده عالی نیز می باشد. این پماد ضمن اینکه از تکثیر و رشد قارچ ها جلوگیری می کند از التهابات آن می کاهد. خارش و سوزش واژن ناشی از عفونت های قارچی و باکتریایی یک مسئله بسیار کلافه کننده است که بسیاری از زنان حداقل یک بار آن را تجربه کرده اند. پماد تریامسینولون اِن اِن خارش واژن را تسکین می دهد و در بهبود و از بین رفتن عفونت های واژن بسیار موثر است. پزشکان روزانه 2 الی 3 مرتبه مصرف پماد تریامسینولون اِن اِن را به صورت موضعی توصیه می نمایند. ولیکن بهتر است پیش از استفاده از آن حتما با پزشک خود مشورت نمایید حتی مقدار استفاده از آن ممکن است بسته به شدت و نوع عفونت متفاوت باشد.

طریقه مصرف پماد تریامسینولون اِن اِن برای عفونت واژن

طریقه مصرف پماد تریامسینولون ان ان برای عفونت واژن به صورت موضعی در نواحی ادراری می باشد. زمانی که واژن درگیر عفونت های باکتریایی و قارچی می شود. التهابات و سرخی در این ناحیه دیده می شود که با سوزش و خارش همراه است. پماد تریامسینولون ان ان یک داروی همه کاره است که از 3 ترکیب دارویی متفاوت تشکیل شده است. این پماد خاصیت ضد التهابی، ضد باکتری، ضد قارچی و همچنین از بین برنده موثر خارش و سوزش واژن می باشد.

پماد تریامسینولون ان ان به عنوان یک داروی تسکین دهنده و شفابخش شناخته می شود. ولیکن لازم است بدانید که پزشکان متخصص استفاده بیش از یک میلی گرم در روز را توصیه نمی نمایند. بهتر است طبق دستور پزشک از این پماد استفاده نمایید. ولیکن معمولا استفاده موضعی در ناحیه بیرونی واژن مورد توصیه متخصصین است. مگر در مواقعی که عفونت به قسمت داخلی واژن راه یافته باشد. با گسترش عفونت به داخل واژن پزشکان استفاده از اپلیکاتور را توصیه می نمایند. به این صورت که به اندازه یک فندق از پماد روی قسمت تعبیه شده در نوک اپلیکاتور قرار می گیرد. اپلیکاتور به داخل واژن می رود و مانند سرنگ محتویات آن که پماد تریامسینولون ان ان است در انتهای واژن تخلیه می شود.

همچنین بخوانید: آیا بتادین برای عفونت واژن خوب است؟

طریقه مصرف پماد تریامسینولون اِن اِن برای عفونت واژن

پماد تریامسینولون اِن اِن برای قارچ پوستی

پماد تریامسینولون اِن اِن یک داروی بسیار موثر برای قارچ پوستی است. زیرا این پماد علاوه بر خاصین ضد التهابی و تسکین دهندگی از تکثیر قارچ ها نیز جلوگیری می کند. برای از بین بردن قارچ های پوستی و استفاده از پماد تریامسینولون اِن اِن ابتدا دست های خود را بشویید. سپس مقداری از پماد را با نوک تنگشت بردارید. ناحیه پوستی مبتلا به قارچ پوستی را کاملا با پماد بپوشانید و اجازه دهید جذب پوست گردد. معمولا متخصصین پوست استعمال موضعی یک تا دو بار در روز را توصیه می نمایند. این دارو به عنوان یک داروی کوتاه مدت شناخته می شود. چنانچه پس از یک هفته علائم قارچ های پوستی کاهش نیافت مجددا به پزشک خود مراجعه نمایید. زیرا استفاده طولانی مدت از پماد تریامسینولون اِن اِن پوست را حساس و علائم بیماری را افزایش می دهد.

پماد تریامسینولون اِن اِن برای سوختگی

پماد تریامسینولون اِن اِن برای سوختگی و مواقعی که پوست نازک شده باشد پیشنهاد نمی شود. این پماد یک کورتون برای رفع عفونت های قارچی و باکتریایی است. ممکن است در مواقعی که عفونت ناشی از سوختگی رخ داده باشد استفاده از این پماد توسط پزشک تجویز گردد. به هر حال به هیچ عنوان بدون دستور پزشک پماد تریامسینولون اِن اِن را استفاده ننمایید.

پماد تریامسینولون اِن اِن برای اگزما

پماد تریامسینولون اِن اِن برای از بین بردن اگزما نیز یکی از موارد مصرف این پماد است. برای این منظور ناحیه آسیب دیده را با دستان تمیز آغشته به پماد تریامسینولون اِن اِن نمایید. به طوری که سطح اگزما کاملا با پماد پوشانده شود. به هیچ وجه روی آن را بانداژ ننمایید و اجازه دهید در مجاورت هوا به پوست آسیب دیده جذب شود.

همچنین بخوانید: طریقه مصرف کپسول کلیندامایسین برای عفونت واژن

پماد تریامسینولون اِن اِن برای اگزما

پماد تریامسینولون اِن اِن برای صورت

معمولا پماد تریامسینولون اِن اِن برای صورت توصیه نمی شود. زیرا استفاده از این پماد برای نقاطی از بدن که دارای پوست نازک و حساس هستند ممنوع است. خصوصا در نواحی دور چشم و گوش و همچنین لب ها به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *